Instalacja Windows 10

Dodany 27 grudnia 2017
6 komentarzy

Proces instalacji najnowszego systemu Microsoftu opisują Angelika Prymus i Grzegorz Meller.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Instalacja Windows 10

Ten podcast był pobierany 7161 razy

Komentarze

 • Robert Domagalski pisze:

  Ja jak uaktualniałem system z siódemki do dziesiątki to narrator uruchomiłem parę sekund po uruchomieniu kompa i narrator odczytywał mi uciekające procenty, nie musiałem czekać i się domyślać, by uruchomić narratora po jakimś dłuższym czasie. Okienko sobie obczytywałem za pomocą capslocka i strzałeczki w prawo lub w lewo i po kolejnym uruchomieniu kompa narrator sam się uruchomił, raz tylko głos narratora się jak by przywiesił i trzeba było go zrestartować, ale tak to sam się uruchomił, średnio komp się restartował co 25 procent. Na koniec włączyło się konfigurowanie i można było dokończyć instalację. Także tak naprawdę narratora można uruchomić parę sekund po restarcie kompa i mieć normalnie czytany pasek postępu, co jest znacznie prościej, niż czekanie na to czy dysk się kręci czy nie. Ponadto w dysku ssd też da się wysłyszeć czy się kręci, czy nie, należy tylko ucho przyłożyć do laptopa. No to pozdrawiam.

 • adela pisze:

  hejka witajcie,

  a czy jest tes w planach zrobienie podobnej audicji ale o uruchomieniu instalacji na komputer czy laptopie jeszcze przed uruchomieniem windowsa? chocias tam ogolnie jest taka trudnosc, ze poprostu trzeba chyba w bios wchodzic itp, i to osoba niwwidoma raczej sama niezrobi. a tes kazda marka czy kazdy model ma inne skrity klawiszowe przy starcie. Ale moze dalo by sie to tes pokazac? ja chcialam czysty sistem zrobic wczoraj, ale sie okazalo ze nie dam rade, to urochomilam chocias setup.exe s dzialajacego win na plycie dvd, ktora zrobilam s pliku iso.

  • Krzysiek pisze:

   Witam. Każdy producent komputera przypisuje inny klawisz do uruchomienia systemu BIOS, ale to nie koniec problemów gdyż jeszcze na dodatek każdy BIOS wygląda trochę, lub bardzo inaczej, i dane jego ustawienia Bootowania są gdzie indziej, ale nawet gdyby te ustawienia bootowania np. z pendrivea czy płyty DVD było już skonfigurowane to i tak podczas czystej instalacji nie mamy możliwości na początku włączenia Narratora ani żadnego gadacza. Dopiero da się to zrobić na koniec instalacji gdy już mamy konfigurację systemu. Dlatego na nową czystą instalację Windowsa póki co nie mamy szans bez pomocy osoby widzącej. Pozdrawiam.

 • Barbara pisze:

  Witam !
  Ładnie zrobiony podcast , miło się słucha . Nie jestem biegła w tym temacie , ale mimo to spróbuję w wolnej chwili . Czy są jakieś zniżki na Windowsa 10 dla osób niewidomych ?
  Pozdrawiam .

  • Krzysiek pisze:

   Chciałbym podpowiedzieć że czy zniżki na Windowsa dla niewidomych są to nie wiem, ale bardzo tanio można kupić legalną licencję dla każdego Windowsa nową lub używaną na Allegro. Np. Windows 10 za 75zł. Windows 8.1 za 55zł. Windows 7 za 45zł. Orginalny nośnik można także dokupić za dopłatą około 50zł. Po zakupie licencji dla Windowsa na Allegro otrzymujemy pocztą orginalną naklejkę z kluczem, lub u niektórych sprzedawców tylko samą fakturę która jest dowodem legalnego nabycia klucza.dla danego systemu Windows. Sam kupiłem już 3 takie licencje na allegro w tym jedna z nich była używana, i wszystkie bez problemowo zostały aktywowany w firmie Microsoft.

 • tomecki pisze:

  Uprzejmie informuję, że narratora na samym początku instalacji uruchomić się da, co sprawdziłem osobiście stawiając wspomniany system na nowym kompie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych