Zakup Biletów Na Pociągi InterCity

Dodany 29 czerwca 2015
2 komentarze

O kupowaniu biletów on-line na pociągi tej spółki opowiada Piotr Rakowski.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • piotrek pisze:

  Chciałbym tylko sprostować iż opcja zakup obok miejsca już zajętego od jakiegoś czasu nie służy do kupowania biletu dla przewodnika ponieważ w tym przypadku system sam przydziela jakieś miejsce obok kozżystając przytym z nr biletu dla osoby niewidomej bez którego to numeru nie kupimy biletu dla przewodnika.
  I jeszcze 2 pytania:
  czemu nie została opisana funkcja zmiany danych?
  czemu nie było wspomniane nic o rezerwacji wskazanego miejsca?

  Kolorowa karta intercity jest faktycznie dla firm kupują ją firmy imiennie dla wskazanego pracownika lub na okaziciela i kosztuje ona koło 20 tysięcy w zależności od opcji.

 • Andrzej pisze:

  W systemie E-IC najbardziej zbulwersowało mnie to, o czym pisze Piotr, była sobie funkcja wskazania miejsca, dostępna przy nabyciu każdego biletu. Wtedy można było, kupując bilet dla przewodnika, wskazać miejsce, znając rozkład miejsc w wagonie. Potem wprowadzono ograniczenie, polegające na tym, że jeden niewidomy może kupić tylko jeden bilet dla przewodnika – logiczne, ale rzekomo ludzie tak nadużywali system, że kupowali więcej biletów dla przewodników.Ustawa nie zawiera ograniczenia liczby przewodników, stąd nadużycia. Wprowadzono więc koniecznośc wpisania numeru biletu i wtedy zdeaktywowano możliwość swobodnego wyboru miejsca, skazując niewidomego na przydział obok, czyli gdzie popadnie. W wagonie bezprzedziałowym dostaje się miejsce po drugiej stronie, albo rząd przed, albo po skosie. Oczywiście można się zamienić, ale ostatnio pociągi jeżdżą dość pełne i nie jest oczywiste, żę taka zamiana się uda. a poza tym głupio jakoś tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych