Nokia 6310 2021

Dodany 9 grudnia 2022
8 komentarzy

Kolejny telefon z klawiaturą. Brzmi dobrze, prawda? Czy jednak nowa wersja znanego sprzed lat modelu jest czymś, czym warto się zainteresować? Odpowiedź znajdziecie w niniejszej audycji, w której Patryk Chojnacki zaprezentuje możliwości tego urządzenia.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nokia 6310 2021

Ten podcast był pobierany 1976 razy

Komentarze

 • Miki pisze:

  Jak dla mnie telefon zrobiony na kolanie i na odwal się. Teoretycznie posiada dostępność ale jednocześnie jej nie posiada, bo nie wszystkie funkcje są udźwiękowione. Ponad to z powodu zbyt małego RAM-u niektóre funkcję nie działają przy włączonym czytniku ekranu. To w sumie mógłby być fajny telefon dla kogoś kto potrzebuje prostego klawiszowca za nieduże pieniądze, gdyby konstruktorzy się przyłożyli i postarali. Synteza pomimo braku języka polskiego naprawdę brzmi nie najgorzej i z podstawową znajomością języka angielskiego da się to obsłużyć. Tylko co z tego skoro niektóre funkcje są niedostępne albo z syntezą nie działają, bo za mało pamięci. Dla osoby widzącej telefon może być ciekawą propozycją ale osobie niewidomej już bym go nie polecił. No chyba, że komuś wystarczy to z czego będzie mógł korzystać.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  To niestety świadczy o tym, że zwolennicy fizycznej klawiatury t9 zmuszeni są wybierać tyflosprzęty, tak szumnie krytykowane przez sporą część naszego środowiska. Baterie do starych Nokii teoretycznie da się kupić, jednak obecnie nawet Iphone oferuje bardziej żywotne akumulatory. Gdybym chciał kupić coś klawiszowego z t9 na otwartym rynku nie mam wyjścia i do wyboru pozostaje wyłącznie jeden z dostępnych tyflotelefonów.

 • wredny pisze:

  jak wynika z podcastu ,to nie telefon ,ale bublofon ,który powstał by wycisnąć pieniądze z sentymentu do marki Nokia

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Wredny, Rzadko się z Tobą zgadzam, ale teraz to Ty masz 1000 procent racji.

 • Miki pisze:

  I to jest powód, dla którego Blind Shell znajduje klientów pomimo tak wysokiej ceny. Czy niewidomy szukający prostego telefonu z klawiaturą T9 ma jakiś wybór? Odpowiedź brzmi „nie”. Zatem krytycy tyflosprzętów niech sobie sami odpowiedzą jaki jest sens ich produkowania.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Miki, Jest dokładnie tak, jak piszesz. Wielokrotnie wspominałem, że od ręki kupiłbym tradycyjny sprzęt z wbudowaną klawiaturą t9, gdyby tylko był dostępny na otwartym rynku. Panel dotykowy w moim przypadku odpada. Telefon w kilku kawałkach też nie wchodzi w grę.

 • Zator pisze:

  I tu się z wami kochani zgadzam, zostaje bvlindshell ale powiem ciekawszą rzecz, od kilku dni mam telefon blindshell lite ten sam, ale przeniesiony do t-mobile z plusa bo plus po prostu w domu przestał mi działać i powstał problem podczas mojego częstego przemieszczania się pociągiem z Gdańska do rodzinnego Białegostoku i z powrotem, co chwilę przychodzą wiadomości sieciowe, słychać dźwięk smesa, ale nie ma odczytu to raz, a 2 niestety nie ma opcji wyłączenia wiadomości sieciowych, może wy wiecie jak to mogę zrobić, operator nie wie, a telefon tej funkcji nie ma, t-mobile ma wyłączyć 3g ale 2g ma pozostać i teraz rozważam zakup normalnego classic czy classic2 choć tendrugi jest po prostu chyba na moją kieszeń ale uważam, że to jest drogo. Pozdrawiam dziś z zaśnieżonego Gdańska właśnie.

 • Dariusz Marciniszyn pisze:

  Zdecydowanie Blindshell 2. Jest lepszy pod każdym względem, począwszy od rewelacyjnego akumulatora, skończywszy na aplikacjach internetowych. Ja miałem podobny problem z Nokią C5 w sieci plus. Niektóre smsy do mnie dochodziły, a niektóre nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych