iPad Mini

Dodany 1 listopada 2013
17 komentarzy

Paweł Pluszczyk opisuje mniejszą wersję iPada z perspektywy niewidomego użytkownika.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: iPad Mini

Ten podcast był pobierany 4603 razy

Komentarze

 • m-a-t pisze:

  No, mam już iPhone to teraz czas na ipad.

 • Grzegorz pisze:

  A ja zastanawiam się nad sensem kupowania ipada przez osobę niewidomą, w przypadku, gdy posiada Iphone. Czy są są jakieś jeszcze inne zalety, prócz dłuższego działania?

 • m-a-t pisze:

  Zalety? Leprzy głośnik ma przede wszystkim. A poza tym to jeśli jedziemy w długą podróż i nie mamy jak rozłożyć sobie laptopa, żeby poczytać książkę, posłuchać muzyki, poserfować po internecie to oczywiście możemy zkorzystać z iphone. Ale jeśli bateria nam padnie to nie będziemy w stanie się z nikim skontaktować lub zamówić taksówki po tym jak wysiądziemy z pociągu.
  Reasumując ipada możemy użyć jako multimedialny kombajn do kożystania z internetu i oglądania filmów, nie narażając naszego telefonu na utratę energii.

 • m-a-t pisze:

  Czy to ja mam coś nie tak? Po pobraniu pliku audycja leci do miejsca kiedy kończy się opis o grubości i program zatrzymuje, tak jakby to już był koniec pliku. Plis sprawia wrażenie uszkodzonego.

 • tomek pisze:

  Witaj. No ja dokładnie mam tak samo. Po pobraniu audycji zacząłem jej słuchać i w momencie gdy Paweł powiedział o grubości ipada coś przerwało. Nie było długo nic i ja przewijałem strzałkami dalej no i po pewnym czasie był dalszy ciąg audycji. Pawle musiałeś albo mikrofon odłączyć albo nie wiem. Audycja się nagrywała a ciebie nie było słychać.

 • Witajcie,
  wgrałem plik jeszcze raz, być może jakieś chochliki namieszały na łączach, teraz powinno być dobrze. Przepraszam za niedogodności, gdyby jeszcze coś się działo, bardzo proszę, dajcie znać.

 • Paweł Pluszczyk pisze:

  Witam.
  Każdy musi zdecydować sam, czy dla niego ipad mini będzie właściwym wyborem. Myślę, nawet, że porównywanie Iphone’a z ipadem nie ma za bardzo sensu, bo mimo, że urządzenia de facto mają ten sam system, no to ich przeznaczenie jest nieco inne.
  Fakt, że na Iphone, można zrobić to samo co na Ipad i odwrotnie niewiele tu zmienia.
  No jednak ja porównywać, czy odnosić się musiałem bo wiadomo, że większość z nas ma Iphoney.
  Mnie Mini po prostu zauroczył. Było to moje pierwsze urządzenie i mimo, że teraz używa go przeważnie moja pani, ja korzystam z niego w pociągu czy samolocie.
  Poza tym co już w sytuacji osób niewidomych jest kwestią hm niszową, doskonale sprawdza się jako nawigacja samochodowa dla osoby widzącej.
  Moja pani korzysta z tej jego funkcjonalności z aplikacji Sygic i jet bardzo zadowolona.
  Jeśli ktoś miałby jakieś dokładniejsze pytania, postaram się odpowiedzieć

 • m-a-t pisze:

  No to ja mam pytanie. Co mam zrobić żeby po zainstalowaniu nowego ios nie utracić danych zgromadzonych w aplikacjach czyli tras z myway albo ulubionych stacji radiowych z aplikacji tune in radio?

 • m-a-t pisze:

  Info dla wszystkich, którzy chcą standardowy, a nie uproszczony głos IOS7. Trzeba podłączyć urządzenie pod itunes. Wybór głosu w ustawieniach dostępności nic nie da trzeba pod komputer.

 • Przemysław Jarosiński pisze:

  Planowałem kiedyś zakup MACa stacjonarnego, ale zakończyło się to kupnem iPada mini. Pozostała mi jednak klawiatura apple, magic mouse i napęd. Czy można podłączyć ten napęd do iPada mini przez adaptor? Czy do obsługi kart SD są potrzebne dodatkowe programy?
  Pozdrawiam!

 • Witaj Przemku.
  Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytania. czytałem informacje o tym, że ludzie korzystają z jakichś czytników kart, ale nic nie było o tym, że musi być jakieś dodatkowe oprogramowanie do tego. Chociaż może tak właśnie jest.

 • Rafal pisze:

  Kupiłem Ipada mini i jestem z niego zadowolony, oczywiście dodatkowa klawiatura bezprzewodowa ułatwia pisanie i nawigację po aplikacjach, tak więc praktycznie cały czas z niej korzystam. Mam jednak do ekspertów 2 pytania:
  1. Jak usunąć daną aplikację w ipadzie używając voiceover? Proszę o gesty wybór pokrętła np. gdy jestem na liście aplikacji.
  2. Czy da się włączyć pisanie bezwzrokowe i jak to zrobić? W iPadzie mam najnowszy IOS.
  Może jeszcze trochę pytań się znajdzie, ale z góry dzięki za info.

 • m-a-t pisze:

  Aby usunąć aplikacje musisz tapnąć w nią dwókrotnie, przytrzymując drugie tapnięcie do momętu aż usłyszysz taki charakterystyczny dźwięk. Potem puszczasz ją i jeszcze raz tapiesz dwókrotnie ale teraz już bez przytrzymywania. System zapyta czy chcesz usunąć aplikacje, poinformuje, że usunie również dokumenty i dane. Tapiesz w usuń i gotowe. Wpisywanie bezwzrokowe ustawia się pokrętłem. Na pokrętle wybrać trzeba tryb wpisywania i przejeżdżając palce w górę lub w dół ustawisz jaki tryb cię interesuje czy standardowy czy bezwzrokowy. Tak jest w iPhone ale na pewno w iPad jest tak samo. W razie pytań proszę pisać.

 • Rafal pisze:

  Dzięki za informacje. Mam jednak koleny problem otóż gdy jeżdżę palcem po ekranie npl w aplikacji youtube czy googla lub e-mail to pojawia mi się okienko wyskakujące, czy da się tak zrobić, by się ono nie pojawiało? Aha i rzucam temat na być może audycję: aplikacj obsługująca microsoft word na ipada. Pracuję na pages, ale …

 • m-a-t pisze:

  Witam serdecznie poraz kolejny. Tego okienka na stałe chyba nie da się wyłączyć, ale można je zamknąć nad klawiaturą jest takie coś zamknij okno wyskakujące. Mam jedno pytanie. Czy mógł by mi ktoś polecić jakiś dobry dyktafon na ipada? Sprawdziłem kilka programów, jednak albo nagrywa w złej jakości, albo nie można nagrania udostępniać w chmurze ani na maila. Pozdrawiam.

 • Przemek pisze:

  Witam, tak jak pan jest właścicielem iPada Mini jestem również nim bardzo zadowolony I zachwycony ale mam kilka problemów. Mianowicie w przeglądarce Safari utworzyłem sobie nie wiem jeszcze jak to zrobiłem dodatkowe Zakład karty które są odrazu widoczny na Górnym pasku ja akurat używam W ustawień pionowym czyli z włącznikiem nawet przy górnej krawędzi U góry i tam też znajduje się ten pasek gdzie oprócz ucisku zakładki dalej są po prostu karty np. wody w Stanach Zjednoczonych kolejna zakładka przyroda lasy ramce kolega zakładka zwierzęta w puszczach polskich i po prostu nie wiem jak ja to zrobiłem że te karty mi się tam znalazły i nie i nie wiem jak teraz po prostu usunąć te zakładki którym się utworzyły tam jeżeli byłby pan taki uprzejmy coś doradzić byłbym bardzo Wdzięczny. Pozdrawiam Przemysław Jarosiński

 • M-a-t pisze:

  Witaj przemku. Nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz, ale postanowiłem odpowiedzieć. To o czym piszesz to nie zakładki a karty otwarte w tle tapnij taką kartę i wtedy u góry znajdziesz przycisk zamknij i nazwa tej karty. Tapiesz i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych