Orion Plus

Dodany 3 lutego 2020
16 komentarzy

O wyglądzie i możliwościach tego urządzenia opowiada Krzysztof Bruzda.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Orion Plus

Ten podcast był pobierany 4110 razy

Komentarze

 • Aga pisze:

  Nie mam co prawda tego najnowszego Oriona, tylko tego starszego, którego mam z Altixu i na nim w plikach pdf i epub itp. da się przemieszczać po wyrazach, znakach i akapitach oraz po stronach. Przemieszcza się w ten sposób za pomocą strzałek. Wydaje mi się, że w Orionie plus powinno być tak samo. Jednak mogę się mylić bo to jednak już inny nieco sprzęt bo zaktualizowany, więc być może że tam się już coś zmieniło.

  • Henryk76 pisze:

   Tak, myślę, że w sprzętach sprzedawanych przez E.C.E. czy altix działa się podobnie: Słyszysz komunikat „przejdź do strony” czy „przejdź do nagłówka”.

  • Perua pisze:

   witam. . Mam jeszcze takie pytanie, może dla niektórych banalne, ale pytam, ponieważ nie mam ani nowego, ani tym bardziej starego Oriona: Czy w tym starym Orionie da się słuchać radia internetowego? Czy nie? A pytam, bo jakoś w Tyflopodcaście umknęło mi to zagadnienie. Pozdrawiam.

 • Krzysiek pisze:

  Prośba do Michała Dziwisza o podanie adresu internetowego który należy wpisać w plik aby pobierać i przeglądać podcasty ze strony tyflopodcast.net. Ja co prawda nie mam Oriona tylko Victora Reader Stream ale w nim fabrycznie jest jakiś błąd, ponieważ jak wybiorę tyflopodcast to wyskakuje błąd usługi. dziękuję i pozdrawiam

 • Krzysztof.W pisze:

  Witam. Czy W orionie można wymienić baterię

  • Henryk76 pisze:

   Jeszcze uzupełnię odpowiedź Mateusza i dodam, że w Orionie jest akumulator wielokrotnego ładowania i tylko serwis może wymianę tej że rzeczy wykonać.

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Nie, niestety nie można, taką wymianę wykonuje wyłącznie serwis.

 • Perua pisze:

  Witam. Bardzo zainteresowała mnie audycja o Orionplus. Mam takie pytanie. Czy na tym urządzeniu da się nagrywać dłuższe notatki tak jak na przykład w czytaku? Czy raczej jest to niemożliwe przez to, że trzeba trzymać cały czas ten przycisk do nagrywania? Jak to z tym jest? Pozdrawiam, Perua.

  • Henryk76 pisze:

   Nie wiem drogi człowieku czy jesteś resztkowcem czy całkowicie niewidomy, ale jak nagrywasz notatkę głosową, to kontrolka cały czas się świeci.
   Jak puścisz klawisz nagrywania, to kontrolka gaśnie, a ty, po chwili słyszysz komunikat „dodano notkę głosową”.
   Jak chcesz coś dłuższego utrwalić, od tego masz dyktafon.
   Pozdrawiam.

 • Henryk76 pisze:

  Witam państwa!!!
  Nie wiem za bardzo jak to sobie tłumaczyć, ale mam wrażenie, iż między firmami Altix i E.C.E. odbywa się jakaś wojenka.
  Chociaż, jako klienta, nie powinno mnie to obchodzić.
  Jednak o tym fakcie nadmieniam, nie bez przyczyny.
  Dwie firmy sprzedają ten sam produkt, pod innymi nazwami.
  Firma Altix sprzedaje fajny sprzęcik pod nazwą „Orion Plus”, a firma E.C.E. oferuje ten że sprzęt pod nazwą „Orion ECE”.
  Sprzęt oferowany przez obie firmy bardzo nie wiele się różni, przede wszystkim różnice są w nazewnictwie funkcji i w cenie.
  W firmie E.C.E. ów odtwarzacz jest 5 PLN droższy i kosztuje 1350 zł. W Altixie, jak nie trudno wyliczyć Orion plus, to wydatek 1345 zł.
  Pisałem panu Michałowi na facebooku o różnicach między oboma sprzętami.
  Możecie to trochę nie opacznie odebrać, że się wymądrzam, ale jestem posiadaczem Oriona ECE, więc wiem, co piszę.
  Mam nadzieję, iż nikogo nie zanudziłem swoim przydługawym wpisem.
  Jeśli, tak, to przepraszam i obiecuję poprawę.
  Henryk.

  • Perua pisze:

   witam. To bardzo dobrze, że pisze Pan o tych różnicach w sprzęcie pomiędzy firmami, bo to może nieco rozjaśnić głowy przyszłym użytkownikom. Moim zdanie m to nie jest wymądrzanie się,. Pozdrawiam. I dziękuję za wyjaśnienie.

 • Henryk76 pisze:

  Witam jeszcze raz!!!
  W poprzednim moim wpisie napomknąłem, trochę o różnicach między Orionem Plus oferowanym przez firmę Altix i Orionem ECE oferowanym przez firmę E.C.E Konrad Łukaszewicz.
  Długo szukałem takiej znaczącej różnicy i myślę, iż w reszcie takową znalazłem:
  Sprzęt sprzedawany przez firmę E.C.E. posiada syntezę mowy firmy Ivona, a Orion Plus zawiera głosy firmy Nuance.
  to, póki co na tyle.
  Pozdrawiam.

 • Krzysztof.W pisze:

  Dziękuję Mateuszowi i Henrykowi za odpowiedź. Wnioskuję, że to może być serwis specjalistyczny (elektronika), nie koniecznie ECE. Pozdrawiam Krzysztof

  • Henryk Tokarski pisze:

   No, tak panie Krzysztofie, a poza tym nikt nikomu nie zabroni sprzedawania tych że samych sprzętów, nawet z pewnymi modyfikacjami i o 5 zł taniej.
   Takich przykładów znalazłem więcej, gdzie firma „altix” sprzedaje sprzęty w troszeczkę innych cenach niż u konkurencji.
   No, cóż… takie są prawa rynku, chyba że jakaś firma jest wyłącznym dystrybutorem danego artykułu np. na Polskę i tylko oni mają wyłączność na handel tym produktem.
   Każdy z nas idzie tam, gdzie taniej, gdzie mu się podoba i kupuje to, co jemu czy jej pasuje.
   Pozdrawiam.

 • Martyna pisze:

  Witajcie Mam od niedawna kupiony Orion plus i bardzo fajnie z niego mnie korzysta się. Dodam, że po podłączeniu do Oriona dysk zewnętrzny niestety Orion zawiesił się. Przy nagrywaniu nie trzeba trzymac na przycisku nagrywania palca, gdyż nagrywanie same się nagrywa. A jeśli chcemy usunąć plik z urządzenia to trzeba nacisnąć dwa razy menu i urządzenie powie nam zarządzanie plikami i przy nim usuń i jeśli na to naciśniemy to urządzenie zapyta się nas czy usunąć pplik i zatwierdzamy środkiem i plik zostanie usunięty. pozdrawiam

 • Anna pisze:

  Jak ustawić głośność konkretnej książki audio?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych