Materiał sponsorowany, Audiolingo.pl – internetowe kursy językowe dla osób niewidomych i niedowidzących

Dodany 16 października 2014
21 komentarzy

Prezentujemy materiał o nowym serwisie Audiolingo, umożliwiającym osobom niewidomym i niedowidzącym naukę aż pięciu języków obcych. Dla słuchaczy TyfloPodcastu mamy także drobną niespodziankę, szczegóły w audycji.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Anna Popko pisze:

  świetny projekt. Jestem zainteresowana uczeniem się Języka Angielskiego.

 • Stanisław P. pisze:

  Ja również popieram ten projekt. Próbowałem uczyć się języka angielskiego ale jakoś było zawsze trudno. Może ten projekt pozwoli mi mauczenie się tego języka choćby w zakresie podstawowym. Dziękuję za ten projekt.

 • piotrek pisze:

  ooo ale super 🙂

 • Dj pajda pisze:

  Witam w końcu porządny projekt jak najbardziej popieram i chętnie skorzystam mój język wybrany to język angielski pozdrawiam Tomek

 • Dj pajda pisze:

  Witam ponownie mam pytanie do twórców czy będzie dostępna aplikacja na io sa

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Witam. Jestem miłośnikiem języka Angielskiego. Posiadam umiejętności na poziomie B1/B2 w mowie i w piśmie, jednak chciałbym jeszcze bardziej je pogłębić przy pomocy waszego kursu. Myślę, że powyższy kurs pomoże mi w lepszym nawiązywaniu kontaktów z krajami anglosaskimi, w szczególności ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ mam z tym niemały problem. Pozdrawiam serdecznie

 • Tomasz Cichy pisze:

  Witam, Ja piszę się na językk angielski. Pozdrawiam

 • Maciej pisze:

  Świetny pomysł. Tego mi brakowało ponieważ zacząłem uczyć się języka włoskiego. Serdecznie pozdrawiam twórców takiej pomocy dla nas. Maciej

 • Milena Jakubowska pisze:

  Ja również popieram tego typu inicjatywę.
  To jest coś wspaniałego dla osób z dysfunkcją wyroku. Dziękuję pomysłodawcom za świetny pomysł.

 • Rafał Mieszkalski pisze:

  Ja też popieram ten projekt.

 • karina pisze:

  rewelacja! czapki z głów! chętnie skorzystam z kursu języka włoskiego i myślę, że nie tylko

 • A pisze:

  fajna sprawa. na pewno skuszę się na język angielski

 • A pisze:

  nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jaka będzie odpłatność za kursy po upływie terminu promocji? ktoś wie?

  • Audiolingo pisze:

   Dzień dobry!
   Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe komentarze. Ogromnie nas one cieszą.
   Odpowiadając na pytanie – na razie oferujemy promocyjną cenę do odwołania.
   Zależnie od zainteresowania będziemy starali się tak ustalać ceny, żeby produkt był dostępny dla każdego. Chcieliśmy także podkreślić, że wykupienie promocyjnego 3-miesięcznego kursu za złotówkę nie obliguje oczywiście do późniejszej kontynuacji i do jakichkolwiek następnych wpłat.
   Serdecznie zapraszamy!
   Zespół Audiolingo.pl

 • RafałRafał pisze:

  Witam projekt jest super. W najbliszym czasie nagram podctast jak korzysta się ze strony nie czysto teroretycznie lecz w praktycznie. Mamy do wyboru 5 języków. W tym miesiącu jest promocjia 1 zł za korzystanie ze serwisu przez 3 miesiące. Aktualnie wysyłam podcast na youtube. Udostepnie link w następnym wspisie. Będe uczył się języka angielskiego. Program jest dostępny na androida 4.1.2 i wyrzsze. Pozdrawiam i zachęcam do odsłuchania odcinka jak się pojawi.

 • Pawel pisze:

  Gratuluje pomyslu I interfejsu.
  Czy planujecie Panstwo zaangazowac do nagran audio osoby, ktorych dany jezyk jest ich rodzimym jezykiem? Przegladajac materialy do angielskiego daje sie zauwazyc, ze nagrania sa dokonane przez polakow co moze jest nie do konca wlasciwym wyborem.
  Jesli moja propozycja ma dla Panstwa jakas wartosc to chetnie pomoge w nagraniu wszelkiego rodzaju testow anglojezycznych przez tzw. native speakers I desle do zamieszczenia na Waszej stronie. Moge jedynie pomoc w wymowie angielskiego amerykanskiego.
  Pozdrawiam,
  Pawel.

 • m-a-t pisze:

  Ja czekam tylko na aplikację pod ios

 • Puszkin pisze:

  Witam, projekt mi się podoba, aktualnie przebywam w Anglii, a angielski w sumie średnio ogarniam i chciałbym się go poduczyć, z Audiolingo będzie łatwiej mi go opanować.

 • Mateusz pisze:

  Witam.
  Jak już niektórzy tutaj wspomnieli, pojawiła się promocja podczas pierwszego uruchomienia serwisu. Ja również postanowiłem z niej skorzystać, celem nietyle nauki, co przetestowania jego działania. Co do dostępności strony- tutaj wielkie brawa dla autorów za stworzenie go przyjaznym- chyba nie widziałem jeszcze tak dostępnego serwisu, jak ten. Wszystko jest odczytywane bardzo poprawnie zarówno w formie tekstowej, jak i lektor również odczytuje w przystępny sposób. Jednak pomimo dokładności serwisu, kursy, w szczególności angielskiego nie pozostawiają wad. Po pierwsze: to, co rzuca się w oczy, to brak nagranych tekstów i dialogów, a także sekcji gramatyka przez naturalnych lektorów, czyli takich, którzy posługują się danym językiem od urodzenia, lub takich, które bardzo długo przebywały w krajach anglosaskich, TJ. Australia, Kanada, Stany zjednoczone, czy wielka brytania.Powoduje to, że uczymy się niepoprawnego akcentu, nie do końca interpretowanego przez Polaków. 2. Scenki, nazwy miejsc powinny być moim zdaniem bardziej realistyczne, oraz powinny w rzeczywistości oddawać sytuację danego zagadnienia. Na przykład, jeśli mówimy o zakupach, może wartoby zastosować coś w rodzaju podkładu osób w sklepie plus nałożony do niego lektor? Na przykład, jeśli mówimy o zwiedzaniu jakiegoś miejsca, to nie mówimy, co można zwiedzić w Sieradzu, tylko w Liverpoolu, nowym jorku, czy Wellinkton. Uważam, że nie tylko osoba, która będzie się uczyć powinna nie tylko znać gramatykę, ale również odrobinę kultury danego kraju, w którym dany język obowiązuje. Dodatkowo gramatyka powinna być przedstawiana w dwóch językach- w opcym i w polskim. Jeśli miałbym polecać ten kurs osobom, które niezbyt dużo od siebie wymagają, chcą jako- tako poznać dany język, lub poprawić dane słownictwo, to ten kurs będzie w zupełności wystarczający dla takiej osoby. Jednak jeśli osoba chciałaby nabrać biegłości w mówieniu, poznać ciekawe miejsca w krajach anglojęzycznych, lub prawdziwych ich mieszkańców codzienności, to może się nieco rozczarować. Dla mnie opisywanie osób, dialogi i wymowa jest nieco sztuczna, a imiona, które powinny być odpowiednie dla danego języka, są zastępowane polskimi, a o potrawach już nie wspominam, w powyższych krajach nie ma czegoś takiego, jak buraczki, kotlet czy żurek, w ogóle słowo żurek zostało zerżnięte i przetłumaczone nieco na siłę, w ogóle nie ma czegoś takiego, jak sauer rye soup, co w tłumaczeniu oznacza zupę na zakwasie, bo pomimo, że my o tym wiemy, powinno być to przetłumaczone polską nazwą żurek sup, albo dodajemy jakąś inną potrawę z danego kraju.. Hiszpański moim zdaniem również taki sobie, dialogi na siłę, gramatyka pomieszana, to znaczy teksty polskie mieszają się z opcymi, a wymowy gdzie niegdzie w ogóle nie ma. Jednak jeśli powyższe błędy zostaną poprawione przez twórców, myślę, że kursy byłyby bardzo ciekawe, bo samej stronie nie można niczego zarzucić. A co wy o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych