Audiotechnica At-825

Dodany 15 marca 2024
4 komentarze

Wygląd i możliwości tego stereofonicznego mikrofonu demonstruje Kamil Kaczyński.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Audiotechnica At-825

Ten podcast był pobierany 678 razy

Komentarze

 • Milena i Rafał pisze:

  Witam:
  Uważamy, że jeśli jest prezentowany na łamach tyflopodcastu jakiś mikrofon to próbki tego mikrofonu powinny być, np. jak słychać głos osoby mówiącej przez ten mikrofon bądź jak słychać muzykę. Prezentowanie próbek różnych dźwięków, np. suszarki, otwierania i zamykania drzwi itp. są bezsensu.

  • Kamil Kaczyński pisze:

   Nie Proszę Państwa, wprost przeciwnie, mikrofon, jak wiadomo, nie służy wyłącznie do rejestracji mowy, są takie mikrofony, jak najbardziej, ale w żadnym wypadku nie ten, mikrofon ten jest mikrofonem do wszechstronnego wykorzystania, a sama rejestracja mowy, to jest kropla w morzu, co więcej mikrofon jest stereofoniczny i bardzo istotne jest ukazanie odzwierciedlenia tła, jeżeli np. prezentuje się jakiś rejestrator, to przecież zawsze powinny być próbki nagrywane w różnych warunkach, nie zaś tylko suchy wokal, gdyż producent przewiduje wykorzystanie takiego sprzętu do różnych nagrań, a nie tylko do samej mowy, inaczej trochę wygląda kwestia mikrofonów stacjonarnych, podłączanych poprzez port usb, jak np. mikrofon w audycji, prezentowany przez Roberta Łabędzkiego, takich mikrofonów istotnie będziemy najczęściej używać w domu do stacjonarnego komputera, lub laptopa i najczęściej będziemy do nich głównie mówić i to też coraz częściej ludzie próbują podłączać podobne mikrofony do smartfonów i wykorzystywać mobilnie

 • Milena i Rafał pisze:

  Rozumiem dziękujemy za informacje.

 • Pawel Loba pisze:

  Czesc Kamil,
  Dzieki za kolejna prezentacje.
  Czy zechcialbys podzielic sie informacja na temat twojej konfiguracji domowego studia?
  Wszyscy unikaja tych detalii dla jakis powodow, ale sadze, ze takie podzielenie sie tego rodzaju informacja pozwoliloby wielu ludziom potencjalnie zainteresowanym przygoda z produkcja audio, na uniknieciu wielu bledow.
  Chetnie porozmawialbym z toba na temat „poprawiania” jakosci starych nagran poza lista. Mysle, ze masz dostep do mojego adresu email. Prosze o bezposredni kontakt.
  Pozdrawiam,
  Pawel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych