Różnice Między iOS a Androidem

Dodany 8 marca 2014
10 komentarzy

O swoich wrażeniach po przejściu na system Android z systemu iOS, oraz o różnicach w możliwościach jakie dają te systemy opowiada Paweł Masarczyk.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • slawko pisze:

  Fajna audycja… chociaż strasznie długa 🙂

 • Michał Dziwisz pisze:

  Witam serdecznie. Niestety audycja nie mogła być krótsza, gdyż nie udałoby się nam zaprezentować wszystkich zagadnień, które zaplanowane mieliśmy w tej audycji.
  Pozdrawiam.

 • welka11 pisze:

  Witam serdecznie. super audycja oby tak dalej. pozdrawiam

 • Proszę o podanie pisowni programów do nawigacji na androida o których mowa w w audycji
  dziękuje

 • Mateusz Duc pisze:

  Witam!
  Ja jako już bardziej zawansowany użytkownik androida chciałbym dodać kilka rzeczy do audycji. Na wstępie chce przekazać informację do Pawła, na samsungu też jest szybkie oddzwanianie i odpisywanie na sms’a. Wykonujemy to po przez szybkie, dwukrotne stuknięcie w ekran i przeciągnięcie w lewo (sms) i w prawo (połączenie telefoniczne). W audycji nie został poruszony zabardzo temat obsługi monitorów brailowskich. Zajołem się w większym stopniu tym i mogę powiedzieć, że z monitorami brailowskimi nie ma żadnego problemu i można bardzo dużo rzeczy z ich poziomu zrobić na smartfonie.
  Pozdrawiam
  Mateusz Duc

  • welka11 pisze:

   Witam serdecznie. czy kto ś wie coś na temat zamieszczonej audycji na temat konfiguracji urządzenia mobilnego apple?

 • Mateusz Duc pisze:

  Witam! Ja chciałbym poinformować Pawła, że na samsungu jest opcja szybkiego oddzwaniania i odpisywania na sms’y. Producent przygotował następujący gest: dwukrotne szybkie stuknięcie w ekran z przeciągnięciem w lewo (sms) oraz w prawo (połączenie telefoniczne).

 • djlukash pisze:

  Nie no, ale wy macie problem, żeby wam ktoś talkbacka włączył. Ja prosiłem osobę widzącą i potem jakoś nie miałem żadnych problemów z androidem. Z ekranem dotykowym jakoś sobie radze, większość żeczy i tak robie z klawiatury i jest spoko. Mam sony xperie mini pro i dla mnie ten telefon wystarcza. Chciałbym sobie potestować iphone’a, ale z drógiej strony czy w iphonie np postawisz sobie bez problemów bluetootha, wifi. Czy wgrasz sobie empetrujkę bez konwertowania? wieie mi akurat takie żeczy się przydają. Pozdrawiam!

 • Jacek pisze:

  Co rozumiesz przez „postawisz BlueTooth lub Wi-Fi”? Co zaś do wgrywania plików MP3 to sposobów jest wiele, chociaż żaden tak wygodny, jak w Androidzie, czyli do „dysku zewnętrznego”.

 • Janusz pisze:

  Co do samej audycji, to powiem, że utwierdza mnie w przekonaniu, że warto jednak się uczyć systemu Android. Zamówiłem Samsunga Galaxy Trend Plus z Androidem 4.2 i przede mną teraz długa droga nauki, która pewnie się skruci znacznie. Lubię pokonywać trudne przeszkody związane ze wszelkimi gadżetami elektronicznymi. Sporo ludzi mi tego odradza, bo sobie nie poradzę. Ja zaś jestem zdania, że tak. Jeśli faktycznie wystarczy na początek poprosić jakąś sprzedawczynię w sklepie by ta mi włączyła niejakiego Topbeka, „(Przepraszam za ewentualne błędy w nazwie syntezatora)”, to podejdę do niej, lub poproszę szwagra i się to uruchomi. O resztę może nie będę pytał, bo jednak chcę sam sobie powoli dochodzić do wszystkiego. Jeśli faktycznie wystarczy wejść w ustawienia i znajść syntezę o takiej nazwie, to proszę o potwierdzenie tego początkowego skonfigurowania telefonu. Z serdecznymi pozdrowieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych