Nowości w serwisie Adapter

Dodany 15 lipca 2016
6 komentarzy

O przeszłości, teraźniejszości, a także przyszłości serwisu Adapter, oferującego niewidomym pokaźny zbiór filmów z audiodeskrypcją opowiada Justyna Mańkowska z fundacji Katarynka.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w serwisie Adapter

Ten podcast był pobierany 4549 razy

Komentarze

 • Ja odpoczątku powstania strony adapter oglądam filmy z audiodyskrypcją, uważam, że jest to dobry pomysł powstania takiej strony, ponieważ oglądanie bez audiodyskrypcji o połowę mniej wiadomo co się wydarzyło w oglądanym filmie, a z audiodyskrypcją jest się w stanie wiedzieć o całym filmie. Mi audiodyskrypcja nie przeszkadza ułatwia mi oglądanie filmów. Chciałabym aby na adapterze pojawił się film Awatar a także więcej filmów o tematyce fantastyczno-naukowej.
  A nie które filmy podobały mi się bardzo i oglądałam po kilka razy.

  • Zator pisze:

   No a mnie się audiodeskrybcja nie podoba w ogóle, przeszkadza w skupieniu się na filmie. Moje to zdanie, ale jestem ciekaw jak zaudiodeskrybować właśnie awatar, czy np filmy erotyczne.

 • Meiffert pisze:

  podobno jakieś filmy erotyczne w j. angielskim są z audiodeskrybcją. Z adaptera kilkadziesiąt filmów ciekawych obejrzałem, szkoda, że tylko raz na tydzień są nowe dodawane.

  • krzych pisze:

   Tylko raz na tydzień? Kurcze – moim zdaniem to bardzo duża częstotliwość zważywszy na to, ile pracy rozpisanie ścieżki dźwiękowej i umieszczenie jej w odpowiednich momentach filmu tak by nie zagadać dialogów wymaga.

 • Cieszmy się, że mamy taki serwis jak adapter i nie narzekajmy, bo pracownicy wkładają to wiele pracy i zaangażowania. Co zostało powiedziane w audycji.

 • Tu można posłuchać amatorskiej audiodeskrypcji do filmów porno: http://pornfortheblind.org/. Jednak profesjonalne serwisy też ją uruchamiają: https://www.theguardian.com/culture/2016/jun/15/pornhub-launches-porn-blind-described-video
  Ja uwielbiam AD i nie tylko mi nie przeszkadza, ale pozwala mi o wiele więcej skorzystać z filmu. Najczęściej korzystam z takiej na żywo, realizowanej przez żonę lub kogoś znajomego. Jednak preferuję porządnie przygotowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych