Nowości w systemie iOS 5

Dodany 20 listopada 2011
8 komentarzy

Michał Dziwisz, Piotr Witek i Jacek Zadrożny omawiają nowości, jakie z perspektywy niewidomych użytkowników mogą okazać się najbardziej interesujące w kolejnej generacji mobilnego systemu Apple.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • roberth pisze:

  W sprawie przełączania języków dostępnych w pokrętle: ustawia się to w dwóch etapach.
  1. Wybiera się w ogóle język, jako parametr dostępny w pokrętle.
  2. Wybiera się, które języki mają być dostępne do wyboru. Ustawia się to opcją „pokrętło języków”, znajdującą się zaraz za opcją „pokrętło”, której używaliśmy w poprzednim kroku.
  To wszystko.
  Jeszcze jedno. Dotyczy wpisywania polskich diakrytyków przy wpisywaniu bezwzrokowym. Procedura jest następująca:
  1. Dotyka się (nie puszczając) łacińskiego odpowiednika.
  2. Dotyka się w dowolnym miejscu ekranu.
  3. Po oderwaniu obu palców stuka się dwukrotnie i przytrzymuje w dowolnym miejscu ekranu.
  4. Potem przesuwa się w prawo lub w lewo, w zależności od tego, z której strony znajduje się poszukiwany przez nas diakrytyk.
  5. Nikt nie mówi, że to wygodne. 🙂

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Nareszcie ukazał się ten podcast. Niniejszym odwołuję: na iPodzie jednak muli po zaktualizowaniu do iOS 5. Nadal daje się spokojnie używać, ale czuje się pewien opór. Także w porównaniu do iPhone’a.

 • Rabbeat pisze:

  W takim razie czy jest sens waszym zdaniem instalować IOS 5 na iPodzie 3 generacji, który jest jeszcze wolniejszy? Jeżeli jest to w ogóle możliwe, bo nawet nie patrzyłem i nie myślałem, że aż tyle zmian on wnosi 🙂

 • Jacek Zadrożny pisze:

  Z tym pokrętłem jest jednak coś nie tak. Nie widzę możliwości włączenia pokrętła języków. Pokieruj mnie jakoś.

 • Piotr Witek pisze:

  Robert, ja na Ipodzie, w pokrętle nie mogę zaznaczyć sobie języka. Nie mam takiej pozycji. Tj. tam gdzie wybieram, które opcje pokrętła uaktywnić (wyrazy, łącza, itp.) nie mam tam języka.

 • roberth pisze:

  Ale „pokrętło języków” masz? To spróbuj od razu zaznaczyć języki w nim i zobaczysz, czy się pokażą. Ja to robiłem jakoś strasznie dawno, bo to chyba nie jest nowość w iOS 5, o ile sobie przypominam.

 • Piotr Witek pisze:

  Pokrętło języków mam i mogę w nim sobie przesóówać i ustawiać dowolną kkolejność języków. Ale na klasycznym pokrętle nie mogę wybrać języka.

 • roberth pisze:

  Kurczę, to teraz od początku, sam spróbuję jeszcze raz: otwieram ustawienia, ogólne, dostępność, VoiceOver, pokrętło języków, znajduję British English i wychodzę z ustawień. Teraz pokrętłem idę do języków i przed czeskim znajduję angielski angielski czyli rzeczony „british english”. Sprawdź jeszcze jedno: być może dopiero po umieszczeniu jakiegoś języka na liście pokrętła języków, pojawi Ci się opcja języka na liście opcji dostępnych w pokrętle w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych