Tworzenie Własnego Radia Internetowego

Dodany 27 listopada 2015
4 komentarze

Michał Dziwisz, Patryk Faliszewski i Kazimierz Parzych rozmawiają o tworzeniu własnej internetowej stacji radiowej. Jakie składniki będą nam potrzebne? Jakiego oprogramowania użyć? W jaki sprzęt należy się wyposażyć? O tym wszystkim w tym odcinku.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Michał Dziwisz pisze:

    Omawiana w audycji wtyczka AudioProc jest nadal w sprzedaży. Jej cena to 39.99 dolarów.
    Wszelkie informacje dostępne są na stronie twórców: http://www.audioproc.ca/index.php?page=P_AudioProc

  • Pawel pisze:

    Witam.
    Audycja „wyczerpujaca”, ale napewno mogla zaintrygowac zainteresowanych tematyka. Kwestai open source – czy powinienem rozumiec, ze rozwiazania icecast2, ices2, iceS I darkice sa niewystarczajaco dobre, aby brzmienie produkcji bylo utrzymane na profesjonalnym poziomie? A moze te wlasnie koncepcje sa juz poprostu zbyt przestarzale? Wysluchalem calej Waszej audycji z uwaga I wywolaliscie u mnie ogromny szacunek dla Waszej wiedzy w tym temacie I ogromnego Waszego zaangazowania. Dajcie prosze znac jak Wasza produkcja stanie sie faktem.
    Pozdrawiam I raz jeszcze gratuluje.
    Pawel.

    • Michał Dziwisz pisze:

      Pawle,
      to wszystko zależy, co chcemy robić. Niektórym stacjom oczywiście rozwiązania proponowane przez Ciebie wystarczają, szczególnie jeśli radio bazuje raczej na blokach słownych a nie np. na audycjach muzycznych czy takich, gdzie za miksowanie muzyki odpowiedzialny jest automat. Poza tym kwestia trudności danego rozwiązania. Station Playlist oferuje gotowy pakiet narzędzi, dzięki którym możesz po prostu skupić się na robieniu radia. W przypadku Liquid Soap dostajesz bazę i co z tym zrobisz to już Twoja rzecz, ale wskazane byłoby bycie programistą szczególnie, jeśli masz jakieś nietypowe życzenia.
      Właśnie dziś udostępniliśmy publicznie stację radiową, o której rozmawialiśmy w tej audycji. Jeszcze dużo pracy przed nami, choćby stworzenie sensownej oprawy jinglowej bo to, co obecnie jest to jakaś zbieranina, ale słuchać można:
      http://www.radiodht.com/

  • […] wraz z grupą znajomych budując http://www.radiodht.com, internetowe radio z muzyką taneczną. Wszystkich zainteresowanych naszą opowieścią w formie audio zapraszam do TyfloPodcastu, pozostałym życzę miłej lektury, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych