Cyberbezpieczeństwo

Dodany 7 kwietnia 2019
2 komentarze

O zagrożeniach dotyczących komputerów, smartphone’ów i internetu oraz o tym, jak im zapobiegać, Michał Dziwisz rozmawia z Arkadiuszem Chimiakiem i Robertem Dziemianko.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Cyberbezpieczeństwo

Ten podcast był pobierany 4204 razy

Komentarze

  • Ja miałem taki przypadek z emailem od hackera z moim hasłem i że mi się włamał i tak dalej,. Byłem przerażony po kilku takich emailach i już chciałem formatować komputer i router ale dowiedziałem się że te hasła to były z jakiś wycieków i jest nawet taka strona do sprawdzenia czy nasz adres nie był w jakimś wycieku no i się troche uspokoiłem bo te hasła z emaili to były wycieki z np last.fm czy myspace których poprostu nie używam. Ale mimo to przejołem się trochę tym bezpieczeństwem, otóż zainstalowałem keepass menadzera i generatora haseł, pozmieniałem hasła w głównych usługach na takie 30 znakowe wygenerowane przez keepass, mimo że już dawniej miałem włączone dwuskładnikową weryfikację to jeszcze dodatkowo kupiłem sobie klucz sprzętowy jubikey i narazie mam spokój. A jak nie wiecie co to jest jubikej czy klucz u2f to sobie sprawdcie bo to fajna sprawa, ponoć w USA i w wielkich korpo tego używają, ponoć jest nie do złamania, jest bezpieczniejsze napewno od kodów sms czy kodów generowanych przez aplikacje typu audenticator.

  • Michał Dziwisz pisze:

    Strona, na której można sprawdzić, czy nasz adres e-mail gdzieś nie wyciekł to:
    https://haveibeenpwned.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych