Dostępność Wtyczek Waves: Ns1, One Knob Louder i One Knob Pressure

Dodany 8 września 2022
9 komentarzy

Niniejsza audycja rozpoczyna cykl, przygotowywany wspólnie z podcastem Dobry Poziom Dźwięku
W tym odcinku Dariusz Marchewka prezentuje trzy wtyczki znanego producenta oprogramowania, oraz sprzętu audio Waves:
Narzędzie do redukcji szumu NS1, kompressor One Knob Louder, którym możemy wyrównać poziom naszego sygnału, oraz One Knob Pressure.
Trzecia wtyczka to również kompresor, ale przydaje się on wtedy, kiedy potrzebujemy bardziej słyszalnej ingerencji w dźwięk, soczystego brzmienia przy bardzo prostej obsłudze, bez skomplikowanych ustawień.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Zainteresowanych podcastami o dźwięku dla osób niewidomych zapraszam również do nowej grupy na facebooku.
  Link do grupy
  https://www.facebook.com/groups/tyflopoziomdzwieku

  • Witold pisze:

   Piąty punkt regulaminu grupy:
   Administrator ma prawo bez podania powodu Usunąć komentarz/komentarze uczestnika/uczestników Zawiesić/ograniczyć/zablokować/usunąć w z grupy użytkownika/grupowicza.
   no, to ja podziękuję. Chętnie dołączyłbym do jakiejś grupy o tej tematyce, ale sorry, nie na takich zasadach. Administrator ma obowiązek podać powód swojej decyzji, jeśli nie chce tego robić, to znaczy, że najprawdopodobniej nie podejmuje tych decyzji w pełni fair.

   • Darek Marchewka. pisze:

    Właśnie dołączam do innej grupy oczywiście poza środowiskiem osób niewidomych
    przekleję wam jej regulamin.
    Rules
    1
    Wzajemnie się wspieramy!
    Jeżeli dodajesz post, musisz się pogodzić z tym, że gdy ktoś pozostawi pod nim link, musisz odwiedzić link i pozostawić komentarz.
    2
    Zakaz spamu i nietematycznych treści!
    Spam i nieistotne lub niepowiązane z tematyką posty, są niedozwolone.
    3
    Bądź miły i uprzejmy
    Jesteśmy społecznością tworzącą serdeczną atmosferę. Traktujemy się tu z szacunkiem. Urozmaicone dialogi to normalna rzecz, ale pamiętajmy o uprzejmości.
    4
    Zakaz propagowania nienawiści / nękania
    Upewnij się, że wszyscy czują się bezpiecznie. Jakiekolwiek nękanie jest niedozwolone. Znieważające komentarze dotyczące rasy, religii, kultury, orientacji seksualnej, płci lub tożsamości nie będą tolerowane.
    5
    Szanuj prywatność innych osób
    Członkostwo w tej grupie wymaga wzajemnego zaufania. Autentyczne, pełne ekspresji dyskusje uatrakcyjniają grupy, ale mogą w nich być także poruszane tematy delikatne i poufne. Informacje udostępniane w tej grupie powinny w niej pozostać.
    6
    Nie ma ostrzeżeń
    Każdy kto chociaż raz złamie regulamin, bezzwłocznie usunięty z grupy.
    moim zdaniem bardzo dobrze napisany regulamin.
    niech to będzie odpowiedzią pierwszą i ostatnią jako komentarz na wszelakie odradzanie grupy tyflopoziom dźwięku.

    • Witold pisze:

     Obawiam się, że istnieje potężna różnica między usuwaniem kogoś, kto chociaż raz złamie regulamin, a przyznaniem sobie prawa do usunięcia treści lub użytkownika bez podania powodu. W pierwszym przypadku sprawa jest jasna. Regulamin znasz, skoro łamiesz, wylatujesz, proste, jasne i przejrzyste. W tym drugim przypadku admin po prostu robi co chce i nigdzie nie ma gwarancji, że jego decyzje są podyktowane przestrzeganiem regulaminu. Może więc dajmy na to usunąć czyjś post, bo taką ma ochotę, bo kogoś nie lubi albo się z nim nie zgadza. Nie musi przecież podawać nikomu powodu swojej decyzji, więc i decyzja nie musi mieć żadnego związku ze złamaniem regulaminu. Zamiast „wylatujesz, jeśli złamiesz regulamin” jest „Wylatujesz, jeśli admin tak postanowi”. Konsekwentnie odradzam, chyba, że administrator grupy zrezygnuje z władzy absolutnej i dopisze w odpowiednim punkcie odniesienie do łamania regulaminu zamiast tego nieszczęsnego „bez podania powodu”. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

 • Nuno pisze:

  Zatem jak w Reaperze zrobić, aby do łańcucha VST najpierw szedł odszumiacz, a potem dopiero kompresja?

  • Kamil kaczyński pisze:

   Należy utworzyć sobie łańcuch efektów i w zależności od tego, w jakiej kolejności chcemy, aby te efekty były realizowane, to w takiej te efekty w programie dodajemy. Menu wtyczek w programie reaper Po otwarciu pliku, nad którym pracujemy, lub będąc w projekcie wywołujemy literą F, wtedy możemy dodać np. od szumieć, po czym znajduje mi się już w pod menu, związanym z efektami, bardziej zwanym x jeżeli wtedy chcemy dodać następny efekt, to musimy w menu FX, które wywołujemy klawiszem lewego altu , Po czym pierwsza opcja dotyczy dodanie kolejnej wtyczki, wtedy możemy dodać np. kompresor, itd. Podanych efektach możemy się przemieszczać strzałkami w górę i w dół oraz swoich opcjach M. Możemy również po zaznaczeniu odpowiedniej ścieżki przemieszczać się strzałkami oraz literą P wywoływać ich poszczególne parametry do modyfikacji, co możemy W czasie rzeczywistym odsłuchiwać. Kolejność tych efektów możemy w poszczególnych opcjach również zmienisz, możemy również utworzony w ten sposób Łańcuch wyeksportować i zaimportować do innego projektu, lub innego pliku. PS dyktuje głosową z iPhone’a, bo nie mam aktualnie chwilowo dostępu do komputera, wolnym czasie mogę opisać to bardziej szczegółowo na komputerze. Proces tworzenia całych Łańcuchów efekt towych programie Reaper, Również przepraszam, że komentarz zawiera literówki powstały na skutek wprowadzenie tekstu głosową, ale liczę, że przesłanie treści będzie zrozumiały. l utw ene

 • Kamil Kaczyński pisze:

  Komentarz Kończy się na słowie zrozumiały.

 • Nuno pisze:

  A, dobra, można je przeciągać. Dzięki.

  • Obawiam się, że można to napisać zdecydowanie prościej.
   Jeśli chcesz zrobić swój łańcuch pluginów w reaperze wykonaj następujące czynności

   Mam wtyczki zeskanowane w reaperze
   1
   Skrótem CTRL T tworzysz track, nazywasz track, wciskasz enter

   2
   Literą F jak Franek lub jak FX uruchamiasz okno z efektami i cofając się shift tab szukasz pluginów w formacie VST3, gdyż o takich był mój podcast.

   3
   Ponownie ustawiasz się klawiszem TAB do pola edycyjnego w którym wpisujesz nazwę pluginu
   Jeśli znasz nazwę możesz wpisać jej nazwę.
   Jeśli nie, wpisz :
   Comp by znaleść kompresor, eq, by wyszukać korektor, noise, by wyszukać odszumiacz pod warunkiem, że posiadasz takie wtyczki w swoim arsenale.
   Reaper wyszuka rządane wtyczki w formacie VST3.

   4
   Wciśnij enter po wybranej wtyczce.
   Wtyczka jest załadowana.
   żeby załadować next plugin na kolejny track postępuj dokładnie w ten sam sposób.

   żeby załadować plugin nowy ale na ten sam track

   1
   Na tracku na którym chcesz załadować plugin potświetl go strzałką w górę lub dół
   2
   Klawiszem F wejdź do funkcji FX

   3
   Znajdź przycisk ADT czyli dodaj, a potem postępuj zgodnie z tym co napisałem wyżej.

   UWAGA!
   Czy jest ważna kolejność wtyczek podczas robienia produkcji dźwięku?
   Staraj się
   1
   Nagrywać dźwięk fundamentalny z zapasem na poziomie minus 4 i mniej.
   nigdy na poziomie zero decybela.
   2
   nigdy nie kompresuj dźwięku, który nie jest odszumiony, ponieważ kompresja wyciągnie szumy.
   Zastosuj wcześniej możliwy odszumiacz lub noisegate.

   Masz pytania, dołącz do nowej grupy fb
   https://www.facebook.com/groups/tyflopoziomdzwieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych