Nowości w macOS 13 (Ventura)

Dodany 28 września 2022
4 komentarze

Zgodnie z obietnicą z poprzedniej audycji, Arkadiusz Świętnicki demonstruje nowe możliwości, z których już niedługo będą mogli korzystać użytkownicy komputerów Apple.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Aga pisze:

  Bardzo fajna audycja Arku. Te błędy niektóre bezcenne, a zwłaszcza ten z konwertowaniem kw na km. No ciekawe skąd mu się to wzięło hehe
  Co do nowości jakie na nas czekają to ja osobiście chyba najbardziej cieszę się właśnie z tej analizy tekstu przez vo, gdyż ja często potrafię zrobić podwójną spację i przyzwyczajona byłam do korzystania z tego narzędzia właśnie w Jawsie. Dla mnie to jest niezwykle przydatne narzędzie i baaaaardzo często z niego korzystałam . Inną nowością jaka mnie cieszy to fakt wysyłania maila o innym czasie. Czasem coś sobie przypomnę o bardzo późnej porze, a nie zawsze wypada wysyłać maile w środku nocy. Generalnie podoba mi się. to wszystko w jakim k kierunku to idzie naprawdę. mam jednak nadzieje, że ten irytujący błąd z niemożnością ustawienia sobie czasu po jakim laptop ma się. uśpić naprawią. To dla. mnie kpina. Nie można nawet ustawić sobie czasu aby po tej chociaż godzince się. usypiał. Nic nie można tam zmienić tak naprawdę. Jeszcze mam taki błąd, który mnie irytuje, a o którym nie wspominałam jeszcze nigdzie jeszcze, a mianowicie chodzi mi o to, że gdy zminimalizuje sobie wszystkie okna aplikacji tak jak to się robiło na windowsie za pomocą klawiszy klawisz windows + m. Wtedy vo nie czyta mi okien i jedyną na to radą jest naciśnięcie klawisza vo + F1 dwukrotnie. Tak samo w ustawieniach miałam tak, że kiedy weszłam w jakieś ustawienie to on ni nie chciał czytać okna i jedyną na to radą było włączenie gładzika i za pomocą eksploracji sobie to okno odczytać. Jak to już zrobiłam i vo zajarzył, że to okno jest tam, to nagle mimo wyłączonego gładzika je nagle dostrzegał. To mnie denerwuje. Oby to naprawili, bo to nie przystoi aby tak się działo.
  Pozdrawiam i czekam na kolejne audycje

 • Aga pisze:

  Aha do tej pory nie patrzyłam w taki sposób na grupowanie kart przez safari. Kto wie może się kiedyś do tego jeszcze przekonam kto to wie 🙂

 • Maciek pisze:

  Jeśli chodzi o Maila i cofanie wysyłki wiadomości, możemy to uczynić w znacznie prostszy sposób, a mianowicie gdy wyślemy wiadomość, lądujemy w tabeli z listą wiadomości w danej skrzynce.

  Należy wówczas wyjść z interakcji z tabelą i iść z VO w prawo, aż usłyszymy coś takiego co nam VO oznajmi jako view activity grupa. Jeśli w to wejdziemy (z tym w interakcję), pojawi nam się przycisk służący do cofnięcia wiadomości. Gdy go aktywujemy, wrócimy do edycji wiadomości której wysłanie cofnięto.

  W ogóle ten view activity się fajnie przydaje podczas wysyłania wiadomości dużych rozmiarów, gdy załączniki sporo ważą. Możemy dzięki temu podglądać postęp wysyłania takiej wiadomości.

 • Rafał pisze:

  Witam aplikacja jest płatna ale pozwala nam aby nasz system operacyjny się nie usypiał.
  Link do aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/caffeinated-anti-sleep-app/id1362171212?l=pl&mt=12

  Mam jeszcze jedno pytanie jak w skróty klawiatury ustawić klawisz F4 aby pełnił opcje „wszystkich aplikacji”
  Pozdrawiam Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych