Nowości w Android 5.0

Dodany 17 stycznia 2015
7 komentarzy

Na temat nowości i usprawnień w najnowszym systemie firmy Google opowiada Rafał Kiwak.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Android 5.0

Ten podcast był pobierany 3153 razy

Komentarze

 • tomek pisze:

  Witam. Takie pytanie. Skoro android 5 jóż jest na rynku to teraz jakie telefony dla niewidomych są bardziej dostępne: te które mają androida 5 czy jednak iphone na iosie? Pozdrawiam.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Jeśli chodzi o dostępność to myślę, że rozwiązania Androidowe i od Apple można już powoli ze sobą porównywać. Sęk w tym, że to, co proponuje iPhone jest ze sobą bardziej spójne i proste dla początkującego użytkownika. Doświadczony użytkownik jest w stanie zarówno na telefonach z Androidem jak i iOS wykonać zbliżoną do siebie ilość czynności, teraz to już tylko kwestia wygody i zasobności portfela. To pierwsze przemawia zdecydowanie na korzyść iOS, to drugie, na korzyść Androida.

 • piotr pisze:

  Witam.
  Rafale jaki jest gest na ustawienie sówaka np. w przypadku zmiany jasności ekranu, lub zmiany tempa prędkości mowy w płatnym espeaku.
  Kolejne pytanie dotyczy regulacji głośności, korzystam z androida 5.1 na tablecie nexus 2013 i niekiedy przycisk ciszej powoduje ściszanie multimediów, a nie samego espeaka, a niekiedy espeaka a nie multimediów.
  Od czego to zależy i w jaki sposób to odróżnić i wywołać odpowiednią funkcję?
  Ostatnie już pytanie dotyczy ustawienia wibracji w talkbacku.
  Z tego co wiem mam najnowszą wersję dostępną w google play, nie betę, ale wersję stabilną, nie wiem gdzie ukryta jest obcja ustawienia umożliwiająca wibrowanie podczas nawigacji po urządzeniu.
  za odpowiedzi z góry dziękuję.

 • Dj pajda pisze:

  Witam prośba do Rafała z jednoczesną podpowiedzią na kolejny jego Świetny podcastByłam już kiedyś audycja bodajże przeprowadzona przez Piotrka Witka o iphonie i Obsłudze tego telefonu z perspektywy osoby niewidomej prosiłbym o możliwość nagrania podcastu i uruchomienia od poczatku telefonu Z Androidem jak wygląda instalacja łatwiej dostępu to Beka zainstalowania Dodatkowych głosów i potem sama obsługa za pośrednictwem co BK i wszystkich opcji ustawień tego telefonu jego funkcjonalności z góry dziękuje pozdrawiam Tomek

 • Rafał pisze:

  Witam. Mam pytanie jakie telefony mają aktualizacje do androida 5. Czy ktoś z was zna aplikacje do czytania książek e pup, pdf i mobi. Aplikacja morze być płatna. Pozdrawiam i dzienkuje za odpowiedzi.

 • piotrek pisze:

  samsung s5
  lg g3
  neksusy
  będzie ich więcej ale trzeba czasu;
  do książek pdf to speech;

 • piotrek pisze:

  samsung s5
  lg g3
  jakaś motorola
  neksusy
  będzie ich więcej ale trzeba czasu;
  do książek pdf to speech;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych