Wyszukiwanie w Systemie macOS

Dodany 4 października 2022
6 komentarzy

Jak skutecznie wyszukiwać w systemie komputerów Apple? Na to pytanie w niniejszej audycji odpowiedzi udziela Arkadiusz Świętnicki.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Aga pisze:

  Bardzo ciekawa audycja. O tych sposobach wyszukiwania nie miałam pojęcia. Niektórych skrótów nie znałam. Nie wiem czy kiedykolwiek będę umiała szukać w tak zaawansowany sposób na systemie macOS, jednak nigdy nie wiadomo, może kiedyś jak będę czegoś takiego potrzebować to się tego nauczę. Jak dla mnie Arku dobrze to wyjaśniłeś, jednak ja chyba musiałabym sobie to jeszcze raz odtworzyć i na spokojnie krok po kroku się tego uczyć.
  dzięki jeszcze raz, widzę, że tam nie próżnujesz.
  mam nadzieje, że do wersji stabilnej te etykiety przycisków poprawią, bo narazie to wiele z nich jest nie przetłumaczonych, a ja niestety na tyle angielskiego nie znam. Jak się do tego nie przykładało to teraz mam
  Pozdrawiam i czekam na kolejne Twoje audycje

  • Nuno pisze:

   Ten podcast nagrywałem na wersji 12.5. Problemem jest to, że zapomniałem zmienić system na Polski

   • Aga pisze:

    Aaaaaha, no to ok, już się bałam że tak skiepścili tłumaczenie jak to oni mają w zwyczaju 🙂 Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu.
    Pozdrawiam

    • Nuno pisze:

     Jasne. Niestety ja Maca używam po angielsku właśnie ze względu na tłumaczenie

     Wysłano z aplikacji TyfloCentrum dla systemu iOS. V 0.1, build 76

     • Aga pisze:

      No ja ci się akurat tam nie dziwię, że korzystasz z angielskiego interface. No jednak to tłumaczenie dla VoiceOvera jest o. niebo lepsze. Słyszałam jak to wygląda na podcastach Nie wiem kto to tłumaczy na polski, ale jakieś to niekonsekwentne to tłumaczenie.
      PS.
      Jeśli znajdziesz czas to ja chętnie się dowiem jak ustawić maca aby ten się nie usypiał. Jest to naprawdę irytujące.
      Pozdrawiam 🙂

 • Nuno pisze:

  Ale to nie wiem czy nie na jakiś E-Mail. Nie chcę zawalać komentarzy.
  nuno69a )małpka) gmail (kropeczka) com.
  Wysłano z aplikacji TyfloCentrum dla systemu iOS. V 0.1, build 92

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych