Nowości w Eltenie 2.5

Dodany 3 września 2022
11 komentarzy

Niedawno światło dzienne ujrzała kolejna wersja klienta sieci społecznościowej EltenLink, dedykowanej osobom niewidomym. O nowych funkcjach i usprawnieniach opowiadają Dawid Pieper i Maja Sobiech z fundacji Prowadnica.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Eltenie 2.5

Ten podcast był pobierany 1685 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  jeśli chciałbym opuścić eltena co mogę zrobić?

  • magmar pisze:

   Witam,
   opowiem w paru słowach co da się zrobić, a czego nie. Przede wszystkim nie można usunąć konta. Ono i wszystkie posty napisane na forach zostaną. Wiadomości prywatne również nie znikną z serwera chyba, że druga strona je usunie.
   Grupę i bloga można przekazać albo drogą oficjalną pisząc do developera, albo dogadać się nieformalnie. Można też napisać ogłoszenie, a program wyinstalować z komputera.

 • Paulina pisze:

  Pod względem funkcji program może być przydatny. Niestety społeczność tworzą często osoby niezaradne życiowo i/lub z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Sławek Piec pisze:

   Niestety się z tym zgadzam. Wszystko dlatego, że Dawid nie zamierza zmieniać formuły i nie będzie to aplikacja również dla widzących. Tyle się mówi o integracji a tu wręcz odwrotnie. To będzie taki wirtualny związek niewidomych z najgorszymi tradycjami, z kastą uprzywilejowaną administratorów i moderatorów kontrolujących wszystko i wszystkich pod różnymi względami by nie narazić na szwank fundacji. Taka zamknięta aplikacja byłaby dobra dla upośledzonych intelektualnie bo często takie osoby faktycznie wymagają innego traktowania, jednak niewidomi chcą się integrować, więc przeczuwam rychły upadek tej platformy.

 • Paula pisze:

  Ja nie przeczuwam upadku, lecz to, że będzie tam jeszcze więcej osób niezaradnych. Już widać, że spora część z uwagi na złe zrehabilitowanie, zaniedbanie, lub niepełnosprawność intelektualną przesiaduje na portalu, bo nie ma innych zajęć. Spoko, miejsce w Internecie dla takich osób jest również istotne. Mogą się integrować, rozmawiać z kimś innym niż ich rodzina, może trochę usamodzielnić. Z jakiegoś powodu są opóźnieni, nie podejmują aktywności adekwatnych do ich wieku i dobrze, że na Eltenie znajdują podobne osoby, a tym samym zrozumienie.

 • leszcz pisze:

  elten to ciekawy komunikator jestem z nim o począdku i naprawdę sobie hwale

 • Sławek Piec pisze:

  Chcecie wiedzieć jakich administratorów ma elten? Ci moderatorzy mają dbać o wysoki poziom dyskusji, kultury na Eltenie. Niestety robią coś zupełnie innego. Ich wpisy to język ulicy, jednak czują się uprzywilejowaną kastą dlatego: kasują wpisy, banują użytkowników, zamykają dyskusje, itd. Admin cinkciarz cytat: Ee? Gdzie tu problym? On jest w głowie głównie. Wiem, przerabiałem i to długo po rozprawiczeniu jeszcze. To głupie, ale tak było. Aż trafiłem na partnerkę, która generalnie miała w******e, nieoceniała, zero spiny. i samo się stało. Nawet pewnie niewie, że to dzięki niej pozbyłem się lęków. Wcześniej, aż wstyd się przyznać, zaczynałem zwykle na dole żeby po prostu sobie usiadła, albo coś takiego. Wstyd, zupełnie nieuzasadniona obawa przed fuckupem są tu na prawdę niepotrzebne. Najlepiej na początek przygody z pływaniem się po prostu ustawić tak aby penis był pod kątem prostym do wejścia, chwycić go za koniec tak aby mieć podgląd ręką na cel i jazda. To nic strasznego ani problematycznego i nie trzeba ludzi krytykować za brak doświadczenia.

 • Sławek piec pisze:

  Kolejna dbająca o poziom eltena zuzler. Moderator zuzler cytat: Ja Ci nie wierzę, Żywek, ale mógłbyś czasem przymknąć paszczę i choć logiką się posługiwać.

 • Sławek Piec pisze:

  admin zuzler dała popis umiaru, ale jej wolno wszystko, innych za tego rodzaju wpis będzie pouczać i banować, cytat: Właśnie w moim domu pojawił się człowiek, który:
  – nie pytając, czy mu wolno jara śmierdzące, zwykłe ćmiki w pokoju
  – zawsze żąda, nigdy nie prosi i na tej zasadzie np. kazał chwilę temu Gosi biegac po chałupie, żeby mu przyniosła kota. Na szczęście mamy mądre koty, które się gdzieś schowały 😀
  – na propozycję inną, niż jego żądanie reaguje na ogół agresją i chamskimi odzywkami, np. „chcesz kawy?” „jak nie masz piwa, to s********j”
  – traktuje kota jak zabawkę.
  K**** j****a mać, takiej rodziny to się tylko wstydzić można.

 • Sławek Piec pisze:

  Takich administratorów ma prezes fundacji, który podobno chce dbać o wizerunek dlatego jest bardzo wrażliwy na treści forum, proszę bardzo, cytat admin cinkciarz: Ćpanie czy chlanie jeden c**j. Stopniowanie czegokolwiek niema tu sensu najmniejszego.

 • Sławek Piec pisze:

  Zobaczcie to, i ten koleś ma czelność być adminem, moderatorem, pouczać innych, banować, itd. Pierwszy powinien stąd wylecieć na pysk, cytat cinkciarz: To truizm w ch**, ale będzie dobrze. W każdym razie bądźmy tej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych