Szelki na Smartphone’a

Dodany 3 lipca 2019
2 komentarze

Tomasz Bilecki opowiada o zastosowaniach, zaletach i wadach tego sposobu noszenia telefonu.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Szelki na Smartphone’a

Ten podcast był pobierany 3156 razy

Komentarze

 • adelcia pisze:

  heja,

  tes szelky mam, ale niech uwazaja ludzie majacy olympusa ls albo p2 albo p4.
  bo tam najpierws trzeba wkrecic adapter ktory macie w opakowaniu, a dopiero wtedy to jako calosc da sie wkrecic na gwint od szelek.

 • Michał pisze:

  Dziękuję za podsunięcie pomysłu wypróbowania przydatności szelek do smartphone. Zbadałem trochę sprawę i poniżej dzielę się linkami chyba jednych z najfajniejszych modeli. Niektóre transakcje mogą być archiwalne. Na szybko nie szukałem obowiązkowo aktywnych transakcji, ale nazwa modelu zgadza się. Są one w wersji na klatkę piersiową i na głowę (czyli w sumie czoło). Jakość gumy jest bardzo dobra, a wersja na głowę ma od strony wewnętrznej pasa dodatkową warstwę jakiegoś antypoślizgowego silikonu. Uchwyty na smartphone w wersji na klatkę piersiową i na głowę są bardzo podobne, więc opiszę tylko raz ogólnie. Uchwyty po zakupie należy samodzielnie złożyć i lepiej robić to bardzo rozważnie, bo w wersji na głowę mamy nawet zatrzask, który można zapiąć na 2 możliwe sposoby, a szansa jest tylko jedna, bo nie przewidziano możliwości rozmontowania tych elementów. Pozostałe części skręcamy śrubkami. Każdy z uchwytów ma szczęki na sprężynie, które dodatkowo można zablokować takim dość dużym pokrętłem. Uchwyt ze szczękami mocuje się przy pomocy śrubki do innego elementu pomocniczego, a element pomocniczy przykręca się przy pomocy dość długiej kolejnej śrubki do płytki, trzymanej przez szelki, na klatce piersiowej lub na czole. Jednocześnie ta ostatnia śrubka stanowi zawias, który umożliwia umieszczenie smartphone ekranem w kierunku płytki na ciele lub w pozycji stolika (ekranem w górę). Wartość siły, z którą ta śrubka jest dokręcona decyduje o tym, czy zmiana pozycji smartphone jest swobodna, czy zablokowana. Dodatkowo w płytce, która przylega do ciała i tuż obok otworu na szelkę, mamy oczko na przewleczenie smyczy smartphone, która może go zabezpieczyć przed uderzeniem w ziemie, gdy urządzenie z całkowitym pominięciem naszego zdania na ten temat opuści szczęki uchwytu. Do śrubki adaptera zamiast Szczęk można przykręcić dyktafon lub inną kamerę która obsługuje ten Standard mocowania. Myślę, że w temacie używania smartphone na ulicy dobrą parą do noszenia razem z szelkami, będzie względne zabezpieczenie cennego urządzenia, czyli alarm osobisty. Jest to nieco spory breloczek ze zwykłym krótkim łańcuszkiem i kółkiem takim jak do kluczy. Z breloczka wystaje dość długi sznurek typu smycz, która do breloczka przymocowana jest czymś na kształt jacka od słuchawek. No i po wyrwaniu tej wtyczki z obudowy rozlega się dźwięk alarmu. W breloczku poza głośnikiem i elektroniką są również maleńkie baterie, które przy odpowiedniej wprawie manualnej i rozkręceniu urządzenia można wymienić.
  Szelki na klatkę piersiową:
  https://allegro.pl/oferta/szelki-na-klatke-piersiowa-chest-na-smartfon-gopro-7898788663
  Szelki na głowę:
  https://allegro.pl/oferta/opaska-uchwyt-na-glowe-selfie-na-telefon-smartfon-7917592100
  Alarm osobisty:
  https://www.combat.pl/001000589-alarm-osobisty-umarex-perfecta-brelok-130-db.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych