Tyflopodcast w Radiu EN – Dostępne Wybory i Pułapka Świadczeniowa

Dodany 5 września 2011
3 komentarze

Tym razem gośćmi Tyflopodcastu byli Jolanta Kramarz i Jacek Zadrożny, którzy mówili o instrumentach prawnych, ułatwiających samodzielne głosowanie osobom niepełnosprawnymm. Oprócz tego, poruszony został temat tzw. Pułapki świadczeniowej, ze szczególnym wskazaniem na pułapkę rentową.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Rabbeat pisze:

  Jakoś sobie nie wyobrażam tych wyborów z nakładką ciekawe ile gmin będzie posiadać takie nakładki, a ile zniechęci potencjalnych zainteresowanych. Trochę mnie korci zgłosić w mojej co powiedzą, ale niestety z racji tego, że nie widzę od niedawna to nie znam braile’a, ale w sumie krzyżyk mógłbym postawić losowo i tak chyba nie ma większego znaczenia na kogo się zagłosuje 😉 swoją drogo to nie zrozumiałem czy na tych nakładkach będą w braile’u również nazwiska kandydatów i nakładka będzie do każdej listy czy same numerki i trzeba znać numer naszego kandydata, a o rozpoznanie, że to lista danej partii poprosić widzącego jakoś też sobie tego technicznie nie wyobrażam.

 • Jacek pisze:

  Na nakładce nie będzie nazwisk, a jedynie numery kolejne. Znajomość brajla nie jest konieczna, bo kratki można odliczyć (sprawdzone!) i to wystarcza. Nakładki powinny być we wszystkich gminach, więc gorąco zachęcam do zgłaszania potrzeby głosowania za ich pomocą. A efektów sam jestem ciekawy.

 • Jacek pisze:

  Odpowiedź na pytania o rodzaje dochodów zgłaszanych do ZUS przez rencistów socjalnych
  jest tak długa, że wrzuciłem ją na bloga. Dostępna jest pod adresem
  http://zadzior.wordpress.com/2011/09/06/rodzaje-przychodw-a-renta-socjalna/#more-480

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych