Aplikacje Do Sprawdzania Rozkładów Jazdy Pociągów I Zakupu Biletów W Systemie iOS

Dodany 30 kwietnia 2023
9 komentarzy

Aplikacji ułatwiających nam korzystanie z pociągów jest kilka. W tym odcinku TyfloPodcastu przyglądamy się części z nich. Wojciech Dulski demonstruje dostępność i przydatność aplikacji w systemie iOS, jednak nawiązuje również do wygody ich użytkowania w systemie Android.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Łowca Androidów pisze:

  Witam.
  W programie była mowa o problemach znikającego biletu po pewnym czasie przy płatności Apple, ale przecież w aplikacji jest zakładka Moje bilety i tu są te bilety więc nie rozumiem problemu.

  • TyfloPodcast pisze:

   Problemu jako takiego oczywiście nie ma, ale to kwestia wygody i pewnego przyzwyczajenia. Raz bilet masz dostępny najprościej jak się da, z centrum powiadomień lub ekranu blokady, innym razem tego przycisku tam nie ma, bo… zniknął.

 • Łowca Androidów pisze:

  Witam ponownie.
  Tak na raty słucham tego podcastu i znowu doszedłem do miejsca gdzie polecana jest aplikacja Portal Pasażera dla sprawdzenia rozkładu, zastanawiam się w jakim celu skoro w przyjazny sposób ożna również sprawdzić z poziomu aplikacji Koleo i po odszukaniu interesującego nas pociągu od razu rpzejść do zakupu bliletu.
  Jeśli chodzi o informacje o preonie i torze również są dostępne, nie tak jak w przypadku Portal Pasażera na liście wyszukanych pociągów, ale wchodząc w interesujący nas pociąg w celu zakupu biletu mamy inrormacje o numerze pociągu, nazwie ioraz peronie i torze z którego ma odjechać.
  Nie widzę więc sensu uruchamiania kolejnej aplki.

  • Wojciech pisze:

   „Łowca Androidów” Ty nie widzisz sensu, co nie znaczy, że inni też mają nie widzieć. W podcaście zostały przedstawione aplikacje jako pewne alternatywy.
   Od użytkowników zależy jak z nich skorzystają.
   Co dla ciebie będzie wygodne i wręcz intuicyjne dla kogoś innego wcale już takim nie musi być.

 • Łowca Androidów pisze:

  Aha, rozumiem.
  To prawda, przyzwyczajenie bywa uciążliwe 😉

 • Milena i Rafał pisze:

  Chciałbym jeszcze dodać, że jest jeszcze fajna aplikacja Bilkom Bilety, w której w prosty sposób można sprawdzić rozkład danego pociągu, kupić bilet, dowiedzieć się z, którego peronu odjeżdża dany pociąg tak jak w aplikacji portal pasażera czy Koleo. Jeśli chodzi o aplikację Bilkom to jej już w ogóle nie ma w AppStorze.

 • Peter pisze:

  A wktórych miejscach znajdują się oznaczenia w alfabecie Braila?
  chodzi mi o drzwi, siedzenia, bo tego nigdy nie sprawdzałem osobiście.
  Jeśli ktoś by mógł mi tu coś więcej o tym napisać to będzie fajnie 🙂

 • Peter pisze:

  Witam
  wiek toś może jak jest z tą asystą na dworcach?
  np. jade pociągiem intercity i musze się przesiąść na danej stacji do polregio
  to na tej stacji na ktorej bede sie przesiadać musze skorzystać z asysty z polregio?
  no bo jednak to już inny przewoźnik

  dziekuje za odp 🙂

 • Axel pisze:

  witam.
  Niestety o kant rozbić te wszystkie aplikacje, bo ja bynajmniej w żadnej z tych aplikacji nie znalazłem możliwości dodania zwierzęcia do biletu np: przewóz psa zwykłego tudzież przewodnika.
  Stanowi to w związku ztym bardzo duży problem i niedogodność, jeśli musimy podrużować ze swoim pupilem tak jak ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych