Olympus LSP2

Dodany 25 lipca 2018
8 komentarzy

O wyglądzie, możliwościach, zaletach i wadach tego rejestratora opowiada Edwin Tarka.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Olympus LSP2

Ten podcast był pobierany 5356 razy

Komentarze

 • Tomek pisze:

  Witaj Edwinie. Audycja o rejestratorze lsp-2 bardzo ciekawa. Ciekawie zrobione przez ciebie próbki jego nagrań i ciekawie wytłumaczyłeś jego funkcje. I tu teraz dla ciebie i dla słuchaczy wyjaśnienie apropo tych dwuch przycisków, o których nie wiedziałeś do czego służą. W tym rzędzie gdzie są 3 przyciski do menu, to po lewej jest houm, a ten po prawej o którym ty nie wiedziałeś wychodzi całkowicie z menu. Houm to n.p gdy jesteśmy w menu nagrywania i tam gdy wejdziemy n.p do ustawienia zomu, to houmem wrucimy z zoomu do menu nagrywania, a gdy wciśniemy prawy, całkowicie wyjdziemy z menu. Co do drugiego przycisku o którym nie wiedziałeś, który znajduje się pod jojstickiem, to jest przycisk którym wychodzimy z danego folderu. Czyli n.p jesteśmy w folderze muzyka, i chcemy przejść do recordera, to właśnie tym guzikiem się wychodzi z danego folderu, i strzałkami wybieramy folder, do którego chcemy wejść. Oczywiście chodzi mi o ten przycisk, który się znajduje obok przycisku do kasowania. Ja posiadam rejestrator Olympus dm670 w którym tak te przyciski dwa działają, ale sądząc po tym jak pokazywałeś menu i ustawienia, w lsp2 te przyciski powinny mieć te same funkcje. Jeszcze mam 2 pytanka: po pierwsze co to jest ten limiter, a po drógie gdzie i za ile można kupić taki mikrofon zewnętrzny jak ty masz. Trzeba przyznać, że gdy nagrałeś próbkę z nim, bardzo fajnie to wyszło i zaczynam rozwarzać zakup takiego mikrofonu do mojego dm670. Pozdrawiam.

 • adelcia pisze:

  heja witaj edwin,

  szkoda ze niepokazales w trybie stendbay czy jak ustawias te glosnoscy strzalkami, to czy jest to i odczytywane czy nie?

 • Mateusz pisze:

  Witam. Takie mikrofony można kupić np na allegro czy w sklepach muzycznych i cena jest od 430 złotych do 500 złotych. Mikrofony nazywają się roland cs10. Co do czytania ustawiania głośności Olympus nie czyta nam tego.

 • Edwin pisze:

  Dokładnie, tak jak przedmówca napisał. Posiadane przeze mnie mikrofony zewnętrzne, to Roland CS10. I kupiłem je w czeskim sklepie internetowym, za około 400 zł.
  A odpowiadając pokrótce na pytanie Czym jest Limiter?
  To takie zabezpieczenie przed przesterami w nagraniach.

 • adelcia pisze:

  a wie ktos z was moze, czy LS-P1 tes gada, czy nie?

 • adelcia pisze:

  to jest wiadomosc do tych, ktorzy maja ten ze diktafon, i ktorzy maja telefon z androidem.
  znalazlam v sklepie play apke, ktora prawdopodobnie odpowiedzialna jest za laczenie diktafonowego bluetooth z ta apka:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.olympus.audiocontrollerbt&rdid=com.olympus.audiocontrollerbt
  czy ktos kto to ma mogl by to przetestowac, i wrzucic tu jakims krotkim audio jak to dziala?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych