Orion

Dodany 12 września 2015
11 komentarzy

Michał Kasperczak opowiada o tym nowym urządzeniu, przeznaczonym do lektury różnego rodzaju książek elektronicznych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Orion

Ten podcast był pobierany 4209 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  ciekawe czy to cudeńko radzi sobie z naszym ulubionym formatem z naszej ulubionej biblioteki?.
  co do ivony to akurat ja bardzo lubię tę syntezę a taka Zosia z iphonea to dla mnie męka rzecz gustu.

 • Michał Kasperczak pisze:

  Ulubioną i powszechnie znaną w Polsce Biblioteką dla Niewidomych, jest Dział Zbiorów dla Niewidomych, w skrócie DZDN. Wypożycza książki w DAISY, który to format bez problemu jest obsługiwany.

  Oczywiście zrozumiałem nieco ironiczny komentarz i aluzję do producenta Czytaka. Jak nie trudno się domyślić, zaszyfrowane książki dostępne tylko w formacie Czytaka, nie są przez Orion odtwarzane.
  Co więcej, nigdy najprawdopodobniej nie będą.

 • wredny pisze:

  jak wynika z podcastu Orion jest dużo lepszy niż produkt npn niestety wciąż jak dla mnie i Orion i produkt npn są zbyt drogie.
  bardzo chętnie usłyszałbym otym co się dzieje z naszym produktem czy CZYTAKjest nadal rozwijany czy stoi w miejscu ?
  w każdym razie moim zdaniem Orion bije nasz polski wyrób na głowę .

 • Piotrek pisze:

  Witam. Macie może informacje czy Apple w reszcie poprawił wymowę Zośki w wyższej jakości? Zadnej bety nie instalowałem, a stabilna wersja Ios9 ma wyjść bodajże za 2 dni i nie chcę się rozczarować.

 • mojsior pisze:

  tak, w jutrzejszej aktualizacji zośka która się ukaże jest poprawiona, to pewna informacja

 • wredny pisze:

  nie mam żadnego sprzętu APPLE ale bardzo mnie ciekawi co obejmą te poprawki .
  i na ile jabłkowa zocha jest zbliżona do zochy z peceta z loquendo czy to zupełnie różne światy?

 • Piotrek pisze:

  Z tego co wiem, głównie będzie poprawiona stabilność systemu. Zadnych udziwnień ma nie być, i bardzo dobrze, że poprawiają stabilność, bo ósemka pod tym względem kulała. Jak dla mnie Zośka z Ios jest lepsza od tej z pc, przynajmniej ta wyższa jakość. Mojsior dzięki za info.

 • Piotrek pisze:

  Wiecie może czy Siri w 9 będzie w reszcie po polsku?

  • Piotr Tarasewicz pisze:

   Testowałem wczoraj betę iOS 9.1 i nadal Siri nie ma wsparcia dla języka polskiego! Czyli – jak łatwo się domyślić – w iOS 9.0, który ma wyjść dziś, również nie. Oczywiście w necie już krążą plotki o Siri po Polsku, ale jak zwykle lipne. Na koniec: Wydaje mi się, że tego typu komentarze o produktach Apple powinny znaleźć się pod podcastem o becie iOS 9.

 • Piotrek pisze:

  Owszem powinny, tylko szkoda, że nikt tego nie przeczyta, bo post znajduje się już na drugiej stronie i raczej nikomu nie chce się już tyle chodzić. Miałem już nie raz taką sytuację.

 • Aneta pisze:

  Panie Michale dziękuję za ciekawą audycję. Rzeczowe i konkretne podejście do zagadnienia. Życzyłabym sobie, aby wszystkie podcasty były takie. Z serdecznymi pozdrowieniami, Aneta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych