Tyflopodcast w Radiu EN – Jaws, NVDA i Window-Eyes

Dodany 25 czerwca 2012
10 komentarzy

Michał Dziwisz, Tomek Bilecki, Patryk Faliszewski, Robert Łabędzki i Kamil Żak rozmawiają o zaletach i wadach trzech najpopularniejszych windowsowych czytników ekranu.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Rabbeat pisze:

  No całkiem ciekawie, utwierdziliście mnie w przekonaniu, że JAWS to dla mnie najlepsze rozwiązanie plus okazjonalnie jako awaryjny screenreader NVDA. Bardzo fajne podsumowanie z tym porównaniem sytuacji do rozwiązań mobilnych i zdanie, że przejechał walec i wyrównał. Mam nadzieję, że tu też trochę podrówna, bo jednak wciąż boli mnie 640zł wydane na SMA do JAWS, tylko po to żeby przesiąść się na Windows 7, a na dodatek niektóre zmiany tylko denerwują.

 • Rabbeat pisze:

  Tak, przy okazji wie ktoś czy można zmienić w JAWS 12, żeby czytał „link” jak w 10tce, a nie „łącze”? Niby głupota, ale jakoś mnie irytuje 🙂

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Michale, 290 MB pliku to jednak pewna przesada:) Nie mogłem się nadziwić, dlaczego tak długo się pobiera. Gdzie ekologia Internetu?

 • Kamil pisze:

  Ja już dawno przeztałem pobierać poprostu odnośnik do podcastu wklejam sobie w winampa i jedziemy.

 • Kamil Żak pisze:

  Zmienia się to w schematach mowy i dźwięków, w j 11 i niżej menedżer konfiguracji, 12 i wyżej w centrum ustawień. W czasie edycji schematu chyba na zakładce typ kontrolki zmienić sposób odczytywania linka, i wpisać trzeba mu ręcznie, żeby nie czytał łącze.

 • tomek123 pisze:

  Ja mam takie pytanie odnośnie ostatniej audycji.
  W jaki sposób mogę naprawić możliwość korzystania z syntezatora sapi 4 z syntalka, nie mogę załadować go z menu NVDA.
  Mam naj aktualniejszą wersję, instalowałem program „sphapi”, nic to nie pomogło.
  Używam windows/a 7 home premium 32 bit

 • rylotek111 pisze:

  Całkiem fajnie zrobione.
  po wysłuchaniu audycji nadal jestem zdania, iż NVDA to dla mnie najlepsze rozwiązanie (prosty a przy tym darmowy) 🙂

  Ps: Wstęp/scenka początkowa była rozbijajjąca *smile*

 • Kamil Żak pisze:

  Niestety, trzeba w całości przeinstalować nvda, aby ponownie móc używać syntalka sapi 4 v 1.6. Ja tak przynajmniej miałem.

 • lukaszenka pisze:

  Ja kiedyś też miałem ten problem ale wyeliminowałem go dzięki przeskanowaniu komputera ccleanerem. Polecam!

 • Krzysiek pisze:

  Od niedawna się zainteresowałem NVDA, na co dzień do nawigacji używam jeszcze lupę. Została poruszona sprawa litery ń tak na szybko, to można to ominąć dodając klawisz Windows – alt+win+n. jak pisałem używam lupę z win 7 i jest tu problem z ł i znalazłem właśnie takie rozwiązanie. Może to zadziała komuś przy innym konflikcie, polecam dodawać klawisz Windowsa.
  pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych