Forza Motorsport

Dodany 20 czerwca 2024
7 komentarzy

Forza Motorsport to tytuł, który wśród widzących graczy cieszy się popularnością od wielu lat. Najnowsza edycja tej gry jest dostępna również dla niewidomych, a szczegóły w niniejszej audycji zaprezentuje Piotr Machacz.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Forza Motorsport

Ten podcast był pobierany 853 razy

Komentarze

 • Julia pisze:

  Hej.
  Mówiłeś, żeby nie używać klawiatury, tylko najlepiej grać na Padzie.
  Polecasz jakiś konkretny do kupienia?
  Pozdrawiam.

  • Piotr Machacz pisze:

   Masz kilka opcji. Najprostrza to kupienie oficjalnego pada do Xbox Series X/S, który można podłączyć również do komputera. Kontrolery dedykowane do Xboxa mają jeszcze dodatkowe dwa silniczki wibracyjne na każdym spuście, które akurat w Forzie są wykorzystywane, ale da się grać bez nich. Natomiast oficjalne kontrolery od Microsoftu mają kilka wad – są drogie, działają tylko 10 godzin na dwóch paluszkach, i nie można ich ładować podczas grania na kablu chyba że kupisz osobny zestaw ze specjalnym akumulatorem i kablem. Dlatego ja osobiście korzystam z innego kontrolera – 8bitdo Pro 2. Chociaż nie ma tych dwóch dodatkowych silniczków pod spustami normalna wibracja jest OK, kontroler działa 20 godzin na wbudowanej baterii, która ładuje się kiedy gramy przez kabel, i oprócz komputerów PC można go również podłączyć do smartfonów zarówno z iOS czy Android. 8bitdo wypuścili niedawno też dedykowane kontrolery do xboxa pod nazwą ultimate 3-mode controller for xbox, które też działają 20 godzin na wbudowanej baterii i mają te dodatkowe wibracje, więc osobiście kupiłbym jeden z tych dwóch kontrolerów od nich.

 • Piotr Machacz pisze:

  Aplikacje Accessible Realtime Forza companion można pobrać tutaj
  https://github.com/RogueEugor/Accessible_Real_Time_Forza_Companion/releases

 • exterminator pisze:

  Kontroler do PS5 też jest dobry. Używam i jestem zadowolony, hociaż fortzy nie mam bo komputer to stary dziad z 2013 roku.

 • Żywek pisze:

  Nie do końca na środku trzymać samochód. Chodzi o trzymanie go po środku między liniami granicznymi toru, nie na środku słuchawek.

 • mojsior pisze:

  bardzo dobry podcast.
  Wszystko przedstawiony jak należy, ważna informacja jest taka, że nawet jeśli kupimy grę w serwisie steam to musimy mieć konto microsoft tudzież xbox, żeby w ogóle móc grać.
  Kiedy kupimy grę na steamie i uruchomimy ją poraz pierwszy to zostanie poproszeni o połączenie naszego konta steam z kontem microsoft, gdzie mamy profil xbox.
  Co do skręcania, to zgadzam się z żywkiem, jechanie pomiędzy liniami granicznymi jest jednym z najlepszych rozwiązań, sam staram się tą metodę stosować i z reguły się sprawdza.

 • Piotr Żołądek pisze:

  Cześć.
  Mam pytanko, czy wie ktoś, jakie kierownice obsługuje ta gra i czy ewentualnie wszystkie ustawienia są dostępne?
  Pytam, bo są kierownice tylko z manetkami i dwoma pedałami, ale są z całą skrzynią i trzema wraz ze sprzęgłem.

  ps. Bardzo spodobała mi się ta gra i kusi mnie, by ją nabyć i pojeździć, tymbardziej, że mam możliwość podpięcia kierownicy od brata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych