Szósta Europejska Konferencja Dotycząca E-dostępności

Dodany 7 kwietnia 2012
2 komentarze

Piotr Witek i Mikołaj Rotnicki dzielą się swoimi wrażeniami z mającej niedawno miejsce w Paryżu konferencji, w której wzięli udział z ramienia Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • lulu pisze:

  Ja odnośnie podcastu o OLYMPUSIE Rejestratory dźwięku. CO TO JEST WŁAŚCIWIE WEJŚCIE LINIOWE? Bo ja myśląłem, że wejście liniowe to jest wejscie na mikrofon po prostu. Panowie mówili że w Olympus LS-3 i 5 nie ma takiego wejścia.

  a na stronie czytam:
  Interfejsy wejścia
  Interfejs PC Kabel USB
  Interfejs SD / SDHC brak funkcji
  Czułość mikrofonu Wysoka (- 59dBv) / Niska (- 39dBv)
  Złącze mikrofonowe mini-jack 3,5 ? mm, impedancja 2 k?
  Poziom wejściowy z wejścia LINE IN – 6dBv
  złącze LINE IN mini-jack 3,5 ? mm, impedancja 78 k?
  Interfejsy wyjścia
  Maks. moc wyjściowa 200 mW + 200 mW (głośnik 8 ?)
  Maks. moc wyjściowa słuchawek 3 mW + 3 mW
  Średnica głośnika Stereo (dwa wbudowane okrągłe głośniki dynamiczne ? 16 mm)
  Złącze słuchawkowe Złącze typu jack ? 3,5 mm, impedancja 8? lub więcej

  Więc o co hcodzi z tym wejściem linoiwym które JEST LEPSZE podobno niż zwykłe „wejście na mikrofon”

  pozdrawiam

 • Midzi pisze:

  Wejście liniowe jest przystosowane do przyjmowania sygnałów o innym poziomie niż wejście mikrofonowe. W niektórych przypadkach można użyć wejścia mikrofonowego do rejestracji sygnałów liniowych, ale generalnie jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej tego nie robić. O ile wiem, to LS3 posiada właśnie wejście mikrofonowe, które ustawione na najniższą czułość może pracować jako wejście liniowe. Problem jest jednak w przypadku, gdy chcieli byśmy przełączać się między mikrofonem a linią, bo musimy zmieniać bardzo drastycznie poziomy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych