Iphone Jako Telefon

Dodany 30 maja 2012
8 komentarzy

O urządzeniu ze znakiem nadgryzionego jabłka w logo powiedzieliśmy już sporo. Tym razem, Piotr Witek opowiada jak używać Iphone\’a jako najzwyklejszego telefonu.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Iphone Jako Telefon

Ten podcast był pobierany 4544 razy

Komentarze

 • tomek Pawleta pisze:

  Audycja super. Mam pytanie: Czy jak bym chciał w salonie n.p. play lób orange kupić takiego iphona, mógł bym go w salonie przetestować gdyż nigdy się nie bawiłem udźwiękowionym dotykowym smartwonem. A po drógie jak takiego iphona kupię co muszę zrobić żeby on coś do mnie powiedział? Czy trzeba tworzyć jak w przypadku nokii jakieś certyfikaty aby można było utworzyć i zainstalować talksa, czy iphone ma w zestawie jakiego gadacza. Pozdrawiam.

 • Tomasz pisze:

  Jak zwykle świetny podcast. Zabrakło mi tylko prezentacji wybierania głosowego numerów i kontaktów. Kiedy będzie o nawigacji? Czy Iphone 16 GB jest dla nas wystarczający? Oczywiście, pomijam duże ilości muzyki i plików MP3. Chodzi mi tylko o to, czy warto dopłacać do większej pojemności. Jeszcze jedno pytanko. W jaki sposób odblokowuje się ekran – jakim gestem.

 • Rabbeat pisze:

  Jak Piotrze rozwiązałeś kwestię płatności za aplikacje? Masz klasyczną kartę kredytową, czy może polecasz jakieś rozwiązanie na doładowanie, chyba mBank ma coś takiego, ale jeszcze się tym na poważnie nie interesowałem. Do ochrony używasz tylko foli czy zakupiłeś sobie jakiś bumper, bo podobno największy problem to nie rysy, a pajęczynka nawet po najmniejszym upadku. Ja czekam na ofertę iPhone 4s do 2tyś. zł bez cyrografu u operatora i kupuję, więc jakby ktoś słyszał o takiej to dawać znać 🙂

 • Tomasz pisze:

  Czy można tworzyć grupy kontaktów i przyporządkować im odrębne dzwonki? Nie mogę doszukać się takiej informacji w podręczniku. W Symbianach taka funkcja istnieje i jest bardzo pomocna.

 • Piotr Witek pisze:

  Witajcie Panowie!
  Dziękuję za miłe słowa. Dopiero dzisiaj mogę odpisać, gdyż kilka dni nie było mnie w domu i miałem ograniczony dostęp do sieci. Postaram się Wam odpowiedzieć po kolei.
  Tomku P, myślę, że nie powinieneś z tym mieć żadnego problemu. Jeśli w salonie będą mieli telefon na wystawce to po prostu go wypróbuj. Po zakupie iPhone nic nie musisz specjalnego robić. Już w sklepie wystarczy jak trzykrotnie, szybko naciśniesz ten okrągły przycisk na wyświetlaczu. Spowoduje to, że włączy się screenreader VoiceOver. Domyślnie, jeśli dobrze pamiętam, uruchamia się w j. angielskim. Tak więc jedyną rzeczą jaką trzeba przestawić w nowym iPhone jest język VoiceOver. Nie są potrzebne żadne certyfikaty, nie trzeba podpisywać żadnych programów itp. itd.
  Tomku, brak wybierania głosowego w tej prezentacji to rzeczywiście moja wina. Ja korzystam z Siri, która korzystając z angielskiej wymowy źle wybiera kontakty, więc odzwyczaiłem się wykorzystywać tradycyjne wybieranie głosowe. Ta funkcja oczywiście jest i działa. Możesz zobaczyć mniej więcej jak to działa w podcaście o multimediach na IOS. Prezentowałem tam sterowanie głosowe na iPodzie do obsługi odtwarzacza.
  O nawigacji na iPhone planuję nagrać co najmniej trzy podcasty. Mam nadzieję, że ze dwa uda się nagrać już w czerwcu. Kombinuję teraz jakąś trasę w terenie aby podcast był atrakcyjniejszy, żeby wszystkie nagrać na tej samej trasie i aby otoczenie było na tyle przyjazne aby podcast był czytelny dla słuchających. Pewnie zabiorę Was na spacer do lasu… 😀
  Co do objętości iPhone to jest oczywiście kwestia indywidualna. Ja mam model 16Gb i mnie to wystarcza. Mam trochę muzyki, synchronizuję Dropboxa, zainstalowanych mam ponad 100 aplikacji a ciągle mam około 10Gb wolnego miejsca. Gdybyś chciał wrzucać jakieś filmy itp. to może być to za mało, ale ja nawet nie mam pomysłu czym mógłbym zapełnić swój telefon.
  Odnośnie odblokowywania ekranu, to można to zrobić na dwa sposoby. Na początek, klawiszem Home lub włącznikiem uaktywniamy ekran. IPhone wypowiada wtedy aktualną godzinę. Aby odblokować ekran wystarczy tapnąć dwukrotnie w lewy dolny róg, na przycisk odblokuj, lub stosunkowo wolno, przesunąć palcem w poprzek ekranu od lewej do prawej strony.
  Rabbeat, ja używam karty przedpłaconej, prepayd lub inaczej wirtualnej. Wiele banków ma taką ofertę. Ja korzystam z karty w ING. Mam także normalną kartę kredytową ale do zakupów w sieci, w iTunes i AppStore używam tej wirtualnej. To zawsze bezpieczniej. Nawet jak ktoś wykradnie nr mojej karty, to użyje tylko tyle, ile wcześniej na kartę przelałem a nie całego limitu.
  Oprócz folii mam silikonowe tzw. plecki. Sama opaska wydaje mi się zbyt mało zabezpieczająca. Tak na prawdę, najszybciej uszkadza się żyroskop. Podobno wystarczy niewielki upadek i żyroskop już nie działa. Tak przynajmniej słyszałem od kilku osób ale o pajęczynce także słyszałem. Ja posiadam jeszcze takie zamykane etui, które zabezpiecza telefon z każdej strony. W tym etui telefon upadł mi już dwukrotnie na kafelki i nic mu się nie stało. Problem jedynie jest taki, że iPhone wydaje się w nim być dwukrotnie większy.
  Tomku, grupy można tworzyć ale właśnie patrzę i nie widzę możliwości przypisania dzwonka do grupy. To oczywiście nie oznacza, że nie można, tylko że ja nie wiem czy to się da zrobić. Może jak ktoś wie, to nam tu napisze.
  Mam nadzieję, że moderator przepuści tak długi komentarz. Pozdrawiam.

 • Tomasz pisze:

  Bardzo dziękujęPiotrze za obszerną odpowiedź. O ile ktoś wie, czy można dodać dzwonek do określonej grupy, to bardzo proszę o info. Jest to dla mnie bardzo ważne. Podobno istnieją aplikacje, które pozwalają na grupowanie kontaktów i może zawierają taką opcję.

 • M-A-T pisze:

  Mam pytanie. Czy ten głos w voice over to jest razem z telefonem czy głosy są takie troche jak w nvda, a Agate trzeba sobie dokupić?

 • m-a-t pisze:

  W sklepie a szczególnie w markecie nie da się wyprubować urządzenia. Ja chciałem to zrobić z ipadem w saturnie, mediamarkt i euro. Po 3krotnym wciśnięciu home nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że w egzemplażach wystawowych zablokowane są niektóre funkcje. Tak smo nie udało mi się połączyć z siecią wi-fi w wystawowym ipadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych