Tyflopodcast w Radiu EN – Dostępność Banków

Dodany 27 lutego 2012
4 komentarze

Gośćmi tego odcinka Tyflopodcastu na antenie Radia EN są Tomek Bilecki, Marcin Konieczny, Robert Łabędzki, Mikołaj Rotnicki i Piotr Witek. Wspólnie z Michałem Dziwiszem rozmawiają o dostępności kilku popularnych polskich banków, dzieląc się refleksjami z ich użytkowania.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michalkasperczak pisze:

  W ING problemem dla mnie są grupy odbiorców i ich wybór/zmiana poprzez klikalny javascript. Różnie mi to działa.

 • Rabbeat pisze:

  Dla mnie ogólnie bankowość elektroniczna to jest rewolucja jak sobie przypomnę stanie w kolejce w banku i wypełnianie druczków przelewu, które nawet gdy jeszcze jako tako widziałem były praktycznie niedostępne i trzeba było prosić widzących o wypełnienie. Korzystam z mBanku i Inteligo i jak zostało powiedziane w audycji oba są praktycznie dostępne, oferują kody SMS, a więc czego tu więcej chcieć, co najwyżej więcej środków do dysponowania na kontach. Nie wiem jak u innych, ale pewnie to tylko u mnie przypadłość z Jawsem 10 i Firefoxem, z których korzystam na co dzień w mBanku trzeba podczas robienia przelewu odświeżać ekran przy każdym kolejnym kroku operacji, a w Inteligo od jakiegoś czasu przestało mi czytać niektóre przyciski, ale są one opisane zaraz obok, więc nie ma problemu, zresztą jak wspomniałem zapewne to problemy jedynie mojej konfiguracji.

 • Stanisław Gromysz pisze:

  Interesowały by mnie takie to oto kwestie o których w podcascie nie usłyszałem, a mianowicie: jek wygląda dostępność do takich dokumentów m.in. jak: Dyspozycja przekazywania wynagrodzenia, Dyspozycja zmiany danych osobowych, Formularz wpłaty gotówkowej, Formularz reklamacyjny Visa i MasterCard, itd. które można pobrać ze stronybanku? A chodzi mi o ich edytowalność przed wydrukiem. Następna sprawa to zarządzanie kontem poprzez krótkie komendy sms i tak np. historia, rachunku, nr konta, saldo konta, realizacja wcześniej zdefiniowanych przelewów. Dalej dostęp do rachunków maklerskich, następnie obsługa konta przez telefon komórkowy ale na platwormie symbian i co w poszczególnych bankach da się zrobić? Że jest nienajgorzej, rzec można by dobrze to każdy widzi, lecz warto podkreślać mankamenty, niedoróbki i te rzeczy które w innych bankach funkcjonują dobrze, a w innych tak sobie. I tego mi zabrakło.

 • Jacek Zadrożny pisze:

  @Rabbeat Mam to samo z odświeżaniem, ale ostatnio zauważyłem, że można sobie poradzić z tym odrobiną cierpliwości. Jeżeli spokojnie poczekasz chwilę, a nie będziesz manipulować klawiaturą, to JAWS się połapie w zmianie. Zaanonsuje zmianę i już można działać. Ja używam J10, FX10 i WinXP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych