Book Sense (część pierwsza)

Dodany 6 grudnia 2009
4 komentarze

Michał Kasperczak prezentuje to urządzenie, które przydać się może niewidomym do czytania książek, słuchania muzyki czy radia.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Pawel Loba pisze:

  Swietna robota Michale. Gratuluje prezentacji. Pytanie jest nastepujace: czy mimo spolszczenia BookSense nadal moze pracowac po angielsku? Wiem, ze „Polacy nie gesi i swoj jezyk maja”, ale posluguja sie rowniez angielskim, czy zatem moga odsluchiwac anglojezycznch etekstow po spolszczeniu? Pozdrawiam,
  Pawel.

 • michalkasperczak pisze:

  Dziękuję za miłe słowa. Tak oczywiście, na pokładzie masz polską i angielską syntezę. Mam nadzieję, że nic nie mylę. A jak u was odbierany jest BookSense, lepiej niż np. PTP?

 • Pawel Loba pisze:

  Nie moge odpowiadac za caly Zachod. 🙂 Ale moim zdaniem BookSense wyprzedza konkurencje o glowe. Tak jak sam zauwazyles skupia w sobie to wszystko czego nie potrafi zaoferowac Victor Stream, mimo ze te uwagi dotyczace radia, poleczenia bluetooth i mocniejszego glosnika byly czynione nieomal od samego poczatku. Minely ponad 2 lata od wypuszczenia Victora, a on stoi w miejscu, a to w tego rodzaju technologiach oznacza powazne cofanie sie. Plextalk rowniez jest lepszy od Victora w moim odczuciu, bo proponuje nagrywanie w obu formatach wav i mp3 i ma zdecydowanie lepszy glosnik, a to juz wystarczy jesli chodzi o moje wymagania. Faktem jest, ze cena BookSense XT jest troche przesadzona, a i obudowa moglaby byc metalowa, a przyciski nieco lepiej wyczuwalne, bo dla osob niewidomych np. z cukrzyca moga stanowic klopot.

 • michalkasperczak pisze:

  Tak Pawle, co do klawiatury zgoda. Mi się bardziej podoba z Victora. Natomiast Stream przez swoj wewnętrzny hermetyczny system jest bardzo szybki i stabilny i polka z ksiazkami jest fajnie rozwiazana. Zdaje sie, że PTP z nich wszystkich najlepiej chyba nagrywa. Czy to prawda, że PTP może też mieć radio? U nas jeszcze kroluje Milestone, ktory mimo potencjalu i malych rozmiarow jest bardzo niedopracowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych