AudioChart

Dodany 28 sierpnia 2019
2 komentarze

Tomasz Bilecki prezentuje tę wtyczkę dla programu NVDA, zadaniem której jest dźwiękowa interpretacja serii danych liczbowych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: AudioChart

Ten podcast był pobierany 6546 razy

Komentarze

 • Michał Dziwisz pisze:

  Oto link do wtyczki:
  http://storage.tyflopodcast.net/nowe/master/11/audioChart_1.0_3.nvda-addon
  Drobna uwaga na marginesie, jeśli nie będzie chciało działać w nowszych wersjach Excela, najlepiej komórki sformatować jako liczby.

 • Dawid Pieper pisze:

  Wezwany niejako do tablicy, wyjaśnię odczyty z Infinity. 🙂
  Co do prędkości, tu sprawa jest dość prosta. Infinity1, czyli rakieta, z której pochodzą te dane, hamowała z wykorzystaniem spadochronu głównego otwieranego na bardzo niskiej wysokości (ok. 100m) z prędkości ok. 440m/s do 5,2m/s (prędkość lądowania z tego lotu).
  Oznacza to, że faktyczne hamowanie zajęło ok. 500ms na przestrzeni lotu trwającego ich 17800. A więc faktyczne hamowanie słychać dopiero od ok. 98 procent nagrania, więc na samym końcu.
  Co do ciśnienia, tu mamy do czynienia z gwałtownym opadaniem. Ten fragment, jak nagle ciśnienie skacze miał miejsce, gdy rakieta wyzwoliła spadochron pomocniczy, który nie pozwala jej zbytnio się rozpędzić przy lądowaniu. W tym momencie się zatrzęsła i doszło do nagłych różnic ciśnienia.
  Niższe (o 14hPa) ciśnienie odczytywane przy lądowaniu w stosunku do startu wynika z faktu, że rakieta gwałtownie opadała i wewnętrzne ciśnienie nie zdążyło się wyrównać. Gdyby odczyt potrwał jeszcze sekundę dłużej, prawdopodobnie uzyskana byłaby wartość początkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych