Nowości w Windows 8

Dodany 26 kwietnia 2013
8 komentarzy

Rafał Kiwak opowiada o nowościach i zmianach w najnowszym systemie Microsoftu.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Windows 8

Ten podcast był pobierany 8546 razy

Komentarze

 • Asia pisze:

  Ciekawy podcast, Rafał, zapomniałeś dodać w jaki sposób można zmienić menu start, aby wyglądał jak z windows7. Ja takiego używam i jest owiele czytelniejszy.

 • tomek pisze:

  Witam. Tu Tomek. Takie pytanie do Rafała. Słyszałem że windowsa 8 obsługuje tylko jaws 14. Mam pytanie czy to prawda?

 • zbyszek pisze:

  Pytanie, czy program czytający IVONA (pakiet rehabilitacyjny)Zbigniew

 • zbyszek pisze:

  Pytanie jeszcze raz, czy Windows 8 obsługuje pakiet rahabilitacyjny IVONA firmy IVO z wybrzeża. Na Win 7 nie ma problemu. Zb

  • Asia pisze:

   Witam,
   do Tomka, Ja używam NVDA i działa bardzo dobrze.
   do Zbyszka, tak ivona działa na win 8. Jeśli ją zainstalujesz to nawet systemowy narrator odrazu będzie mówił głosem domyślnym – Agnieszką.

 • Asia pisze:

  Nie ma sprawy 🙂

 • Rafkiw pisze:

  Celowo w tym podcaście nie wspominałem o Jawsie. Owszem ten program jakoś działa, ale z naciskiem na jakoś.. Aplikacji Modern ui nie wspiera, a jak zechce spróbować, to albo się sam wyłączy, albo zresetuje nam komputer. Kolejna niedogodność, to przeglądanie ekranu za pomocą kursora Jaws. Teraz kursor nie potrafi wyjść poza okno aplikacji a często po prostu słyszymy znakomity komunikat „puste”. Niedługo ukaże się podcast o Narratorze i mam wielką nadzieję, że Microsoft będzie rozwijał ten program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych