SocialEyes

Dodany 9 sierpnia 2013
8 komentarzy

SocialEyes to opracowany przez firmę GWMicro z myślą o niewidomych klient serwisu FaceBook. O możliwościach tej aplikacji opowiada Michał Dziwisz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: SocialEyes

Ten podcast był pobierany 3648 razy

Komentarze

 • welka11 pisze:

  Michale witam serdecznie. Powiedz czy aplikacja którą wczoraj prezentowałeś będzie chodzić pod win XP? Powiedz czy jeśli osoba nie ma konta na facebook to czy z poziomu aplikacji będzie mógł zarządzać stroną? pozdrawiam serdecznie.

  • Tak, aplikacja będzie pracować pod Win XP. Zarządzania własnymi stronami na facebooku w tej aplikacji jeszcze nie ma, możliwe jest zarządzanie elementami, o których mówiłem w prezentacji.

 • welka11 pisze:

  Powiedz Michale czy ta aplikacja będzie chodzić przy pomocy jawsa? niestety póki co korzystam z win XP. pozdrawiam serdecznie.

 • m-a-t pisze:

  Po co za to płacić? Ja korzystam z Facebook przez mozille i nvda na win7 32BIT i wszystko działa ok. Jeśli chciałbym skorzystać z czatu to mogę go uruchomić w skype lub też w mirandzie. Pozdrawiam.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie
  Mam pytanie czemu prezentacja tego pprogramu odbyła sie za pomocą odczytu ekranu jakim jest nvda? Czy ten program nie współpracuje z inńymi programami odczytu ekranu?
  Pozdrawiam.

  • NVDA było użyte dla tego, że jest to darmowy czytnik ekranu i każdy może sobie na niego pozwolić. Staram się, o ile tylko dana aplikacja na to pozwala pokazywać ją z NVDA, bo z reguły jest tak, że jeśli działa z NVDA to i działa z resztą Screen Readerów. Odpowiadając na Twoje pytanie, SocialEyes działa teoretycznie z wszystkimi czytnikami ekranu, testowałem z NVDA, Window-Eyes i JAWSem, wyniki pozytywne.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Aha rozumiem. Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź pozdrawiam.

 • Edward pisze:

  Pobrałem, kupiłem, nawet zaczynam testować, ale powiem szczerze. Trochę drewniany ten interfejs Social Eyes posiada. No ale… Grunt, że coś dostępnego wyszło dla FB. Jednak nadal jestem zdecydowanym zwolennikiem mobilnej strony Facebooka i czata w komunikatorach, to połączenie jest prawie, że idealne. Natomiast nowym ustrojstwem od deweloperów z gw-micro w wolnej chwili się pobawię i zobaczymy, czy to takie wygodne będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych