BrailleSense 6 i BrailleSense 6 Mini

Dodany 20 sierpnia 2022
4 komentarze

Robert Hetzyg opisuje wygląd, oraz możliwości obu tych notatników produkcji firmy HIMS.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Dawid pisze:

    Mam pytanie, bo Pan Robert zapomniał powiedzieć jakiego kształtu są klawisze klawiatury brajlowskiej, więc prosił bym o doprecyzowanie.

  • Robert Hetzyg pisze:

    Klawisze mają kształt dość zróżnicowany. 1. Klawisze ośmiu punktów brajlowskich są rozłożone fizjologicznie, a kształt mają zaokrąglony, są podłużne i delikatnie wklęsłe w płaszczyźnie podłużnej. To, być może, nie jest opis bardzo czytelny, ale ten kształt jest dość zniuansowany, nieoczywisty. Klawisze są b. wygodne i mają optymalny skok i miękkość. 2. Poniżej są klawisze spacji (podłużny w poziomie), a po jego bokach, nieco węższe klawisze enter i backspace oraz, wyposażone w wypustki, cztery klawisze funkcyjne – dwa po lewej i dwa po prawej stronie. Wszystkie siedem klawiszy poniżej klawiszy brajlowskich mają dla odmiany formę lekko wypukłą i również są zaokrąglone. Klawisze funkcyjne są delikatnie mniejsze od enter i backspace. 3. Klawisze przewijania ekranu (dwa po lewej i dwa po prawej stronie linijki brajlowskiej – jeden nad drugim)to małe, zaokrąglone, lekko wypukłe prostokąty, zorientowane pionowo. 4. Klawisze multimedialne na przednim panelu są zaokrąglone, ale nie tak bardzo w narożnikach, jak na płaszczyźnie dotykowej w pionie. Mają inny skok niż pozostałe: to są typowe klawisze o krótkim skoku. Jest ich pięć – od lewej: wstecz, nagrywanie, stop, odtwarzanie/pauza, do przodu. Po prawej stronie od nich jest mały, prostokątny (w poziomie) przycisk włączania/wyłączania. Po lewej stronie – dwa suwaki: blokady części lub wszystkich klawiszy i drugi – przełączający funkcje klawiszy multimedialnych (programy/daisy/odtwarzacz). Suwaczki mają wypustki, ułatwiające przełączanie. 5. Na lewym panelu, w pobliżu lewych przycisków przewijania, znajdują się podłużne przyciski głośniej/ciszej. Są, powiedzmy, średnio wygodne. Ja wolę zmieniać głośność za pomocą skrótów klawiaturowych. Mam nadzieję, że to wyjaśnienie jest wystarczające. Pozdrawiam!

  • Mateusz Papierski pisze:

    Witam. Ciekawi mnie jedna rzecz. Bo to, że wbudowane aplikacje działają dobrze, to bym się spodziewał, ale jak i w jaki sposób radzi sobie sprzęt z zewnętrznymi aplikacjami? Fajnie by było to poobserwować. Czy to też nie jest przypadkiem tak, że ten sam komfort korzystania z aplikacji uzyskujemy, gdy podłączamy do zwykłej linijki z klawiaturą telefon z androidem? Czy jednak ta obsługa czymś się różni, czy oni coś tu poprawili. A kamerka na dole, porażka jak na sprzęt za tyle hajsu, ale cóż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych