TyfloPrzegląd z 3 Września 2019

Dodany 3 września 2019
6 komentarzy

Prezentujemy kolejny odcinek TyfloPrzeglądu. Tym razem rozmawiamy m.in. o Nowościach w NVDA, programach antywirusowych, nowym czytniku książek elektronicznych dla Windows, czy atakach cyberprzestępców na nasze pieniądze.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Miki pisze:

  Oryginał orzeczenia o stopniu niepełnosprawności z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności jest tylko do wglądu dla ZUS-u. Zatem nie obawiajcie się, że ZUS Wam je zabierze. Dokument jest Waszą własnością, więc nikt nie może Wam go zabrać. Najlepiej zatem wniosek złożyć osobiście – pracownik zobaczy sobie oryginał, zrobi sobie kopię i oryginał odda. W przypadku wysłania pocztą potem trzeba chodzić, żeby dokument odzyskać.

 • Miki pisze:

  W IOS-ie 13 będzie sporo nowości dostępnościowych. Odsyłam do nagrań Piotra Witka zrobionych na podstawie wersji beta. Zobaczymy ile z tego pojawi się w wersji finalnej.
  Co do dostępności programów antywirusowych to używam 2 z nich: Eset Security Premium oraz McAfee. Z dostępnością ich interfejsów nie jest najgorzej. Programy z grupy Eset spokojnie można samemu zainstalować i odinstalować. Używanie funkcjonalności programu wymaga pewnej gimnastyki ale da się to zrobić. McAfee Jest bardziej dostępny i zasadniczo nie mam problemów z jego używaniem przy pomocy czytnika ekranu.

 • Miki pisze:

  A propos wniosku o świadczenie uzupełniające proponowałbym zaapelować do ZUS-u o udostępnienie wersji edytowalnej MS Word. Wtedy problem dla niewidomych nie korzystających z platformy ePUAP by się rozwiązał.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  w audycji proponowali państwo,aby słuchacze podpowiadali jakie podcasty by chcieli..Ja proponuję audycję pierwsze kroki z systemem Android,coś na wzór podcastu co był już kiedyś ,tzn. iPhone Pierwsze KrokiBo wydaję mi się,że takiego nie było.Pozdrawiam.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  co do nowości w nvda,to pojawiły się dwa nowe głosy,oczywiście chodzi o espeak.Nie wydaję mi się,że były w poprzedniej wersji.Pozdrawiam

 • Piotr Rakowski pisze:

  Jeszcze co do składania wniosku o 500+ dla niepełnosprawnych w edytowalnej wersji pliku .pdf to te przyciski opcji co są niezaetykietowane to płeć i najpierw w kolejności jest mężczyzna, a potem kobieta choć z oryginalnego wniosku wynika odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych