Apple Airpods

Dodany 29 października 2017
11 komentarzy

Alicja i Piotr Witek rozmawiają o słuchawkach bezprzewodowych Apple’a, o ich wyglądzie, oraz możliwościach.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Apple Airpods

Ten podcast był pobierany 9316 razy

Komentarze

 • Łukasz pisze:

  Witaj piotrze słucha się ciebie z wielką przyjemnością. Mam jedno pytanie czy po podłączeniu słuchawek można ustawić tak by z pozycji ustawień VoiceOver A zostawić kanał umowy na podłączonych słuchawkach tzn. by głos VoiceOver było tworzone przez sparowane słuchawki, a muzykę odtworzyć przez wbudowany głośnik w urządzeniu? Wiem że można podczas odtwarzania muzyki z pozycji centrum sterowania przestawić którym kanałem odtworzony zostanie dźwięk jednakże ze zwykłymi słuchawkami Bluetooth to nie działa. Jak jest zatem w tym przypadku?

 • Jarek pisze:

  Witam. Przesłuchałem podcast i trochę jestem rozczarowany jego poziomem. Panie Piotrze jak Pan się odniesie do informacji które wklejam poniżej? Czy 10 godzin to czas który Pan uzyskuje słuchając najpierw jednej słuchawki a potem drugiej?
  • Po jednym naładowaniu słuchawki AirPods zapewniają do 5 godzin słuchania lub do 2 godzin rozmowy.
  • Etui umożliwia kilkukrotne naładowanie słuchawek, zapewnia więc ponad 24 godziny słuchania i do 11 godzin rozmowy.
  • 15-minutowe ładowanie słuchawek AirPods w etui zapewnia do 3 godzin słuchania lub ponad godzinę rozmowy.

  Chyba kupując słuchawki chcemy z nich korzystać jednocześnie a nie z jednej. Wychodzi na to że jednak jest Pan „FunBoyem” Apple.

  • Piotr Witek pisze:

   Panie Jarosławie, nijak się nie odniosę, bo z tego co pamiętam, w podcaście mówiłem właśnie to, co Pan przytoczył powyżej. Fakt, że audycja miała miejsce dość dawno, ale to akurat pamiętam.
   Każdy kupuje słuchawki po to, do czego są mu one potrzebne. Ja w nagraniu jedynie zasygnalizowałem możliwość wydłużenia czasu pracy poprzez zamienne użycie raz jednej, raz drugiej słuchawki i tyle.
   A co do Pana stwierdzenia, to w żadnym razie nie jestem wesołym chłopcem. Głównie dlatego, że już od dawna nie jestem chłopcem.

   • Jarek pisze:

    Panie Piotrze. Proponowałbym odsłuchać podcastu i tego co Pan w nim mówił. „Same naładowane słuchawki każda z osobna lub obie razem oczywiście moga pracować 10 godzin. … Czyli możemy, jeśli korzystamy z obu słuchawek naraz mamy na starcie 34 godzin słuchania. Jeśli słuchamy na jednym uchu jak łatwo policzyć mamy razy 2 tą wartość.” 24 godziny i do tego 10 godzin obie naraz? Skoro producent podaje wartość 5. Co do Fuboy’a Apple tym mianem określa się ludzi którzy bez względu na wszystko bronią Appla. Więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd że Aipodsy działają 10 godzin jednocześnie bo działają tylko 5 a podczas rozmów 2.

    • Piotr Witek pisze:

     Panie Jarosławie, jak znajdę chwilę, to przesłucham. Teraz nie mam na to czasu. Ale jeśli Pan wyłapał taką nieścisłość i o niej tu napisał, to na pewno teraz już nikt nie będzie wprowadzony w błąd.
     A osoba o której Pan ciągle pisze, to fanboy a nie funboy. Pierwszy to fan danej rzeczy, a Pan pisze ciągle o tym drugim, czyli zabawnym chłopcu. Chociaż dla niektórych to może być jedno i to samo.

 • Tomek pisze:

  Witaj Piotrze. Jak zwykle twoja audycja jest bardzo ciekawa. Jóż kiedyś pisałem, że na ciebie nie ma mocnych na temat apple, iosa i urządzeń apple. Mógł byś pracować w jakimś salonie ispot czy korfland czy jakoś tak. Nie myślałeś o takiej pracy? Kiedyś kilka lat temu byłem w ispocie i oglądałem iphone-a 5.s. Vojceovera mi włączyli, ale gdy spytałem gdzie trzeba włączyć śledzenie rejonu, to nie byli w stanie mi na to odpowiedzieć. To były wtedy moje pierwsze tygodnie z iphonem, i jeszcze wiele rzeczy nie wiedziałem. Także ty do pracy w takim salonie byś się nadawał. Wracając do słuchawek. Z tego co w opisie bet iosa 11.1 napisałeś, że masz iphone-a 8. To czy w zestawie z nim są jakieś słuchawki? Co do samych słuchawek to powiem, że ja jestem zwolennikiem nowych tehnologii, ale jednak wolę klasyczne słuchawki na kablu. Jóż samo to parowanie z iphonem powoduje, że w telefonie bateria wytrzyma jeszcze krucej. Tak jak w audycji mówiłeś, o ich zaletach. Z tym się zgodzę i pod tym się podpisuję. Pozdrawiam.

  • Piotr Witek pisze:

   Tak, Tomku. W zestawie z iPhone8 są słuchawki, ale takie na kablu i z wtyczką lightning. Są to klasyczne słuchawki Apple Earpods.

 • Arek pisze:

  Witam! Zastanawiałem się nad kupnem tych słuchawek ale po tej audycji Piotrze przekonałeś mnie do tego bym je nabył. Choć cena jest nie niska ale jest to jak wspomniałeś rzecz względna. Gdzieś słyszałem, że są już takie słuchawki gdzie etui jest ładowane bezprzewodowo. Czy wiesz coś na ten temat? Pozdrawiam!

  • Piotr Witek pisze:

   Hej Arku! Tak, to są dokładnie te same słuchawki Airpods, tyle że ich etui zyskało teraz możliwość ładowania bezprzewodowego. Przyznam, że nie śledziłem ostatnio czy w sklepie Apple znajdują się teraz oba rodzaje tych słuchawek. Jeśli są tylko te nowe, to zakładam, że w takich sklepach jak iSpot, iDream czy Cortland, pojawi się możliwość zakupienia takiego modelu jak ja posiadam, za nieco niższe pieniążki. Ale to już musisz sobie sam sprawdzić.

 • Bogdan pisze:

  Cześć, a ja posiadam je od maja 2017 i jestem nimi zachwycony jeśli chodzi o jakość dźwięku. Po paru minutach zapomina się o tym, że ma się coś w uszach, i ma się pewność żę napewno nie wypadną. W porównaniu z innymi bluetooth słuchawkami można je słuchać bardzo cicho i bardzo głośno – polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych