Minitube

Dodany 9 lipca 2015
5 komentarzy

Tomasz Kowalik przedstawia tę aplikację, dzięki której możliwe jest oglądanie materiałów w serwisie YouTube bez konieczności użycia przeglądarki.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Krzysztof K. pisze:

  Audycję już pobrałem, chociaż jeszcze nie wysłuchałem. Na pewno jak wiele innych, okaże się pouczająca i pomocna.
  Jednak moją uwagę zwrócił sam opis, cytuję:
  „Tomasz Kowalik przedstawia tę aplikację, dzięki której możliwe jest oglądanie materiałów w serwisie YouTube bez konieczności użycia przeglądarki”
  Otóż, wydaje mi się że, w większości z nas, czyli fanów tyflopodcastu, z tym właśnie oglądaniem, mogą być pewne problemy?
  I chociaż z usposobienia jestem optymistą, to już z góry zakładam że, owa aplikacja choćby nie wiem jak wspaniała, umożliwi mi co najwyżej wysłuchanie czegoś tam z Youtube.

  • Piotr pisze:

   Komentarz cokolwiek nie na miejscu, gdyż autor już w pierwszej minucie, czterdziestej czwartej sekundzie mówi o tym, że program ten służy do odtwarzania zawartości serwisu YouTube, czyli dla widzących do oglądnięcia, dla nas do posłuchania. Jest to wyraźnie powiedziane, za co Chwała Tomkowi. Proponuję nie pisać komentarzy bez wcześniejszego wysłuchania. Co do treści zapowiedzi na stronie, myślę, że słowo „Oglądania” było użyte tak, jak używamy na codzień zwrotu, którym chcemy podkreślić naszą rację: „a widzisz?! A nie mówiłem?!” Jeśli ktoś jest przewrażliwiony na punkcie swojego wzroku – myślę, że może być mu trudno funkcjonować w cokolwiek Normalnym społeczeństwie, jeśli będzie czepiał się słów…

 • Skonsternowany pisze:

  Piotrze, napisałeś dokładnie to, co ja chciałem napisać. Lepiejbym tego naprawde nie ujął. Zastanawiamłem się nad jakąś ripostą, bo po przeczytaniu komentarza Krzysztofa mnie zmroziło, ale zastanawiac się dalej nie muszę. Wystarczy że napiszę, iż w pełni się zgadzam.. Komentarz naprawdę dziwny, niespodziewany, zaskakujący i nietaktowny. Proponuję więcej… No właśnie, czego? Dystansu? Rozwagi? Zastanowienia? Nie wiem, a może tego wszystkiego.

 • Krzysztof K. pisze:

  Niepotrzebnie aż tak się wzburzyliście. Zarówno Piotr, jak i skompresowany.
  Swoją pierwszą wypowiedź pisałem nieco na wesoło. Gdyż wyobraziłem sobie jakby to było, gdyby tak na forum osób głucho-niemych podać temat informujący o tym że: w tej audycji zostanie omówiony program umożliwiający zarówno, wysłuchanie jak i śpiew pod muzykę orkiestry symfonicznej.
  Pewnie forumowicze pomyśleliby że, chyba z facetem coś nie tak? Potem Piotruś mógłby wyjaśnić że, to takie ogólne słowa, ale i tak wiadomo przecież o co chodziło.
  Co do mojej nadwrażliwości i funkcjonowania. Nie znając Ciebie Piotrze, nie jestem pewien czy chciałbym się zamienić? Jako że, przed kilkoma laty inwestując i zaczynając od zera, potrafiłem sobie zorganizować zarówno pracę jak i zarobek. Przez co dzisiaj nie muszę z utęsknieniem wyczekiwać listonosza z upragnioną rentą.
  Toteż nie mając zbyt dużo wolnego czasu, nie łykam z automatu wszystkich ukazujących się podcastów. Wybieram tylko niektóre, sugerując się opisem w temacie. Dlatego nie wiem, o czym będzie mowa w którejś kolejnej minucie.. Na ten przykład, w ogóle nie interesują mnie tematy związane z Apple, kulinarne i związane z muzyką.

 • Piotr pisze:

  Do Krzysztofa: wiesz co stary, jesteś strasznie zakompleksiony i czepialski. Proponuję z konsultować się z dobrym psychologiem. Skoro ciebie to czy tamto nie interesuje, to może się nie udzielaj, tylko zajmij się swoją piaskownicą i swoimi zabawkami? Trochę dystansu do siebie chłopie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych