Budżetowe karty dźwiękowe na USB

Dodany 23 października 2013
19 komentarzy

Robert Łabędzki i Patryk Faliszewski opisują 3 stosunkowo tanie zewnętrzne karty muzyczne, a konkretnie: Audiotrak maya U5,, Asus Xonar u3, oraz Axago Ada x5.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Informuję, że plik który został wczoraj wrzucony chyba jest uszkodzony. Wnioskuję to na przykładzie takim, iż słucham podcastu i w pewnym momencie jego część się urywa i audycja odpala się od początku.
  Pozdrawiam.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  W jaki sposób mogłabym łatwo i szybko zaktualizować biosa?
  Posiadam system operacyjny windows xp 32 bitowy.

 • Rafał Mieszkalski pisze:

  Witam serdecznie. znów jest problem, co kiedyś czyli plik uszkodzony, ponieważ urywa się na drugim telefonie słuchacza.

 • Michał Dziwisz pisze:

  jestem w trakcie naprawiania tego stanu rzeczy, za jakieś dwie godziny będzie wszystko OK, proszę o cierpliwość

 • Milena Jakubowska pisze:

  Ok w takim razie czekamy.

 • Zb. pisze:

  Dla Mileny Jakubowicz. Wysłałem informacje dotyczące Bios`u. Zb.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Ale gdzie jest ta informacja umieszczona?
  nazywam się Jakubowska a nie Jakubowicz.

 • Zb pisze:

  Dla Mileny J. Umieściłem w linku Odpowiedz.Podam tutaj: Biosu nie można aktualizować. Można go tylko ustawić. Należy wyłączyć komputer. Następnie włączyć i równocześnie pulsacyjnie naciskaj ESC > F10 > Bios Setup > strzłkami ustaw Load Defaul, wtedy ustawi się domyślny. Jeśli chcesz uruchomić z CD/DVD np, kopię zapasową to ESC > F10 > Configuracja Systemu > Boot Options > Boot Order > Internal CD/DVD > F6 (ustawia zaznaczone na 1 pozycji) > F10 (zapisuje ustawienia) Natomiast do otwarzania wszystkich plików audio/wideo np, flac, mkv, m2u3 i nnych dobry jest 32 bit Pot Player. Jeśli administrator strony da Ci mój e-mail, to go wyślę pocztą.Zb

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Chodzi o to, że od dłuższego czasu mam problem z komputerem. Problem ten polega na tym, że jak chciałabym rozmawiać przez skype to jak wykonuje rozmowę testową to nie słyszę swojego głosu w ogóle. A w tejże audycji mówili że można zaktualizować bios. Dlatego mam pytanie do ZB Czy wie co można zrobić w tym przypadku żeby możnabyło spokojnie rozmawiać? Mam kartę idt audio.

 • Zb pisze:

  Dla Mileny J. Domyślam się że masz tylko zewnętrzny mikrofon a nie wbudowany w komputer. Trzeba sprawdzić czy mikrofon działa. Opcje: Start (menu start) > Wszystkie programy > Akceroria > Rejestrator dzwięku > otworzyć i nagrać swój głos, plik audio z nagranym głosem zapisze się w Dokumentach. Opcja 2: Panel sterowania > Dzwięk > Komunikacja (ustaw „nic nie rób”)domyślnie ustawiony jest „wycisz o 80%”.W opcji Nagrywanie włącz zewnętrzny mikrofon jeśli wyłączony. To tylko wtedy gdy nie da się nagrać na Rejestrator dzwięku. Tyflopodcasty (audio) ktore nie nagrały się w całości można odtworzć w programie Pot Player. Można go pobrać z internetu lub z płytek DVD dołączanych do pism „Komputer Świat” lub innych. Odtwarza nawet kilkusekundowe pliki audio np, w trakcie konwersji na inny format. Media Player odtwarza tylko całe pliki audio. Zb

  • Milena Jakubowska pisze:

   Hm… Jeśli chodzi o mikrofon wbudowany to go posiadam, bo wcześniej mi on działał.
   Jeśli chodzi o dźwięk w rejestratorze to nie wiem jak go nagrać bo tam jest przycisk przycisk i nie czyta nic program jaws.
   Natomiast ta druga obcja z panelem sterowania i dźwiękiem nie ma tam rzadnej komunikacji jak zostało to opisane w drugim przykładzie.

 • m-a-t pisze:

  O rejestratorze chciałem napisać ale Zb mnie ubiegł. Może też być tek, że mikrofon w skype jest wyłączony.

 • Milena Jakubowska pisze:

  A jak można sprawdzić w skypie czy jest mikrofon wyłączony czy nie?

 • m-a-t pisze:

  Dzwonisz do echo sound test serwice, przechodzisz na zakładkę rozmowa i tam jest obcją wyłącz lub włącz mikrofon. Jeśli masz włączony to jest napisane wyłącz a jeśli wyłączony to jest napisane włącz.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Powiem tak jest włączony mikrofon w skype.
  natomiast zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie jak wchodzę w skype w narzędzia obcje, ustawienia audio, pokaż obcje zaawansowane i tam są 2 obcje mikrofonów do wybrania jedna to idtaudio a druga to cereative od moich słuchawek. Zaznaczę idtaudio i tak jak potem dam zapisz i zadzwonię na echo ti nie słyszę swojego głosu w ogóle.

 • Zb pisze:

  Dla Mileny J. Aby nagrać w rejestratorze dzwięku to: ALT + W i Enter (zatrzynaj nagrywanie) + kolejny ENTER (zapisz nagranie) Opcja 2: TAB > Rozpocznij nagrywanie > ENTER (zatrzymaj nagrywanie) > ENTER (zapisz nagranie.) Nawet jeśli nie słyszysz podpowiedzi to TAB ustawia tylko dwie opcje, Pasek narzędzi/Pomoc lub Rozpocznij nagrywanie. Jak pisałem wcześniej nagrany plik zapisze się w Dokumentach. Używam IVONA 2 która wsztstko czyta i podpowiada co zrobić. Zb

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Do ZB:
  zrobiłam test w rejestratorze dźwięku i wniosek jest jeden.
  Działa mi.
  Nagrał się plik i było słychać mój głos.
  Zatem co może się dzieć, że nie działa mi w momencie rozmowy na skype?

 • m-a-t pisze:

  W rejestratorze możesz mieć wybrany jako domyślny mikrofon ten ze słuchawek. Wybierz w skype creative i zobacz wtedy.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Odpowiedź do wszystkich:
  Mikrofon wbudowany już mi działa.
  Po zrobieniu tego nagrania w rejestrze.
  Weszłam na skype i zadzwoniłam na echo.
  I po teście na echo usłyszałam po długiej przerwie swój własny głos, a nie szum jak to do tej pory było.
  Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc i pozdrawiam gorąco *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych