Odpowiedzi Na Pytania Słuchaczy Dotyczące Programu Reaper
Dodany 7 maja 2020
8 komentarzy
Tomasz Bilecki omawia zagadnienia dotyczące Reapera, o które w korespondencji pytali słuchacze.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Odpowiedzi Na Pytania Słuchaczy Dotyczące Programu Reaper
Ten podcast był pobierany 5750 razy
Komentarze
Witam Panie Tomku a może coś więcej o funkcjach np. co to jest obwiednia, i jak z tym pracować wiele bym wymieniałmoże Pan ogarnie temat i omówi p Niektóre zagadnienia
Witam. Ja to względem drugiego pytania: Sprawa Yamaha-Przekierowanie gotowego pliku midi do keyboardu, oczywiście przez kabel usb tak aby odsłuchać w keyboardzie plik i podjąć się edycji według własnego gustu itp. Prośba do Tomka bo mam z tym nie mały problem również a sprawa nie została rozwiązana. Także takie małe przypomnienie. Pozdrawiam.
Witam Sławku a jaką masz Yamahe? No i jak możesz napisać czy na kompie działasz metodami bezwzrokowymi czy może jednak uda Ci się poklikać myszką przy jakimś powiększeniu? CO chcesz zrobić z tym plikiem midi, o jaką edycje konkretnie CI chodzi?
Witam. Jest to Yamaha PSR-S 775 . Działam bez wzrokowo. Chciałbym podmieniać instrumenty w danym pliku po wcześniejszym zaimportowaniu go do Reapera. Ogólnie mówiąc nie mogę poradzić sobie z portami w Reaperze.
Chciałbym nagrywać również to co gram na keyboardzie. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam.
Sławku jeśli chodzi o kwestie nagrywania to co grasz to nie wiem czy nie łatwiej nagrywać w formacie audio oczywiście z wykorzystaniem reapera no ale to zupełnie inna kwestia niż to o co pytałeś pierwotnie czyli midi. Tutaj wystarczy interface i twoja wyobraźnia muzyczna może być przenoszona na twój komputer. Oczywiście dogrywasz sobie tyle ścieżek ile chcesz poprawiasz, edytujesz, bawisz się masteringiem i renderujesz materiał. Wiele nauczysz się z audycji Tomka i spokojnie nagrasz sobie materiał audio. Jeśli chcesz z wykorzystaniem Reapera nagrywać midi to oczywiście jest to możliwe ale sam tego nie robiłem bo sądze że nie naucze się programować tak jak camaro lub m24 więc nawet do tego nie siadam. No ale jeśli chodzi o wykorzystanie instrumentu jako moduł brzmieniowy to Tomek wspomniał o sterowniku ze strony Yamaha i oczywiście po odpowiedniej konfiguracji odpalisz plik w Reaper a do jego odtworzenia wykorzystasz instrument. Pytałem o twój wzrok ponieważ dla osób słabowiedzących narzędzie midi works jest według mnie prostszym rozwiązaniem do edycji o której wspomniałeś. No ale niestety bez myszki lipa, pomimo skrótów do mixera czy też edytora ścieżek obsługa klawiaturą graniczy z cudem. Niestety nie ma do tego nigdzie skryptów więc raczej ten fantastyczny program nie jest dla osób które pracują metodami bezwzrokowymi. Ma on tę przewage że np. brzmienie wybierasz z listy brzmień i podstawowe z instrumentu są już wprowadzone. Jeśli będziesz chciał z użyciem Reapera zmieniać te parametry to trzeba by poświęcić wiele uwagi na obycie z komunikatami midi. Nie chce pisać tutaj długiego komentarza, ale obiecuje że jeśli w wolnym czasie pobawie się kwestią edycji pliku z wykorzystaniem Reapera to dam znać o efektach. Na te chwile podstawowe rzeczy wole zmieniać z wykorzystaniem insturmentu ale przymierzam się do rzucenia okiem na edycje z programem bo niestety keyboardy idą w złą strone i za chwile na dotykowym wyświetlaczu mało się zrobi. .
Łukasz: Rozumiem temat. Proponuję kontakt. Tel. 517-296-123 Pozdrawiam.
Witam. Jak zaznaczyć kilka itemów jednocześnie na przykład trzeci, piąty i dziewiąty z dziesięciu na jednej ścieżce??
Oraz jak zaznaczyć kilka ścieżek też nie po kolei?? (bo raz Tomasz pokazywał tylko robienie folderów z kilku kolejnych ścieżek).
A po trzecie jak wyrównywać początek dodanej ścieżki do punktu kursora ustawionego dowolnie?? Inaczej mówiąc jak coś dodać na nowej ścieżce w dowolnym miejscu ścieżki master. Szukam mniej więcej tych funkcji które ma audacity z wyrównywaniem ścieżki jej początkiem lub końcem do kursora.
Może ktoś zna odpowiedzi na te pytania 🙂
Pozdrawiam