Narrator w Windows8

Dodany 28 lipca 2013
6 komentarzy

Narrator to czytnik ekranu, towarzyszący nam już od kilku wersji okienek – niestety, jego możliwości były bardzo skromne. O zmianach w tej mierze w najnowszym systemie Windows opowiada Rafał Kiwak.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Narrator w Windows8

Ten podcast był pobierany 3266 razy

Komentarze

 • tomek pisze:

  Witam. Takie pytanko. Jak używam w windows xp no i później w windows 7 programu jaws 13 to czy ja mogę do niego takiego Jacka zainstalować i w jaki sposób? Co prawda mam poczciwą agatkę, no ale wypadało by zmienić głos na inny. Pozdrowionka.

 • Mikołaj pisze:

  Witam,

  Narrator w Win8 może być już użytecznym narzędziem.

  Dla mnie jest istotne, że może służyć do wstępnej konfiguracji systemu, chociaż miałem problem z wyłączeniem kontroli konta użytkownika.

  Wiele z dostępnych w sklepie Windows aplikacji nie jest dostępnych dla narratora, co mnie nieco dziwi.

  Nie mam praktycznego doświadczenia z produktami Apple, ale słyszałem, że aplikacje dostępne w App Store są w większości dostępne dla Voiceover.

 • Mariusz pisze:

  Witam
  Tak możesz do Jawsa zakupić sobie głos Jacek.
  Pozdrawiam

 • Asia pisze:

  Witam, uruchomiłam Narratora, ale teraz za każdym razem przy ponownym uruchomieniu kompa automatycznie uruchamia się i NVDA i Narrator. jak mogę zmienić, aby Narrator uruchamiał się tylko wtedy kiedy sama to zrobię.
  A jeśli chodzi o moją opinię, to mam wrażenie, że Narrator nieco wolniej reaguje.

 • kimbilkimbil pisze:

  witam a jak zainstalować do kompa do narratora głos polski i skąd go pobrać

  • Barbara pisze:

   Witam !
   Także chciałabym wiedzieć skąd pobrać , czy gdzie kupić głos do narratora . Czy coś jeszcze jest potrzebne , żeby to zadziałało ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych