RHVoice

Dodany 28 marca 2023
8 komentarzy

Alicja, Magda, Natan, Michał, Cezary. Te właśnie imiona nadano polskim głosom syntezatora mowy RHVoice. Z pewnością wiecie, jak brzmią, ale czy wiecie, jak działa mechanizm, dzięki któremu powstały? Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka TyfloPodcastu, w którym Paweł Masarczyk rozmawia z Grzegorzem Złotowiczem, Magdaleną Marciniszyn, Zvonimirem Stanečićem i Tomaszem Bileckim, którzy opowiadają o tym, co tu kryć, dość złożonym procesie.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: RHVoice

Ten podcast był pobierany 2596 razy

Komentarze

  • Michał pisze:

    Cześć, Ciekawe co wyszłoby z głosu SMP przepuszczonego przez machinę RHVoice. Jasne, że wymagałoby to uzyskania zgody licencyjnej, ale ciekawe w ogóle, czy jakość przetrwałaby, bo słysząc różnice między nagraniami, a efektem końcowym, to mało mam nadziei na przetrwanie jakości, ale może mylę się. Nie mniej,, gdy źródłem nagrań jest inny syntezator, np. z dawnych czasów, jak SMP, to jest okazja na pozyskanie precyzyjnych odpowiedników dźwiękowych do pary z tekstową reprezentacją, czy to przy pomocy nagrań, czy takich rozwiązań, jak programy TTS do generowania syntetycznych audiobooków.
    RHVoice RHVoicem, a niezależnie od tego, dodatkowo mnie ucieszyłby Gregor na systemy Apple. Oczywiście SMP też, no ale to nie adres na prośbę w sprawie SMP. Jednak może Grzegorz przeczyta komentarz i skusi się na przygotowanie Gregora pod VoiceOver.
    Pozdrawiam

  • Wojciech pisze:

    Jestem ogromnie zdziwiony. Głos pani Magdy na żywo brzmi świetnie, bardzo kobieco. Natomiast głos „Alicji” jest dla mnie sztuczny, mechaniczny. Nawet wziąwszy pod uwagę świadomy zamysł tworzących.
    Obecnie sam używam „Natana”. Nie jest idealny (mógłby mieć pełniejszą barwę głosu) ale i tak uważam, że twórcy odwalili kawał ogromnie dobrej roboty. Za którą im serdecznie dziękuję.

  • Tomek pisze:

    Witajcie. To co robicie, to powiem tak. Odwalacie kawał dobrej roboty. Ogólnie głosy RHVoice brzmią genialnie, zwłaszcza głos Alicja, którego obecnie używam. Oby tak dalej. Musiałem się z płatnego Krzysztofa przesiąść, bo to co Code factory zrobiło, to przechodzi wszelkie pojęcie. Głosy RH Voice ogólnie brzmią bardzo czysto, i podobnie kiedyś brzmiał Krzysztof z Code factory. Po ostatniej jego aktualizacji, to Krzychu gadał jakby z jakiegoś kartonu. Sopranu bardzo mało no i ogólnie głos zepsuty totalnie. Twórcom głosów RH voice gratuluję i oby tak dalej. Pozdrowionka.

  • Tomek pisze:

    A tak swoją drogą, to skoro głosy RHVoice są dostępne na Androida, to czy też nie mogły by być dostępne na Iosa?

  • wredny pisze:

    wszystkim użytkownikom którzy zapytują o rh voice dla systemów Apple przypominamy ,że tak jak to nadmieniono firma przygląda się aplikacji od stycznia 2023 roku

  • Syntetyczna ALicja w ludzkiej postaci pisze:

    Bardzo dziękuję za uznanie i cieszę się, że głos Alicja komuś służy.
    Wiele osób ma problem z odnalezieniem mnie w tym głosie, nawet rodzona matka mnie nie poznała.
    Pojawił się pomysł bym się nagrała eksperymentalnie bez interpretacji.
    Zobaczymy, może na początku czerwca do tego usiądę.
    Też nie mogę się doczekać głosów RHVoice na jabłuszko.
    Nie wiem jak wygląda procedura włączenia ich do VDr, jest jeden głos męski, którym chętnie czytałabym książki z mężczyzną w roli głównej.
    Jeszcze raz dziękuję.

  • Pawel pisze:

    Wielkie dzieki za interesujacy podcast. Ogromne uznanie dla pracy wszystkich zangazowanych w tworzenie polskich glosow. Specjalne podziekowanie dla Grzegorza Zlotowicza za doskonaly instruktarz konfiguracji i instalacji RHVoice pod Linuxa – twoj tutorial to kawal solidnej pracy.
    Uklony i podziekowania dla wszystkich zaangazowanych w ten projekt.
    Pozdrawiam,
    Pawel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych