Programy Pocztowe w Systemie iOS

Dodany 6 maja 2015
7 komentarzy

O klientach do obsługi poczty elektronicznej, z jakich mogą skorzystać użytkownicy iPhona, iPoda czy iPada rozmawiają Michał Dziwisz i Michał Kasperczak.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Tomasz Cichy pisze:

  Patryk zgłaszał w audycji, że poczta Gmail niezbyt się spisuje w aplikacji Mail Apple. To ja, żeby nie odstraszać nikogo z takiej opcji przedstawię jak to jest u mnie. Do Mail na iPhone mam dodane 6 kont pocztowych i w tym 3 to poczta Gmail, a dodatkowo Hotmail, iCloud i Interia. Wszystko spisuje się bez zarzutu. Na jednym koncie Gmail mam zrobione kilka filtrów i też działają bezbłędnie.
  W tej aplikacji możemy oznaczyć znaczące adresy mail jako VIP i wtedy ustawiamy sobie inny dźwięk dla takich wiadomości, a do tego pojawi się nam to w Powiadomieniach. Także najważniejszych wiadomości nie przeoczymy i od razu się o nich dowiemy, a o innych dowiemy się tylko dźwiękiem, albo dopiero po włączeniu aplikacji i sprawdzeniu poczty, ale to już zależy od indywidualnych ustawień. Jest to dobre jeśli należymy do różnych list dyskusyjnych i tych wiadomości dostajemy całe mnóstwo.
  Była też poruszona sprawa filtrowania nieprzeczytanych wiadomości i jak najbardziej jest to możliwe po wejściu w folder „Nieprzeczytane”. Tych możliwości folderowych mamy bardzo dużo. To jest tylko kwestia odpowiednich ustawień w samej aplikacji i naprawdę każdy powinien być zadowolony z tego programu systemowego Apple.

  Pozdrawiam…

 • Michał Mateusz Zabłocki pisze:

  Ja mam system iOS 8.4 beta 1 i skonfigurowane konto gmail w aplikacji apple mail. Nic mi się nie kraszuje.

 • Wciąż mam zainstalowaną aplikację Gmail i używałbym jej, gdybym mógł podpiąć do niej inne konta email. Z niezrozumiałych względów nie ma takiej możliwości, w odróżnieniu od wersji na Androida. Próbowałem obejść problem podpinając inne konta bezpośrednio do poczty gmail i to działało. Jednak robił mi się bałagan w Thunderbirdzie. Przyjrzałem się Outlookowi i wylądował u mnie w docku. Ma niemal wszystko to, czego potrzebuję. Jedynie czytanie wątków Gmail robi lepiej.
  A teraz dlaczego jakieś wynalazki w rodzaju Inbox, Gmail i Outlook zamiast po prostu programu Mail. Potrzebowałem lepszego sposobu zarządzania pocztą, w tym odkładania i przypominania w odpowiednim momencie o zaległych sprawach. Tego w Mail nie ma, bo to tylko klient poczty. Najbardziej funkcjonalnie pasowałby mi Inbox, ale korzystam z pięciu kont – trzech prywatnych i dwóch służbowych – a tylko jedno z nich to Gmail. No więc padło na Outlooka. To zresztą dobry program i nie żałuję.
  Jako uzupełnienie audycji… Po macoszemu potraktowaliście odkładanie, a to jedna z najfajnijszych możliwości Gmaila i Outlooka. Anulowanie subskrypcji nie zawsze działa, ale trzeba przyznać, że jednak dosyć często. Wywaliłem sobie sporo zasubskrybowanych newsletterów, co ulżyło mi i klientowi. Jednak jak nie działa, to Outlook proponuje link do strony z anulowaniem subskrypcji. Fajne rozwiązanie. Dzięki za podpowiedź w sprawie zmiany poleceń na liście emaili. Wolę mieć „usuń” i „archiwuj”, a odkładanie po otwarciu emaila. Może pomyślicie o audycji na temat narzędzi produktywności, z których mogliby korzystać niewidomi użytkownicy…

  • Michał Kasperczak pisze:

   Jacek – produktywność to pewnie z Tobą. Nie używam takich aplikacji. Nawet odkładania na później nie używam w Outlooku, a w Gmail, nie wiedziałem, że jest taka możliwość.
   Outlooka bardzo polubiłem.

 • mojsior pisze:

  W takim raie ja już nie wiem co robić jeżeli chodzi o crashe wygląda na to że tylko ja tak mamm tylko pytanie dlaczego nie chcę telefonu przywracać do ustawień fabrycznych, bo nie wiem czy to ma sens, chciałbym używać maila no ale to jest irytujące kiedy jestem na 40 wiadomości na której program zrobi crash i muszę przewijać aby znaleść tą wiadomośc ponownie o ile nie będzie wysypu.
  Może obecność programu gmail pomimo wyłączonych w nim powiadomień sprawia że jest jakiś konflikt.
  To dzieje się tylko gdy vo jest włączony, bez niego program zachowuje się normalnie, więc coś jest z vo, szkoda że nie da się do apple wysłać żadnego loga, bo wtedy można by było wykryć co to może być.

 • Roman pisze:

  Ja korzystam z systemowego klienta poczty w iOS 7 i jestem zadowolony. Mam tam kilka kont z gmaila i wszystko super działa.

 • Witam ja korzystam z e-emeila systemowego mam podpięte dwa konta i nie narzekam chodzi mi wszystko prawidłowo, ale popróbuje klientów pocztowych, które zostały przedstawione w audycji przez obydwóch Michałów pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych