Roomba, Czyli Czego Nie Powie Ci Producent

Dodany 17 maja 2018
15 komentarzy

Alicja Witek dzieli się ze słuchaczami refleksjami po 2 latach używania odkurzacza Roomba.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał pisze:

  Byłem kilka lat temu na prezentacji Roomby. Była to wówczas nowość na polskim rynku i dystrybuowana tylko w sprzedaży bezpośredniej. Zrobiła na mnie wrażenie ale prezentujący pokazał to co chciał, trudno było znaleźć opinie użytkowników niezabarwione marketingiem. Jakiś czas temu w telewizji widziałem obiektywny test tego urządzenia. Moja subiektywna ocena jest taka, że Roomba jest bardziej gadżetem sprzątającym niż odkurzaczem samobieżnym i na dodatek drogim gadżetem. Ma mnóstwo niedoskonałości i w moim odczuciu nie jest warta tych pieniędzy. Osobiście wolę ręczne odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem, nawet mając spory dom do posprzątania.

  • Ala Witek pisze:

   Myślę, że żadne prezentacje, podcasty czy inne audycje nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi wszystkim, czy warto kupować, czy nie. Każdy ma przecież inne potrzeby, dysponuje różną ilością czasu, jaki chce i może poświęcić na sprzątanie. Każdy też ocenia ewentualny zakup w odniesieniu do zasobności własnego portfela. Zatem myślę, żeparametry roomby to jedno, a ostateczną decyzję, każdy podejmuje w oparciu o własne preferencje, możliwości i potrzeby. Ja skupiłam się na aspektach praktycznych. Starałam się opisać, co oceniam pozytywnie, a co negatywnie. Jeśli komuś pomogłam w podjęciu decyzji, to bardzo się cieszę, bez względu na to, czy kupi, czy nie.

  • Marcin pisze:

   Witam. Zgadzam się w pełni. Sam myślałem kiedyś o kupnie robota sprzątającego, może niekoniecznie Roombę ze względu na cenę, ale też nienajtańsze urządzeniena rynku. Stwierdziłem jednak, że to jest tylko gadżet, który będzie co najwyżej lekko odświeżał podłogi, a gruntowne sprzątanie i tak trzeba będzie robić klasycznym odkurzaczem. Fakt, że Roomby trzeba pilnować podczas sprzątania moim zdaniem ucina dyskusje o przydatności tego typu sprzętów. Notabene pamięta ktoś odkurzacze piorące Rainbow oferowane na pokazach za ciężki szmal? Wielkie, drogie bydlę, a z funkcji prania korzystało się raz na ruski rok, pozostawało codzienne zmaganie się z wielkim klocem. Pozdrawiam

 • jacek-szymon pisze:

  Ala to był super odcinek, jak dla mnie to wzór a nawet wzorzec z sewr potkastu …tu mrugam

  • Ala Witek pisze:

   Dziękuję Jacku. Jestem świadoma, że zakup romby to spory wydatek. Dlatego starałam się przygotować podcast bardzo rzetelnie i z uwagą na detale. Pozdrawiam.

 • Zator pisze:

  Skutecznie mnie odwiodłaś od zakupu. I słusznie! Dzięki. Wol ę mojego zelmerka.

  • Ala Witek pisze:

   O! miło czytać, że podcast się przydał. Ja też mojego zelmerka nie zamieniłabym na żaden inny. Roombe traktuję jako skuteczny sposób na codzienne porcje psiej sierści. Pozdrawiam.

 • Andrzej pisze:

  Witam. Bardzo dobry podcast. Dziękuję. Proszę jeszcze powiedzieć, jak reaguje pies na odkurzającą Roombe. Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam.

 • Ala Witek pisze:

  Witam. Ponieważ mamy psa od 10 miesięcy, teraz już zupełnie ją ignoruje. . Na początku przyglądał się z zaciekawieniem i próbował położyć na niej łapkę ale po kilku dniach przestał zwracać na nią uwagę. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

 • Adela Švončinárová pisze:

  hejka, niepomne czy mowilo sie o tym w podcascie
  ale roomba ma tes apke dla androida:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.irobot.home&hl=sk

 • Bartek pisze:

  cóż, dziwi mnie że ktoś kto ma roombę może być niezadowolony, sprzedaję odkurzacze i wiem że to najlepsza marka na świecie polecam ją wszystkim klientom i wracają zadowoleni że roomba to był dobry wybór

 • Majka pisze:

  Ja tam moją roombe uwielbiam, nie wyobrażam sobie życia bez niej. zajmuje mało miejsca, jest cichy a przedewszystkim SPRZATA, taki miałam cel jej zakupu

 • Cali pisze:

  mam i polecam, wbrew pozorom taki robot może w kwestii odkurzania bez problemu zastąpić człowieka

 • Gośka pisze:

  U mnie roomba jeździ co drugi dzień i uważam, że to naprawdę świetna pomoc przy dzieciach i zwierzakach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych