Wycieczka do Turcji

Dodany 4 listopada 2022
10 komentarzy

Monika Machul i Michał Dziwisz dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu na Riwierze Tureckiej, prezentują również kilka zarejestrowanych tam nagrań.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Wycieczka do Turcji

Ten podcast był pobierany 2479 razy

Komentarze

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam:
  Bardzo ciekawa audycja pomimo, że strasznie długa.
  W trakcie jej słuchania nasunęły Mi się 3 pytania:
  1 Jaki był koszt całej wycieczki (za osobę)?
  2 W jaki sposób wyłączył Pan polską kartę sim?
  3 Jakiej ftyczki Pan używa do odczytywania kodów z obrazka i w jakiej przeglądarce?

  • Michał Dziwisz pisze:

   ad. 1: Koszt wycieczki oscylował w granicach 2500 PLN za osobę.
   ad. 2: Jeśli mamy aktywnych kilka kart SIM, można każdą z nich wyłączyć w ustawieniach, to pole wyboru nazywa się bodaj linia aktywna, w tym momencie nie mam aktywnych 2 kart, więc nie mogę tego sprawdzić.
   ad. 3: Używam tego dodatku: https://nvda-addons.org/addon.php?id=243
   Ważne, działa z płatnym serwisem RuCAPTCHA, konieczne jest więc zarejestrowanie się i doładowanie konta.

   • Milena Jakubowska pisze:

    Witam:
    AD.1 Co do ftyczki, do której link Pan Mi podał to niestety nie mogę jej pobrać, ponieważ pojawia mi się komunikat: „Nie znaleziono strony githup”. Nie wiem też, gdzie na stronie rucaptha.com się zarejestrować nie widzę nic takiego.

 • adela pisze:

  witajcie,

  a ja się zawsze spotykam z tym, że osobi jakkolwiek niepełnosprawne i dziecy siedzą zawsze przy oknach i konniec, kropka.

  mi się w samolotach właśnie najbardziej podobają wzlot i lądowanie.
  mi się raz zdarziło siedzieć w samolocie w ostatnim rzędzie, i gtaaam dopiero było głośno aua.

 • adela pisze:

  aaah szkoda że niezamieścili ście to dzwiękowe nagranie z tego spadochronu czy jak to się nazywało, ja bym chętnie posłuchałam, nawet z niedokońca idealnym dzwiękiem.

 • Tomek pisze:

  Witajcie. Jeszcze nie zdążyłem tej audycji przesłuchać do końca, ale ogólnie lubię słuchać audycji czy programów turystycznych. Kiedyś lata temu na platformie cyfrowy polsat był kanał podróże tv, na którym pokazywali i opowiadali o rużnych zagranicznych kurortach i hotelach. Lubiłem ten kanał i jak nikogo nie było w domu i telewizor do którego był podłączony cyfrowy polsat był wolny zawsze ten kanał włączałem. Ogólnie turystyka to ciekawy temat. Teraz Michale takie pytanie. Zapewne byłeś też i nad naszym morzem, i twoim zdaniem gdzie są plaże ładniejsze u nas czy za granicą? Ogólnie gdzie nad morzem jest lepiej? No wiadomo. Jedziesz za granicę na południe, to wiadomo że jest ciepłe morze, i pogoda jest pewna, bo u nas to na pogodę trzeba trafić. Ja jeszcze nigdzie nie byłem na takich wczasach i stąd te moje pytania. Jeszcze jedno. Czy jak tam spacerowaliście po mieście czy jest coś takiego jak u nas? czyli gdy u nas chodzisz po nadmorskim kurorcie, to zawsze się coś dzieje. Tu budki z goframi i innymi frykasami, tu zaś jakaś smażalnia, tu wesołe miasteczko, tu ktoś gra na instrumentach i tak dalej. Nie mówiąc już o nocnych klubach, automatach do gier i przejażdżkach statkiem. Czy i tam tak jest? Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie, że gdy jedziesz na wczasy ultra olin clussive to jesteś zamknięty w hotelu a gdy wyjdziesz na miasto to na mało co jest cię stać. No ciekawi mnie to jak to jest w rzeczywistości osoby niewidomej. Pozdrawiam.

 • Nuno pisze:

  Prywatne oblicze Michała. Super audycja i oby więcej takich ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych