Womai Kraków

Dodany 12 października 2020
3 komentarze

O jednej z wystaw krakowskiego Centrum edukacji i wrażeń zatytułowanej W stronę ciemności opowiadają jej pracownicy: Izabela Andruszkiewicz-Mól, Jacek Piotrowski i Piotr Kafel.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Womai Kraków

Ten podcast był pobierany 3033 razy

Komentarze

 • Paulina pisze:

  Audycja bardzo mi się podobała. Miałabym kilka pytań:
  1. Czy opowiedzielibyście coś więcej w komentarzach o gościach niewidomych? Domyślam się, że zazwyczaj lepiej sobie radzą. A może tak nie jest? Może przyszedł ktoś niesamodzielny dla kogo wystawa okazała się trudna?
  2. Z jakiego powodu goście nie mają do dyspozycji lasek? Przecież my właśnie dzięki tym przedmiotą pewniej się poruszamy i nie mamy wrażenia, że na coś wpadniemy.
  Pozdrawiam ekipę.

  Paulina

  • Droga Paulino
   Odpowiadając na Twoje pytania
   1. Naszymi gośćmi są również osoby niewidome. Przychodzą by zobaczyć jak przedstawiliśmy świat w naszym muzeum. Zwykle są to osoby zrehabilitowane. Zdecydowanie radzą sobie na wystawie lepiej i poruszają się trochę pewniej. Współuczestnicząc w zabawie często pełnią rolę obserwatora. Zdarzają się również osoby ociemniałe, ale w towarzystwie naszych przewodników radzą sobie dobrze.
   2. To prawda, mimo że codziennie używamy białych lasek jednak w trakcie wystawy posługiwanie się nimi przez wszystkich uczestników spowodowałoby chaos. Goście są prowadzeni przez przewodnika i bezwzględnie muszą przestrzegać jego wskazówek. Natomiast osoby niewidome mają możliwość wejścia na wystawę ze swoją laską.

 • W nawiązaniu do audycji poniżej kontakt do naszego muzeum
  WOMAI ul. Pawia 34 Kraków
  nr telefonu 12 3132359
  email [email protected]
  strona internetowa http://www.womai.pl
  Serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych