TyfloPrzegląd z 12 Listopada 2019

Dodany 13 listopada 2019
11 komentarzy

W kolejnym wydaniu TyfloPrzeglądu rozmawiamy m.in. O echolokacji, otwieraniu paczkomatów przy użyciu smartphone’a, czy użytecznych urządzeniach gospodarstwa domowego.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Michał Dziwisz pisze:

    – Prezentacja syntezatora blind Noise znajduje się tu: https://www.youtube.com/watch?v=EUgRsa3FyGA
    – Wszyscy, którzy mają ochotę nakarmić wirtualne koty powinni kliknąć w ten link: https://elten-net.eu/kocie
    – Informacja o najnowszym MuseScore znajduje się tu: https://musescore.org/en/3.3

  • RaFkIw pisze:

    Ja na miejscu Piotra spróbował bym naprostować laskę i nie powinna ona się złamać. Ja dość często prostowałem tak swojego aluminiowego Ambuteha do tego momentu, że był już tak krzywy, że się go wyprostować nie dało, ale najważniejsze było to, że się nie złamał. P.S. Gratuluję pomysłu na audycję!

  • Piotrek pisze:

    Ok, dzięki spróbuję ją wyprostować.

    • Roman Hojny pisze:

      Hej! Ja też wielokrotnie prostowałem laski aluminiowe. Lacha przez kolano, manipulacja obydwu rąk i jakoś to wyglądało. Teraz używam grafitowej nieskładanej Adwantage i uważam, że to jest Mercedes wśród lasek.

      • Sebastian Greń pisze:

        Też tak myślałem dopóki nie spróbowałem kompozytowej laski svarovskiego. OD tego czasu moje advantage kurzą się.

  • kazek pisze:

    proszę o podanie nazwy Al tear natywnego urządzenia do Termomix U I jeśli to możliwe link ku z jego opisem

  • Robert Domagalski pisze:

    Witajcie i kolejny już odcinek tyfloprzeglądu za nami, nawet udało mi się to obsłuchać w jeden dzień dziś i dlatego mogę się teraz odnieść do kilku rzeczy. Co do poprzedniej audycji to ja tutaj dodałem dwa komentarze, jeden ten dłuższy, który był zaprezentowany, no i ten drugi, który tyczył się samego whatssapa. A jeśli chodzi o audycję w tym tygodniu to pierwsza sprawa to ta echolokacja. Mnie nikt tego nie uczył, choć nie widzę od urodzenia, ale jednak, gdy poruszam się gdzieś tam z białą laską to poprzez uderzenia laską, tudzież kląskanie potrafię np. wyczuć, czy zbliżam się do przystanku autobusowego, czy nie. Również jak jestem gdzieś w jakimś mało znanym miejscu to również kląskam sobie i w ten sposób próbuję wybadać otoczenie. Do tego jadąc autobusem wyczuję mimo ciszy, czy on jest pełen, czy nie.
    Co zaś tyczy się gier dla niewidomych to kiedyś grałem w te gierki na baterie, gdzie np. rozwalało się czołgi, jeździło samochodem i omijało przeszkody, czy np. układało kostki. Najlepsze jest to, że grałem w to prawie zazwyczaj bez osób widzących, musiałem tylko sobie opracować jakąś kombinację klawiszową, co ułatwiało mi granie. Zaś jeśli chodzi o gry komputerowe to swego czasu sporo grałem w coś takiego jak mudy. Mud czyli inaczej multi users dungeon to są gry, w których tworzymy sobie postać i podobnie jak np. w world of warcraft dbamy o tą postać, o jej statystyki, zdobywamy także levele i zabijamy różne potworki, tudzież wykonujemy zadania tzw. questy. Najwięcej to lubiłem grać w studnię dusz, ale ostatnimi czasy zainteresował mnie mud, który tutaj w tyfloradiu był już prezentowany przez ciebie Michał czyli alteraeon. Dlaczego on tak mnie zainteresował, a no dlatego, że jest to chyba jedyny mud, który posiada także dźwięk. Oczywiście żeby to było możliwe to należy zainstalować specjalny programik o nazwie mush client, który waży około 400 mega. Wtedy w grze słychać odgłosy otoczenia, muzykę jeśli jest włączona, i to zarówno podczas walki, jak i w krainach, do tego słychać odgłos walki, dźwięki aukcji i powiadomienia na kanałach również są oznajmiane dźwiękiem. W grze chociaż jesteśmy tylko człowiekiem, to możemy mieć wiele profesji, czego nie mają właśnie inne mudy, bo na innych mudach jeżeli wybierzemy sobie np. profesję wojownika to tylko nim możemy grać, nie może on być jednocześnie wojownikiem i magiem, a na omawianym mudzie oczywiście możemy być najpierw wojownikiem, a z czasem możemy być także magiem i to na jednej postaci. Później wymieszanie tych umiejętności w walce daje naprawdę porządane efekty.
    No i już ostatnia sprawa, tak chwilę posłuchałem tej prezentacji tego syntezatora dla niewidomych i jak dla mnie to dźwięki przypominały np. dźwięki podczas rezonansu magnetycznego, czyli też takie zmieniające się dźwięki o różnej wysokości i natężeniu.
    No to pozdrawiam w takim razie wszystkich i do następnego odcinka.

  • Robert Domagalski pisze:

    Witajcie i jeszcze jeden komentarz mi się nasunął odnośnie minionego odcinka tyfloprzeglądu, tym razem sprawa tyczy się komunikatorów internetowych, w tym skypea. Ja ze skypea korzystam od lata 2012 roku, biorę udział w rozmowach grupowych i miałem okazję porównać skypea z teamtalkiem i uważam, że pod względem jakościowym zdecydowanie lepiej chyba wypada teamtalk, a już widać to na przykładzie waszych audycji. Na skypie owszem się dobrze rozmawia, lecz na tt jest ten dźwięk bardziej czystrzy. Na dodatek na teamtalku mamy wiele kanałów rozmów, gdzie możemy tak naprawdę wybierać sobie z kim chcemy rozmawiać. A na dodatek na teamtalku może mówić wiele osób i nie zlewa się to tak, jak na skypie. No to już temat wyczerpałem dzisiaj, jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych