Nowości w Eltenie 2.5

Dodany 3 września 2022
22 komentarze

Niedawno światło dzienne ujrzała kolejna wersja klienta sieci społecznościowej EltenLink, dedykowanej osobom niewidomym. O nowych funkcjach i usprawnieniach opowiadają Dawid Pieper i Maja Sobiech z fundacji Prowadnica.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Eltenie 2.5

Ten podcast był pobierany 2662 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  jeśli chciałbym opuścić eltena co mogę zrobić?

  • magmar pisze:

   Witam,
   opowiem w paru słowach co da się zrobić, a czego nie. Przede wszystkim nie można usunąć konta. Ono i wszystkie posty napisane na forach zostaną. Wiadomości prywatne również nie znikną z serwera chyba, że druga strona je usunie.
   Grupę i bloga można przekazać albo drogą oficjalną pisząc do developera, albo dogadać się nieformalnie. Można też napisać ogłoszenie, a program wyinstalować z komputera.

 • Paulina pisze:

  Pod względem funkcji program może być przydatny. Niestety społeczność tworzą często osoby niezaradne życiowo i/lub z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Sławek Piec pisze:

   Niestety się z tym zgadzam. Wszystko dlatego, że Dawid nie zamierza zmieniać formuły i nie będzie to aplikacja również dla widzących. Tyle się mówi o integracji a tu wręcz odwrotnie. To będzie taki wirtualny związek niewidomych z najgorszymi tradycjami, z kastą uprzywilejowaną administratorów i moderatorów kontrolujących wszystko i wszystkich pod różnymi względami by nie narazić na szwank fundacji. Taka zamknięta aplikacja byłaby dobra dla upośledzonych intelektualnie bo często takie osoby faktycznie wymagają innego traktowania, jednak niewidomi chcą się integrować, więc przeczuwam rychły upadek tej platformy.

 • Paula pisze:

  Ja nie przeczuwam upadku, lecz to, że będzie tam jeszcze więcej osób niezaradnych. Już widać, że spora część z uwagi na złe zrehabilitowanie, zaniedbanie, lub niepełnosprawność intelektualną przesiaduje na portalu, bo nie ma innych zajęć. Spoko, miejsce w Internecie dla takich osób jest również istotne. Mogą się integrować, rozmawiać z kimś innym niż ich rodzina, może trochę usamodzielnić. Z jakiegoś powodu są opóźnieni, nie podejmują aktywności adekwatnych do ich wieku i dobrze, że na Eltenie znajdują podobne osoby, a tym samym zrozumienie.

 • leszcz pisze:

  elten to ciekawy komunikator jestem z nim o począdku i naprawdę sobie hwale

 • Sławek Piec pisze:

  Chcecie wiedzieć jakich administratorów ma elten? Ci moderatorzy mają dbać o wysoki poziom dyskusji, kultury na Eltenie. Niestety robią coś zupełnie innego. Ich wpisy to język ulicy, jednak czują się uprzywilejowaną kastą dlatego: kasują wpisy, banują użytkowników, zamykają dyskusje, itd. Admin cinkciarz cytat: Ee? Gdzie tu problym? On jest w głowie głównie. Wiem, przerabiałem i to długo po rozprawiczeniu jeszcze. To głupie, ale tak było. Aż trafiłem na partnerkę, która generalnie miała w******e, nieoceniała, zero spiny. i samo się stało. Nawet pewnie niewie, że to dzięki niej pozbyłem się lęków. Wcześniej, aż wstyd się przyznać, zaczynałem zwykle na dole żeby po prostu sobie usiadła, albo coś takiego. Wstyd, zupełnie nieuzasadniona obawa przed fuckupem są tu na prawdę niepotrzebne. Najlepiej na początek przygody z pływaniem się po prostu ustawić tak aby penis był pod kątem prostym do wejścia, chwycić go za koniec tak aby mieć podgląd ręką na cel i jazda. To nic strasznego ani problematycznego i nie trzeba ludzi krytykować za brak doświadczenia.

 • Sławek piec pisze:

  Kolejna dbająca o poziom eltena zuzler. Moderator zuzler cytat: Ja Ci nie wierzę, Żywek, ale mógłbyś czasem przymknąć paszczę i choć logiką się posługiwać.

 • Sławek Piec pisze:

  admin zuzler dała popis umiaru, ale jej wolno wszystko, innych za tego rodzaju wpis będzie pouczać i banować, cytat: Właśnie w moim domu pojawił się człowiek, który:
  – nie pytając, czy mu wolno jara śmierdzące, zwykłe ćmiki w pokoju
  – zawsze żąda, nigdy nie prosi i na tej zasadzie np. kazał chwilę temu Gosi biegac po chałupie, żeby mu przyniosła kota. Na szczęście mamy mądre koty, które się gdzieś schowały 😀
  – na propozycję inną, niż jego żądanie reaguje na ogół agresją i chamskimi odzywkami, np. „chcesz kawy?” „jak nie masz piwa, to s********j”
  – traktuje kota jak zabawkę.
  K**** j****a mać, takiej rodziny to się tylko wstydzić można.

 • Sławek Piec pisze:

  Takich administratorów ma prezes fundacji, który podobno chce dbać o wizerunek dlatego jest bardzo wrażliwy na treści forum, proszę bardzo, cytat admin cinkciarz: Ćpanie czy chlanie jeden c**j. Stopniowanie czegokolwiek niema tu sensu najmniejszego.

 • Sławek Piec pisze:

  Zobaczcie to, i ten koleś ma czelność być adminem, moderatorem, pouczać innych, banować, itd. Pierwszy powinien stąd wylecieć na pysk, cytat cinkciarz: To truizm w ch**, ale będzie dobrze. W każdym razie bądźmy tej myśli.

 • Sławek Piec pisze:

  Utworzyłem grupę na Eltenie: Administracja, Moderacja. Tutaj piszcie o wszelkich waszym zdaniem nadużyciach ze strony administratorów i moderatorów.
  Piszcie o niesłusznych blokadach, niestosownych wypowiedziach adminów. Oni muszą czuć, że podlegają ocenie, inaczej dochodzi do patologicznych zjawisk. Zachęcam do pisania o nieprawidłowościach bo coraz bardziej widać jak pajper uczynił z eltena swój prywatny folwark i przybudówkę prowadnicy

 • Obserwator pisze:

  Skoro masz tyle roboty, pracy i zajęcia, to z łaski swojej weź się za nią a nie rób antyreklamy czemuś jak sam jesteś sobie winien

 • Sławek Piec pisze:

  Anomim się odezwał. Nie masz imienia i nazwiska? Dawidowi i reszcie tych dzieciaków woda sodowa uderzyła. Pierwsze skargi o sposób prowadzenia eltena to 2019 rok. Od tamtej pory tylko jest gorzej. Z pewnością nie poprzestanę na tyflopodcaście opisując tę patologię.

 • Sławek Piec pisze:

  Grupa warszawiacy, wątek co z tą zachodnią. Słuchajcie jakie jaja. Pajper zareagował tak jak chciałem, pogrąża się coraz bardziej. Sprowokowałem go żeby sprawdzić czy ten koleś w ogóle ma do siebie dystans. Pisał tam o trudnościach w poruszaniu się w związku z przebudową dworca zachodniego, więc napisałęm mu: Proponuję omijać dworce latając infinity o napędzie z wody sodowej. I co? Oczywiście król Dawidek zablokował, hahahahaha.

 • Michał pisze:

  A czy nie dałbyś namówić się na analogiczne sprowokowanie Midziego w kwestii niniejszych komentarzy, aż do blokady? Proszę!

 • Sławek Piec pisze:

  Oczywiście midzi może wszystko zablokować, tylko wtedy idzie drogą tych dzieciaków z eltena. Nie sądzę żeby chciał to robić bo moje tutaj komentarze poparte są przykładami jakie można przeczytać na eltenie. Jestem tutaj z imienia i nazwiska, reprezentuje siebie, można do mnie napisać, jak nie mam racji jestem gotów się z pewnych słów wycofać, przeprosić, itd. A ty jestes jakiś anonimowy Michał, który występując bez nazwiska próbuje na mnie wywrzeć presję.

  • Michał pisze:

   W internecie nie ma anonimów. Fałszywych danych nigdy nie podałem. Nagłego podawania prozaicznego powodu braku nazwiska w tym wątku nie dostrzegam. To po pierwsze. A co do reszty i tego co próbuję lub nie próbuję, robię lub nie robię i czy to jest dobrze, czy – źle, to pozostawiam ocenie pozostałych czytelników, ponieważ na szczęście rozmawiamy publicznie.

 • Sławek Piec pisze:

  Dobra, szkoda czasu na dyskusję z anonimem. Równie dobrze możesz być Rychu, Krzychu, Masa, kiełbasa. Jak wystąpisz tutaj z imienia i nazwiska to można debatować w przeciwnym razie to dziecinada.

  • Michał pisze:

   Dziękuję bardzo za możliwość dokonania wyboru. Choć do tej pory nie miałem wypracowanej żadnej stałej opinii, co do podawania nazwiska, to jednak zmotywowany dotychczasową rozmową, postanowiłem przemyśleć sprawę na spokojnie. Po kilku godzinach wiem, że nie skorzystam z propozycji i na ten moment mój nick nie zmieni się. Wczoraj pochwaliłeś się, jak rozmawiasz z Pajperem, którego nazwisko znasz. Styl tej rozmowy nie zachęcił mnie i pokazał, że fakt, czy czyjeś nazwisko znasz, czy – nie, nic kompletnie nie zmienia w sposobie traktowania innej osoby.
   A zwracając się do pozostałych czytelników, to co do intencji, to pewnie niebawem będę dopisywał nazwisko do nicku, tym bardziej, że zauważam, że teraz formularz fajnie pamięta nick i email pewnie w jakichś cookiesach, a jedynie nie chcę robić tego w tym wątku ze względu na retorykę podczas rozmowy o niniejszej atmosferze.
   Życzę wszystkim dobrej końcówki lata i samych przyjemnych rozmów, nawet wtedy, gdy będą ograniczone do osób ze wszystkimi imionami i nazwiskiem.

 • Sławek Piec pisze:

  Michał Kiełbasa, nie znasz sytuacji. Pan Pieper nie reaguje na wiadomości od ludzi a uwagi kończą się ostrzeżeniami. Tak dzieciaki zarządzają eltenem. Dla Piepera ważne są tylko technikalia, inne opinie uznaje za wrogie. Życzę powodzenia panie Rychu, Krzychu w pisaniu artykułów pod nickiem, chodziaż trudno taką osobę traktować poważnie. Każdy szanujący się publicysta niezależnie od spraw, którymi sie zajmuje podpisuje się imieniem i nazwiskiem tak jak to robi między innymi Piotr Witek i wielu innych.

  • Michał pisze:

   Jest bardziej niż oczywiste, że opinię różną od mojej możesz mieć na dowolny temat, również, co do rodzaju podpisu. Lecz cała reszta Twojej wypowiedzi jakoś dziwnie dobrze komponuje się z przysłowiem: „jak się kto przezywa, tak się sam nazywa”. Kto tu robi dziecinadę itp.? Rzecz jasna przyjmijmy zatem dobrą wolą domniemanie Twojej niewinności. Niestety, mimo to wychodzi co najmniej na to, że chętnie dołączasz do – jak to określiłeś styl rozmowy zaledwie bez nazwiska – dziecinady. Sytuacji nie znam i nie muszę znać. Jak do tej pory nigdy nie miałem i nie mam konta na Elten. Odpowiadam na Twoje komentarze w Tyflopodcast. To tyle. Czasem perspektywa spojrzenia z boku też bywa przydatna. Szczególnie, że opisując – jak pisałeś – nie poprzestaniesz na Tyflopodcaście, więc prawdopodobnie jesteś zainteresowany, aby Twoje komentarze przykuły uwagę szerszej opinii publicznej. No to przykuło – moją uwagę przykuło, co i w jakim stylu opisujesz. Jednak po kilku komentarzach już większym problemem staje się brak nazwiska i konta w serwisie w celu poznania sytuacji. Być może należało wziąć pod uwagę również taką część opinii publicznej, szczególnie, że audycja jest dość dawno umieszczona i wielu chętnych do rozmowy użytkowników serwisu na ten moment tu nie ma. Być może rozmawiają sobie w tym czasie na Eltenie. Rozumiem jednak z Twoich opisów, że wolałeś testować Cierpliwość admina i okazało się, że zostałeś wykluczony z możliwości rozmawiania. A tu, jak dalej rozumiem, brak nazwiska rozmówcy sam się nawinął. Niestety na wyrażeniu opinii nie skończyło się, a nawet, jak widać, niechęć do rozmawiania z osobą, przedstawiającą się tylko imieniem, nie była dość silna, aby przestać odpisywać. Niestety rozmówców zrobiło się mniej, a tu też na ten moment tylko ja. 🙂 Czasu mało, ale może mimo to jakoś jednak pogadałoby się. No, ale nazwiska nie wpisałem, no nie wpisałem, no nie ma. 🙂
   Zupełnie poważnie, opinię szanuję, rozumiem, że każdą rozmowę traktujesz tak samo, jak odprawę celną na lotnisku itp., tylko nie wiem, czy tam ta „Kiełbasa” itd., przeszłaby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych