Mountbatten Brailler Tutor (Część Druga)

Dodany 18 sierpnia 2022
2 komentarze

Powracamy do prezentacji tej elektronicznej maszyny brajlowskiej, tym razem Mateusz Bobruś prezentuje jej zaawansowane funkcje.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam:
  Szczerze mówiąc to prezentacja drugiej części o MountBattenie Mi się nie podobała. Audycja była strasznie chaotycznie prowadzona chodzi Mi tu o przedstawianie różnych rzeczy przez Mateusza. Odnosiłam wrażenie, że Mateusz w trakcie audycji poznawał dopiero funkcje, mimo że powinien je znać wcześniej skoro wyraził chęć na prezentację na antenie tyfloradia. Miałam też wrażenie, że Mateusz nie zna brajla w czasie kiedy wprowadzał komendy. Stwierdzam, że firma Harpo niestety nie wyciągnęła żadnych wniosków ze swojego postępowania. Mają klienta gdzieś tak jak to było paręnaście lat wstecz. Uważam, że jeśli produkt nie jest w pełni dopracowany to nie powinien być dopuszczony w ogóle do sprzedaży.

  • Mateusz Bobruś pisze:

   Witam.
   Z góry przepraszam za moją długą odpowiedź na komentarz Mileny, ale jest sporo problemów i niedomówień, na które chciałbym tu zwrócić uwagę:
   Po pierwsze wspominałaś, żenie podczas wprowadzania komend miałaś wrażenie, że nie znałem brajla. Otóż to nie jest prawda. Brajla znam jak najbardziej, a twoje pierwsze wrażenie wynikało najprawdopodobniej ztąd, że brajla podczas wprowadzania komend nie wpisujemy po polsku, tylko po angielsku w kodzie nemeth, czyli zamiast tak jak u nas na przecinek wpisujemy punkt 2, wpisujemy punkt 6.
   A co do tego, że w pierwszej chwili nie przyjęło mi komendy wprowadzającej inną długość papieru, to spowodowane było to tym, że wartość była zbyt duża.Brajla znam, jak najbardziej, a także do prezentacji wszystkich funkcji starałem się przygotować jak najrzetelniej. To, że audycja była prowadzona chaotycznie? Cóż, wina firmy Harpo, jak słusznie zauważyłaś. Tak w ogóle, to napisz do mnie na [email protected], porozmawiamy bliżej na temat bolących kwestii na Facebook, jeśli chcesz. Ja jestem otwarty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych