Windows 7, optymalizacja dla niewidomych

Dodany 26 sierpnia 2010
1 komentarz

W tym odcinku, Rafał Kiwak prezentuje metody, dzięki którym Windows 7 może stać się bardziej przyjazny dla czytników ekranu.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • MX pisze:

  W swojej audycji wspomina Pan o znacznie zmienionym Panelu Sterowania w systemie Windows 7, w którym znalezienie interesującej nas w danym momencie opcji konfiguracyjnej jest dość kłopotliwe. W pełni oczywiście tą opinię podzielam. Nie bardzo rozumiem, w jakim celu Microsoft całkowicie przebudował Panel Sterowania. W Windows XP oraz Vista moim zdaniem układ opcji był znacznie bardziej intuicyjny. W związku z tym pragnę przedstawić pewien trick, który w znaczący sposób może ułatwić nam pracę z tym systemem.

  Najpierw na Pulpicie należy utworzyć nowy folder i nadać mu odpowiednią nazwę:

  Dowolna_Nazwa.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

  Przed kropką nazwa może być praktycznie dowolna, po kropce, w nawiasach klamrowych znajdują się ciągi liter i cyfr, których bloki oddzielone są od siebie znakami minus. Nie wolno ich zmieniać.

  Po zatwierdzeniu nazwy klawiszem Enter, zmienia się ikona folderu i otrzymujemy skrót do Panelu Sterowania zmodyfikowanego w taki sposób, że ponad dwieście opcji konfiguracyjnych (prawdopodobnie wszystkie obecne w systemie) prezentowane jest w nieco bardziej przejrzystym układzie kilkudziesięciu kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych