Aplikacja Regionalnego Systemu Ostrzegania

Dodany 8 lipca 2019
1 komentarz

Krzysztof Bruzda i Michał Dziwisz prezentują mobilną aplikację RSO dla systemów Android oraz iOS.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Miki pisze:

    No cóż tak wygląda ta Dostępność+. Ci co aplikację stworzyli powiedzą, że no przecież aplikacja jest dostępna – czego Wy się czepiacie. Mamy ustawę o dostępności stron i aplikacji podmiotów realizujących zadania publiczne i obawiam się, że w każdym przypadku dostępność będzie wyglądała tak jak w przypadku aplikacji RSO. Zasadniczo będzie to dostępne ale będzie tam tyle błędów, że niektóre funkcjonalności będą niedostępne. Może najwyższa pora, by programiści zanim coś wypuszczą najpierw skonsultowali projekt z niewidomymi a potem by niewidomi stronę czy aplikację przetestowali. A na końcu by wszystkie uwagi zostały wdrożone. Jak na razie to odnoszę nieodparte wrażenie, że developerzy nie uznają za stosowne współpracować z użytkownikami niewidomymi uważając, że wiedzą lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych