Poprawiamy domyślne ustawienia TalkBacka

Dodany 28 czerwca 2019
5 komentarzy

Domyślne ustawienia tego androidowego czytnika ekranu niekoniecznie mogą okazać się optymalne. Swoją propozycję konfiguracji TalkBacka prezentuje Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Zenobiusz pisze:

  Panie Tomaszu, wyłącz w ustawieniach/opcje programistyczne/skala animacji okna, przejścia i długości przejścia na wyłączone. Bo wydaje mi się że masz tam zaznaczone coś innego.

 • Tomecki pisze:

  To wszystko już dawno mam wyłączone, ale w audycji chciałem skupić się na faktycznych ustawieniach TB. Osobna audycja mogłaby być poświęcona poprawkom w Androidzie jako takim.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  obecnie korzystam z systemu ios,ale mam pytanie czy można na androidzie,tzn.w ustawieniu talk back opóźnić podwójne stuknięcie,tak jak to jest na ios. Korzystam z tego gdyż mam problemy manualne,i jest to fajne udogodnienie dla takich osób jak ja.Pozdrawiam

 • Tomecki pisze:

  Obawiam się, że nie.

 • Zenobiusz pisze:

  Radzę jednak nie pozbywać się skrótu machnięcia w górę i dół oraz w dół i górę czyli przenoszących na koniec i początek ekranu bo to najlepszy sposób żeby się przedostawać w przydatne miejsca. Takie jak np pole edycji w messenger whatsapp lub jakieś przyciski allegra itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych