Nordic Walking

Dodany 10 stycznia 2014
12 komentarzy

Alicja Witek rozmawia z Małgorzatą Śmigielską na temat Nordic Walkingu i jego dostępności dla osób niewidomych.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Mariusz pisze:

  Widzę, że autorzy tego serwisu już nie mają czego wymyślać, więc gadają o wszelakiego rodzaju bzdurach jak np mycie okien. Jeszcze pare lat temu ten serwis przyzwoity poziom. Mówiło się tutaj o wszelkiego rodzaju nowinkach technicznych, programach, telefonach i tp, ale jak się pojawiły te audycje radiowe gdzie gościu przez dwie godziny pitoli bez sensu zamiast kąkretnie mówić o danym programie to gada w więkrzości o bzdetach i w ciągu pół godziny musi co najmniej dziesięć razy podać telefon do tego beznadziejnego radyjka. Jak się zaczęły te śmieszne audycje to serwis tyflopodcast.net zaczął zchodzić na psy asz zszedł całkiem.

  • Janek pisze:

   A ja się zastanawiam, w którym radiu znajdziesz informacje o sporcie przygotowywanym z myślą o niewidomych? Tyflopodcast to już od dawna nie są przecież tylko audycje o komputerach, ale coś znacznie szerszego. Ludzie, przestańcie tylko przy tych komputerach siedzieć, na prawdę poza nimi istnieje piękny świat. Komputery mają nam pomagać, a mam wrażenie, że życie niektórych niewidomych kręci się tylko w okół nich.

 • Gość pisze:

  Też są potrzebne takie audycje. Natomiast nowości jak Windows 9, inteligentne zegarki i co chwilę coś nowego to na stronie http://www.FrazPC. Też można pisać komentarze.

 • Mariusz pisze:

  Jak już to windows 8.1 a nie 9 informatyku. Po za tym każdy ma inne zainteresowania: jeden woli sport drugi informatykę i tak jest wśród wszystkich osób nie tylko niewidomych.

 • Mariusz pisze:

  To nordicvalking jest sportem? Spoko normalnie się naćwiczysz tyle samo co z laską chodzisz. Do pary można wziąć drugą i tyle samo ci to da hehe.

 • Ala Witek pisze:

  Panie Mariuszu! Zastanawiam się w czym przeszkadza panu fakt, że obok podcastów omawiających kwestie technologiczne i komputerowe, pojawiają się audycje o innej tematyce. Jest jakiś przymus słuchania wszystkich podcastów? Radia też pan słucha i pisze pan do radiostacji z uwagami, że cały czas nie mówią tylko o komputerach? pozwolę sobie zauważyć, że podcasty o tematyce nie tyfloinformatycznej stanowią mniej niż 20% całej publikowanej tu treści. Wydaje mi się, że jest czego słuchać nawet jeśli nie interesuje Pana nic oprócz komputerów. Proszę jednak przyjąć do wiadomości, że nawet jeśli nie interesuje Pana mycie okien czy nordic walking to nie jest Pan pępkiem świata i proszę się nie spodziewać, że będziemy dopasowywać tematykę podcastów wyłącznie do Pańskich preferencji. Pozdrawiam.

 • Mateusz pisze:

  Witam.
  Szanowni słuchacze. Na początku 2008 roku, gdy tyflopodcast zaczynał swoje istnienie, mówiło się, że tyflopodcast jest fajny, itp. Potem, gdy podcast troszeczkę się rozrósł, mówiliście, że podcast zaczyna was już nieco nudzic, bo nie ma komu publikować, więc postanowiono w 2009 trochę serwis zmodernizować i uczynic audycje jeszcze lepszymi. Rok temu pod niektórymi audycjami zaczęła spamowac pewna osoba, bo audycje są tylko o komputerach, więc postanowiono rozszerzyć tematykę o audycje niezwiązane tylko z nimi. Wreszcie, gdy mamy rok 2014 mamy znowu to samo. Ludzie, nie każdego interesuje komputer, iphony, ipady, itp. Zamiast krytykować tutaj za wszystko tę biedną Panią Alę, polecam wypełnienie ankiety dostępnej na górze strony, a przede wszystkim kupienie dobrego sprzętu i nagranie w końcu czegoś od siebie. PS, starsze audycje również są dostępne w każdej chwili.

 • Mariusz pisze:

  Ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat, bo mam do tego prawo jak każdy.

 • piotr pisze:

  mariusz twoje uwagi są bez sensu nikt nie każe ci słuchać o myciu okien czy robieniu sałatek a tematyka nowinek dla niewidomych czy nie zniknęła tylko jest tych nowinek znacznie mniej niż kiedyś więc trzeba także mówić o codziennych sprawach. Jest grupa ludzi, którym takie audycje pokażą, że na siedzeniu w domu i braniu ręty świat się nie kończy. Rację można ci tylko przyznać w kwestji długości audycji czyli można zadać pytanie: czy rozciąganie audycji w czasie ma jakiś głębszy sens? Jeśli chcesz czytać newsy o np: iphone 6 jaki będzie czy kiedy wyjdzie samsung s5 to poszukaj w sieci takiej strony, która na tym skupia swoją działalność np: telepolis.pl albo media2.pl itp.

 • Paweł pisze:

  Witam serdecznie. Co do negatywnych opini zgadzam się tylko i wyłącznie z długością audycji – mogłyby być troszeczkę krótsze. Poza tym uważam, że serwis tyflopodcast to naprawdę bardzo dobra inicjatywa. I naprawdę z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że życie nie kończy się tylko i wyłącznie na komputerach i nie można go marnować. Owszem, nowoczesne technologie są ważne, ale one mają nam tylko ułatwiać życie, a nie je odbierać, i zajmować całą naszą uwagę. Pani Alicjo gratuluję nadania serwisowi innego oblicza, które coraz bardziej mi się podoba. Proszę trzymać tak dalej. Ale audycje naprawdę możnaby skrócić, bo ja, jako człowiek pracujący od ósmej do ósmej nie bardzo mam czas na słuchanie przez dwie godziny o czymś, o czym mógłbym słuchać przez pół godziny.

 • Ala Witek pisze:

  Ok. Ponieważ prosicie Państwo o skracanie audycji postaram się od następnych tak robić. Chcę jednak prosić o przykłady czego powinnam unikać, bardzo państwa za te dłużyzny przepraszam. Z Państwa pomocnymi uwagami łatwiej mi będzie eliminować to co jest odbierane negatywnie. Ja cały czas się uczę tematy muszę opracowywać w kontekście osób niewidomych, a jak wiadomo ile ludzi, tyle światów. Zatem czasem nie jest to łatwe. Poproszę o wskazówki odnośnie tego jakich pytań powinno być więcej a jakich mniej. Za wszystkie konstruktywne uwagi serdecznie dziękuję i pozdrawiam

 • welka11 pisze:

  Witam serdecznie. Moim skromnym zdaniem dobrze, że twoje audycje są np. dwu godzinne a nawet dłuższe ponieważ wtedy można bardzo dokładnie omówić temat, który tak naprawdę niezawsze się wyczerpuje. Każdy kto pracuje to może sobie o każdej porze ściągnąć audycje i posłuchać w dowolnym momencie. pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych