Radioodbiorniki TECHNISAT – DIGITRADIO 1S i TECHNISAT – DIGITRADIO 2S

Dodany 26 października 2023
1 komentarz

O wyglądzie, funkcjach, możliwościach, a także różnicach między tymi dwoma radioodbiornikami rozmawiają Roberto Lombino i Robert Łabędzki.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Michał Molek pisze:

    Cześć, osobiście byłbym zainteresowany radiem cyfrowym o dostępnym bezwzrokowo interfejsie obsługi i o pozostałych cechach podobnych do walkmana. Czyli przede wszystkim drobne gabaryty, brak głośnika, wtyk jack na słuchawki (dodatkowo także jack wyjścia liniowego), czyli w sumie do wyboru dwa jack z zasilany i nie lub jeden jack z przełącznikiem zasilania w opcjach, dodatkowo na baterie lub ewentualnie akumulatorki o kształcie klasycznych baterii.
    Innymi słowy: małe, przenośne i bez konieczności integrowania w obudowie głośnika. Przy okazji wyobrażam sobie, że te radia w stylu retro, odpadają odrazu, bo te obudowy są gigantyczne i mam złe przeczucia, że w większości wypełnione powietrzem. Przecież współczesna elektronika, to zajęła by objętość zegarka. Cała reszta, to chyba wyłącznie design retro i w pewnym (małym stopniu) objętość głośnika. Kiedyś miałem w walkmanie radio analogowe i to sprawdzało się. Dało się zabrać wszędzie, drogie nie było i człowiek nie bał się o to w każdej sekundzie, że uszkodzi się, rozbije lub ukradną. Nie było też kłopotu z ładowaniem dedykowanego akumulatora, ale pasowały baterie z każdego kiosku. Można było użyć dowolnych słuchawek i głośnik nie zabierał objętości, a gdy było trzeba, to podłączenie kablem do zewnętrznego głośnika też działało. Może cicho, ale działało i mnie do używanych zastosowań wystarczało.
    Oczywiście zakładam, że powinno kosztować 15 lub niechby 30 zł, ale nie liczone w setkach. Zdaję sobie sprawę, że jakość też będzie za 30 zł, ale raczej chodzi o wyżej wspominane cechy z interfejsem, dającym obsłużyć się bezwzrokowo na czele.
    Jeśli ktoś ma jakieś informacje w temacie, to z góry dzięki za podzielenie się w odpowiedzi na ten komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych